20 Listopad 2022 – 34  NIEDZIELA ZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1. W ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Publiczne odmówienie tej modlitwy związane jest z łaską otrzymania odpustu zupełnego. W dniu dzisiejszym na prośbę papieża Franciszka młodzież gromadzi się, aby obchodzić Światowy Dzień Młodzieży. Do naszych modlitw dołączmy modlitwę w intencji młodzieży, aby wzrastali w wierze nadziei i miłości oraz zawsze żyli w bliskości Chrystusa.
  2. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski opublikowała dokument  w którym wyraża stanowisko wobec działań Jana Pawła II odnoszących się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich. Jest to głos w toczącej się publicznie debacie na temat pontyfikatu polskiego papieża. Pełny tekst powyższego Stanowiska Konferencji Episkopatu Polski można przeczytać na stronie internetowej naszej Diecezji oraz parafialnej.
  3. Dzisiaj ofiary składane na tace w naszej diecezji przeznaczone są na Seminarium Duchowne.
  4. Comiesięczne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia wyjątkowo w poniedziałek 21 listopada o godz. 18.00. Oddając cześć relikwiom świętych i błogosławionych Kościół czci samego Boga za wielkie rzeczy, jakich dokonał w ludziach, którzy ufnym i pełnym zawierzenia sercem w gorliwości wiary odpowiedzieli na Jego wezwanie. W tym dniu przypada wspomnienie – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
  5. We wtorek 22 listopada przypada wspomnienie  św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronkę muzyki kościelnej, a w czwartek św. męczenników Andrzeja Dung-lac, prezbitera i Towarzyszy
  6. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela Adwentu – czas radosnego oczekiwania i duchowego przygotowania na spotkanie z Panem. Od tego dnia będzie można w naszym Kościele zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny, które w tym dniu zostaną pobłogosławione dla naszej wspólnoty parafialnej. Możemy również nabywać tradycyjne świece Caritas, których dochód przeznaczamy na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  7. Roraty, adwentowa Msza ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiane będą codziennie oprócz niedziel. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z lampionami. W poniedziałki, środy, piątki o godz.18.00  zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy w oczekiwaniu na przyjście Pana.
  8. Wszystkim życzę dobrego duchowego przeżycia niedzieli i spokojnego, błogosławionego tygodnia.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne

 20 – 27  Listopad  2022r.

Nd. 20.XI. 2022   JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA UROCZYSTOŚĆ
g.    9.00     + Kazimierę Frączek
g.  11.00     + Mariannę Żochowską
Pn.  21. XI    g. 18.00  + Zm. z rodziny Dmowskich
Wt.  22. XI    g.   7.00  + Henryka Nowickiego
Śr.  23. XI    g. 18.00  + Elżbietę Rosłon
Czw. 24. XI   g.   7.00 + Grzegorza Nowickiego
Pt.  25. XI    g. 18.00  + Zm. z rodz. Włodarczyków
Sob. 26. XI    g. 18.00  + W int. Parafii
Nd. 27. XI. 2022   I NIEDZIELA  ADWENTU
g.    9.00     Int. zam.
g.  11.00     + Honoratę Kuligowską w 12 rocz. śm.