28 Sierpień 2022 – 22 NIEDZIELA ZWYKŁA

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1. Dziękuję za udział w uroczystości odpustowej, którą obchodziliśmy w minioną niedzielę w naszej parafii. Szczególne podziękowania kieruję do tych osób, które zatroszczyły się o wystrój naszej świątyni oraz tym, którzy aktywnie włączyli się w naszą odpustową procesję, aby mogła być uroczysta i okazała. Dziękuję  panom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuligowie za troskę o bezpieczeństwo podczas procesji Drogi Krzyżowej; panu organiście za uświetnienie liturgii  śpiewem liturgicznym. Wyrazy podziękowania składam wobec tych wszystkich, którzy udekorowali nasze krzyże, kaplice i swoje posesje na piątkową procesję Drogi Krzyżowej ulicami Kuligowa. Wszystkim parafianom i gościom za udział w procesji  serdeczne Bóg zapłać.
  2. 1 września w czwartek, przypada  83 rocznica wybuchu II wojny światowej. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny.
  3. W tym tygodniu rozpoczyna się nowy rok szkolny. Pamiętajmy, by rozpocząć go wstanie łaski uświęcającej. Poświęcenie przyborów szkolnych w związku z nowym rokiem  szkolnym w przyszłą niedzielę 4 września na Mszy św.ogodz.11.00. Zapraszamy w sposób szczególny dzieci z klas  0  i  1. Po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek od godz.18.30. Msza święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.19.00. W tym dniu zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania na pierwsze powakacyjne spotkanie formacyjne. W I sobotę miesiąca, Msza św. o Niepokalanym Sercu  Najświętszej  Maryi Panny o godz. 19.00. Przed Mszą św. o godz. 18.30 modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 z racji I niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Eucharystyczna. W tym dniu zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
  6. Ze względu na kończący się czas wakacji i urlopów zmienia się organizacja służby Bożej w naszym kościele w niedziele. Od niedzieli 4 września nie będzie już dodatkowej Mszy św. o godz. 13.00 tylko o godz. 9.00 i 11.00.
  7. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Warszawsko – Praskiej zaprasza na Diecezjalne Spotkanie Rodzin, które będzie miało miejsce 4 września br. w parafii p/w św. Jana Pawła II w Radzyminie w godz. od 14.00 do 19.00. Przez wspólną modlitwę w intencji rodzin naszej diecezji będziemy prosić również o nowe święte małżeństwa. Dokładny program znajdziemy na stronie internetowej naszej Diecezji.
  8. Od poniedziałku 5 września  możemy zamawiać intencje mszalne na rok 2023.
  9. Wszystkim naszym parafianom i gościom odpoczywającym w Kuligowie życzę miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne  28 Sierpień – 04 Wrzesień  2022r.

     Nd.  28. VIII. 2022    22  NIEDZIELA ZWYKŁA                      

g.    9.00  + Jadwigę Mianowską w 17 rocz. śm. i Jerzego Mianowskiego w 35 rocz. śm.
g. 11.00   Dzięk. – błag. O łaskę zdrowia i Boże błog. dla Małgorzaty i Krzysztofa w 35 rocz. pożycia małżeńskiego
g. 13.00   Int. zam.
Pn.  29.VIII     g. 19.00  + Józefę i Jana Koc
Wt.  30. VIII    g.   7.00  W int. Parafii
Śr.  31. VIII    g. 19.00  + Zm. z rodz. Wróblewskich; Mieczysława w 22 r. śm., Krzysztofa w 23 r. śm. i Tadeusza w 25r. śm.
Czw. 01. IX      g.   7.00  + Wacława Policewicza
Pt.  02. IX       g. 19.00  + Franciszka Mroczek, Czesława, Barbarę, Jarosława Włodarczyków
Sob.  03. IX      
g. 18.00  Int. zam.
g. 19.00  O Boże błog i łaski , opiekę Matki Bożej dla członkiń KŻR Matki Bożej Bolesnej i ich rodzin
Nd.  04.IX. 2022    23  NIEDZIELA ZWYKŁA
g.    9.00      Int. zam.          
g.  11.00  + Stefanię  i Stefana Załęskich