11 Czerwiec 2023 – 10 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Serdeczne podziękowanie rodzinom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i pięknego przebiegu Uroczystości Bożego Ciała: Policji, OSP w Kuligowie, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich. Członkiniom KŻ Różańca Matki Bożej Bolesnej i Róży Różańcowej św. Jana Pawła II, panu organiście Włodzimierzowi Karasińskiemu za uświetnienie liturgii śpiewem liturgicznym. Dziękuję asyście kościelnej; ministrantom, bielankom, dzieciom i młodzieży za zaangażowanie w przebieg procesji Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali swój czas, pracę, zdolności, a także środki  materialne. Na ten cel  zebraliśmy 1200 złotych.
  2. W tym tygodniu patronują nam:
    We wtorek – św. Antoni z Padwy, prezbiter i doktor Kościoła
    W środę – bł. Michał Kozal, biskup męczennik
    W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny
  3. W piątek 16 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także dzień modlitwy o świętość kapłanów. Po Mszy św. o godz. 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia, Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z racji uroczystości, można spożywać pokarmy mięsne.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa. Odprawiamy je codziennie: we wtorki i czwartki po Mszy św. porannej o godz. 7.00; w pozostałe dni przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.30;  w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. W tym tygodniu do czwartku z racji oktawy Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory: w poniedziałek , środę o godz. 18.30.; we wtorek i czwartek po Mszy św. porannej o godz. 7.00.
  5. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Obecność obowiązkowa.
  6. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej, a w przyszłą niedzielę na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone w Afryce.
  7. „ Dzieci Przyszłością Polski”, to hasło tegorocznego Narodowego Marszu dla Życia i Rodziny , który będzie miał miejsce 18 czerwca w Warszawie. Początek marszu na Placu Zamkowym o godz. 11.00. O godz. 13.00 Msza św. w kościele p/w Świętego Krzyża.
  8. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym w naszej parafii życzymy spokojnej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.

11 – 18 Czerwiec  2023r.

g.   9.00  + Jadwigę Klimowską Gr. 3
g. 11.00  + Janinę i Wiktora; Jrenę i Jana
Nabożeństwo Czerwcowe