11 Czerwiec 2023 – 10 NIEDZIELA ZWYKŁA

Opublikowane przez Parafianin w dniu

 1. Serdeczne podziękowanie rodzinom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i pięknego przebiegu Uroczystości Bożego Ciała: Policji, OSP w Kuligowie, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich. Członkiniom KŻ Różańca Matki Bożej Bolesnej i Róży Różańcowej św. Jana Pawła II, panu organiście Włodzimierzowi Karasińskiemu za uświetnienie liturgii śpiewem liturgicznym. Dziękuję asyście kościelnej; ministrantom, bielankom, dzieciom i młodzieży za zaangażowanie w przebieg procesji Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali swój czas, pracę, zdolności, a także środki  materialne. Na ten cel  zebraliśmy 1200 złotych.
 2. W tym tygodniu patronują nam:
  We wtorek – św. Antoni z Padwy, prezbiter i doktor Kościoła
  W środę – bł. Michał Kozal, biskup męczennik
  W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny
 3. W piątek 16 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także dzień modlitwy o świętość kapłanów. Po Mszy św. o godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia, Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z racji uroczystości, można spożywać pokarmy mięsne.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa. Odprawiamy je codziennie: we wtorki i czwartki po Mszy św. porannej o godz. 7.00; w pozostałe dni przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.30;  w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. W tym tygodniu do czwartku z racji oktawy Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory: w poniedziałek , środę o godz. 18.30.; we wtorek i czwartek po Mszy św. porannej o godz. 7.00.
 5. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Obecność obowiązkowa.
 6. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej, a w przyszłą niedzielę na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce.
 7. „ Dzieci Przyszłością Polski”, to hasło tegorocznego Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny , który będzie miał miejsce 18 czerwca w Warszawie. Początek marszu na Placu Zamkowym o godz. 11.00. O godz. 13.00 Msza św. w kościele p/w Świętego Krzyża.
 8. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym w naszej parafii życzymy spokojnej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne
 11 – 18 Czerwiec  2023r.

Nd.  11. VI. 2023   10 NIEDZIELA ZWYKŁA
g.   9.00  + Eugeniusza Sołowiej
g. 11.00  + Kazimierza Żochowskiego
Nieszpory
g. 13.00  + Janinę i Kazimierza Mańk; Józefę i Aleksandra; Tadeusza Wiącek
Pon. 12. VI  
g. 18.30  Nieszpory
g. 19.00  + Reginę, Czesława i Jana Rafalak
Wt. 13. VI 
g.  7.00  + Marię Ryszawy
Nieszpory
Śr. 14. VI
g. 18.30  Nieszpory
g. 19.00  + Jolantę Bielecką
Czw. 15. VI 
g.  7.00  W int. Parafii                   
Nieszpory
Pt. 16. VI   UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEGO  SERCA  PANA  JEZUSA
g. 19.00  + Jadwigę Klimowską  Gr.1
Nabożeństwo Czerwcowe
Sob. 17. VI   
g. 17.00  + Jadwigę Klimowską  Gr. 2
g. 18.30  Nabożeństwo Czerwcowe
g. 19.00  + Jadwigę i Jana Getka; Irenę Malesa; zm. z rodz. Rzempołuchów
Nd.  18. VI. 2023   11 NIEDZIELA ZWYKŁA
g.   9.00  + Jadwigę Klimowską Gr. 3
g. 11.00  + Janinę i Wiktora; Jrenę i Jana
Nabożeństwo Czerwcowe
g. 13.00  Dzięk.- błag. o Boże błog. i łaski dla Edwarda Pastewka  w 90 rocz. urodzin i całej rodziny