19 Czerwiec 2022 – 12  NIEDZIELA ZWYKŁA

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i pięknego przebiegu Uroczystości Bożego Ciała; Policji, OSP w Kuligowie, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich. Członkiniom KŻ Różańca Matki Bożej Bolesnej i Róży Różańcowej św. Jana Pawła II, panu organiście Włodzimierzowi Karasińskiemu za uświetnienie liturgii śpiewem liturgicznym. Dziękuję asyście kościelnej; ministrantom, bielankom, dzieciom i młodzieży za zaangażowanie w przebieg procesji Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali swój czas, pracę, zdolności, a także środki materialne. Na ten cel  zebraliśmy 980 złotych.
  2. W kościołach  naszej diecezji dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą. Po Mszy o godz. 11.00 spotkanie organizacyjne dla Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w roku szkolnym 2022/23. Obecność obowiązkowa.
  3. W czwartek 23 czerwca obchodzimy 17 rocznicę święceń biskupich Pasterza naszej Diecezji Romualda Kamińskiego. W tym dniu obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela i zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. połączona z błogosławieństwem wianków o godz. 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Litanią do Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 18.30.Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. W przed dzień zakończenia roku szkolnego zachęcam wszystkich do rozpoczęcia wakacji w stanie łaski uświęcającej. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 18.00. Z racji zakończenia roku szkolnego wszystkim dzieciom, młodzieży, nauczycielom i rodzicom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dobrego, spokojnego odpoczynku, miłych wakacji i udanych urlopów. W tym dniu przypada również Dzień Ojca. Wszystkim Ojcom składamy serdeczne życzenia: życzymy im zdrowia, opieki św. Józefa i wsparcia od najbliższych.
  4. W piątek 24 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę wspomnienie  Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny.
  5. W poniedziałek 20 czerwca wyjątkowo Msza św. o godz. 7.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00
  6. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym w naszej parafii życzymy spokojnej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne  19 – 26 czerwiec  2022r.

Nd.  19. VI. 2022    12  NIEDZIELA ZWYKŁA
g.   9.00  Int. zam.
g. 11.00  Int. zam.
Nieszpory
g. 13.00  + Janinę i Wacława Berezowskich
Poniedziałek  20. VI   
g.   7.00  + Elżbietę Krajewską  /5/
Nabożeństwo Czerwcowe
Wtorek      21. VI    
g.   7.00  + Elżbietę  Krajewską  /6/
Nabożeństwo Czerwcowe
Środa         22. VI      
g. 18.30      Nieszpory
g. 19.00  + Elżbietę Krajewską w m-c po śm.
Czwartek      23. VI    UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA
g. 18.30   Nabożeństwo Czerwcowe
g. 19.00   W int. Parafian                      
Piątek         24. VI    UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEGO  SERCA PANA  JEZUSA
g. 18.30  Nabożeństwo Czerwcowe
g. 19.00  + Jana Dąbrowskiego
Sobota        25 . VI    
g. 18.30  Nabożeństwo Czerwcowe
g. 19.00  Int. zam.
Nd.  26. VI. 2022    13  NIEDZIELA ZWYKŁA
g.   9.00  Int. zam.
g. 11.00  Int. zam.
Nabożeństwo Czerwcowe
g. 13.00   Int. zam.