21  Sierpień 2022 – 21  NIEDZIELA  ZWYKŁA ODPUST PARAFIALNY

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1. Dzisiaj w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość odpustową. Sumę odpustową o godz.12.30 odprawi i kazanie wygłosi o. Grzegorz Zakrzewski z Zakonu o. Paulinów. Po Mszy św. litania Loretańska i procesja eucharystyczna. Na zakończenie przed błogosławieństwem odśpiewamy hymn: „Ciebie Boga Wysławiamy…”. Do orszaku procesyjnego zapraszam ministrantów, bielanki, dzieci, młodzież, OSP – Kuligów, parafian i gości. Pragniemy w sposób szczególny przeżyć ten czas w łączności z Bogiem na Eucharystii, doświadczając Jego miłosierdzia. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 i 13.00.
  2. W dniu jutrzejszym 22 sierpnia  o godz.19.00 zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  3. W środę  24 sierpnia  przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła, a w piątek 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej.
  4. Doroczna, dziękczynna procesja do Krzyży w Kuligowie odbędzie się w piątek 26 sierpnia w Uroczystość NM Panny Częstochowskiej  o godz. 17.00. Początek procesji przy krzyżu (ul. Wojska Polskiego przy posesji nr 113). Po procesji Msza św. Tradycyjnie zatroszczmy się o odnowienie i dekorację naszych krzyży i kaplic. Wyrazimy w ten sposób nasze świadectwo wiary. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W sobotę 27 sierpnia odbędzie się organizowana przez naszą Gminę impreza plenerowa: „ Husarzy w Kuligowie. Policjanci w obronie ojczyzny w sierpniu 1920 roku”, pod  honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. To wydarzenie rozpocznie się w naszym Kościele o godz. 16.00. Mszą św. w intencji Ojczyzny i  jej Obrońców w 102 rocznicę Bitwy Warszawskiej.
  6. Ze względu na kończący się czas wakacji i urlopów zmienia się organizacja służby Bożej w naszym kościele w niedziele. Od niedzieli 4 września nie będzie już dodatkowej Mszy św. o godz. 13.00 tylko o godz. 9.00 i 11.00.
  7. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Warszawsko – Praskiej zaprasza na Diecezjalne Spotkanie Rodzin, które będzie miało miejsce 4 września br. w parafii p/w św. Jana Pawła II w Radzyminie w godz. od 14.00 do 19.00. Przez wspólną modlitwę w intencji rodzin naszej diecezji będziemy prosić również o nowe święte małżeństwa. Dokładny program znajdziemy na stronie internetowej naszej Diecezji.
  8. Wszystkim naszym parafianom i gościom odpoczywającym w Kuligowie życzę miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

ZAPOWIEDZI
Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Michał Grześkiewicz, kawaler z par. p/w Matki Bożej Loretańskiej – Kuligów, oraz
Paulina Borkowska, panna z par. p/w Matki Łaski Bożej – Halinów,
zapowiedź II.
Kto by wiedział o  przeszkodach zachodzących między tymi osobami, proszony jest o poinformowanie w kancelarii  parafialnej. Polecamy tych  narzeczonych modlitwie wiernych.

Intencje Mszalne 21 – 27  Sierpień 2022r.

Nd.  21. VIII. 2022    21  NIEDZIELA ZWYKŁA / ODPUST PARAFIALNY/
g.    9.00  + Hieronima Gałeckiego w 3 rocz. śm.
g. 12.30   W int. Parafii
Pn.  22.VIII     g. 19.00  Dzięk. – błag. o Boże błog. i łaski, opiekę Matki Bożej dla Zofii Kaliszewskiej
Wt.  23. VIII    g.   7.00  W int. Parafii
Śr.  24. VIII    g. 19.00  + Kazimierza Kasprzyckiego
Czw. 25. VIII    g.   7.00 + Franciszka Mroczek; Czesława, Barbarę i Jarosława Włodarczyków
Pt.  26. VIII     
g. 17.00 Procesja do Krzyży
g. 19.00  + Halinę Buta w 30rocz. śm.
Sob.  27. VIII   
g. 16.00  W int. Ojczyzny
g. 19.00  Za dusze w czyśćcu cierpiące
Nd.  28. VIII. 2022    22  NIEDZIELA ZWYKŁA                      
g.    9.00  Int. zam.         
g. 11.00   Int. zam. 
g. 13.00   Int. zam.