13 Październik 2022 – 33 NIEDZIELA  ZWYKŁA

1. Dzisiaj obchodzimy XIII Dzień  Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pod hasłem: Solidarni z Ukrainą. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszek przeznaczone na ten cel. Dzień dzisiejszy jest również obchodzony jako Światowy Dzień Ubogich. W tym roku po raz szósty. Mottem tegorocznego Dnia są słowa z Ewangelii w/g św. Marka: „Chrystus dla nas stał się ubogim”.
  2. Trwamy w nowennie przed uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, którą rozpoczęliśmy w piątek 11 listopada. W dzień uroczystości odczytamy Jubileuszowy Akt przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.
  3. We  wtorek 16 listopada wspomnienie NM Panny Ostrobramskiej; w czwartek św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, a w piątek 18 listopada bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
  4. Od  I  niedzieli Adwentu tj. 27 listopada będzie można w naszym Kościele zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny, które w tym dniu zostaną pobłogosławione dla naszej wspólnoty parafialnej.
  5. Wszystkim parafianom i gościom  życzę zdrowia, dobrego duchowego przeżycia niedzieli  i  spokojnego, błogosławionego tygodnia.

13 – 20  Listopad  2022r.

Nd. 13.XI. 2022    33  NIEDZIELA ZWYKŁA
g.    9.00     + Henryka Łaszcz  /8/
g.  11.00     Int. zam.
Pn.  14. XI    g. 18.00  + Marka Lamirowskiego