14 Sierpień 2022 – 20 NIEDZIELA ZWYKŁA

Opublikowane przez Parafianin w dniu

Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
Michał Grześkiewicz, kawaler z par. p/w Matki Bożej Loretańskiej – Kuligów, oraz
Paulina Borkowska, panna z par. p/w Matki Łaski Bożej – Halinów,
zapowiedź  I.
Kto by wiedział o  przeszkodach zachodzących między tymi osobami, proszony jest o poinformowanie w kancelarii parafialnej. Polecamy tych narzeczonych modlitwie wiernych.

  1. W poniedziałek 15 sierpnia  przypada Uroczystość Wniebowzięcia NM Panny, Matki Bożej Zwycięskiej, głównej patronki diecezji i 102 rocznica Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów. W Konkatedrze – Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku w Warszawie, uroczystość ku czci Patronki Diecezji. Udziela się odpustu zupełnego wiernym , którzy nawiedzą Konkatedrę i tam pobożnie odmówią modlitwy: Ojcze nasz i Wierzę.
  2. W środę 17 sierpnia wspominamy św. Jacka, prezbitera, a w sobotę św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  3. W przyszłą niedzielę 21 sierpnia w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość odpustową. Sumę odpustową o godz.12.30 odprawi i kazanie wygłosi o. Grzegorz Zakrzewski z Zakonu o. Paulinów.  Po Mszy św. litania Loretańska i procesja eucharystyczna. Na zakończenie przed błogosławieństwem odśpiewamy hymn: „Ciebie Boga Wysławiamy…”. Do orszaku procesyjnego zapraszam ministrantów, bielanki, dzieci, młodzież, OSP – Kuligów, parafian i gości. Pragniemy w sposób szczególny przeżyć ten czas w łączności z Bogiem na Eucharystii, doświadczając Jego miłosierdzia. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 11.00 i 13.00.
  4. Doroczna, dziękczynna procesja do Krzyży w Kuligowie odbędzie się w piątek 26 sierpnia w Uroczystość NM Panny Częstochowskiej  o godz. 17.00. Po procesji Msza św. Tradycyjnie zatroszczmy się o odnowienie i dekorację naszych krzyży i kaplic.  Wyrazimy w ten sposób nasze świadectwo wiary. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W sobotę 27 sierpnia odbędzie się organizowana przez naszą Gminę impreza plenerowa „ Husarzy w Kuligowie. Policjanci w obronie ojczyzny w sierpniu 1920 roku”, pod  honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. To wydarzenie rozpocznie się w naszym Kościele o godz. 16.00  Mszą św. w intencji Ojczyzny i  jej Obrońców w 102 rocznicę Bitwy Warszawskiej.
  6. Wszystkim naszym parafianom i gościom odpoczywającym w Kuligowie życzę miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne 14 – 21  Sierpień 2022r.

Nd.  14. VIII. 2022    20  NIEDZIELA ZWYKŁA
g.    9.00  Int. zam.
g.  11.00  Int. zam.
g.  13.00  + Janinę i Kazimierza Mańk; Józefę, Aleksandra i Tadeusza Wiącek
Pn.  15.VIII    WNIEBOWZIECIE NAJŚWIETSZEJ MARYI PANNY
g.   9.00  + Adama Wieteska w 15 rocz. śm.
g. 11.00  Int. zam.
g. 13.00 + Zm. rodziców: Irenę i Jana Daszewskich; Janinę i Wiktora Bystrek
Wt.  16. VIII    g.   7.00  W int. Parafii
Śr.  17. VIII    g. 19.00  + Halinę Dąbrowską
Czw. 18. VIII    g.   7.00  Int. wolna
Pt.  19. VIII    g. 19.00  + Bogdana Korneman
Sob.  20. VIII    g. 19.00  Int. zam.
Nd.  21. VIII. 2022    21  NIEDZIELA ZWYKŁA / ODPUST PARAFIALNY/
g.    9.00  Int. zam.
g. 12.30   W int. Parafii