05 Czerwiec 2022 – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Opublikowane przez Parafianin w dniu

 

  1. Dzisiejszą  uroczystością  Zesłania Ducha Świętego kończymy czas wielkanocny w liturgii Kościoła.  Przypominamy o kończącym się okresie Komunii Świętej wielkanocnej. Od dnia jutrzejszego rozpoczyna się Okres Zwykły. Za pobożne uczestnictwo w uroczystym śpiewie lub recytacji hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź, możemy uzyskać odpust zupełny.
  2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo czerwcowe.
  3. W tym tygodniu przypadają dwa święta kościelne: w poniedziałek 6 czerwca święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła; w czwartek 9 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W sobotę przypada wspomnienie Św. Barnaby, Apostoła.
  4. Zgodnie z zapowiedzią w dniu dzisiejszym i w przyszłą niedzielę 12 czerwca po Mszach św. przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary na dekoracje i kwiaty na Uroczystość Bożego Ciała. Można też je złożyć osobiście do księdza. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa. Odprawiamy je codziennie. W dni powszednie: we wtorek i czwartek po Mszy św. porannej o godz. 7.00; w pozostałe dni tygodnia przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.30;  w niedziele po  Mszy św. o godz. 11.00.
  6. W ubiegłą niedzielę naszej parafii rozpoczęliśmy przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania. Najmłodsi kandydaci to VIII klasa szkoły podstawowej. Zapraszam też starszych licealistów i uczniów innych szkół, a także wszystkich, którzy bierzmowania jeszcze nie przyjęli. Spotkania formacyjne dla młodzieży w każdy pierwszy piątek miesiąca.
  7. Dodatkowa Msza św. przez okres urlopów i wakacji tj. od czerwca do końca sierpnia będzie sprawowana o godz. 13.00. Wyjątkowo w przyszłą niedzielę 12 czerwca o godz. 12.00.
  8. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym w naszej parafii życzymy spokojnej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne 05 – 12 czerwiec  2022r.

Nd.  05. VI. 2022   UROCZYSTOŚĆ  ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO
g.   9.00  Int. zam.
g. 11.00  + Krystynę Zemlak w 10 rocz. śm.; Beatkę i Eugeniusza Zemlak
Nabożeństwo Czerwcowe
g. 13.00   Int. zam.
Poniedziałek  06. VI     
g. 18.30  Nabożeństwo Czerwcowe
g. 19.00  + Jana Tymińskiego w 16 r. śm.
Wtorek      07. VI    
g.   7.00  W int. Parafian
Nabożeństwo Czerwcowe
Środa         08. VI      
g. 18.30  Nabożeństwo Czerwcowe
g. 19.00  + Elżbietę Krajewską  /1/
Czwartek      09. VI      
g.   7.00  + Elżbietę Krajewską  /2/
Nabożeństwo Czerwcowe
Piątek         10. VI       
g. 18.30  Nabożeństwo Czerwcowe
g. 19.00  + Czesława Rosa
Sobota        11. VI       
g. 18.00  + Andrzeja Biernackiego w 7 rocz. śm. Zm. rodziców Stańczaków i Biernackich; Mieczysława Biernackiego w 25 r. śm.  Henrykę Biernacką w 10 rocz. śm.                                            
g. 18.30  Nabożeństwo Czerwcowe
g. 19.00  Int. zam.
Nd.  12. VI. 2022   UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY
g.   9.00  Za dusze w czyśćcu cierpiące
g. 11.00  Int. zam.
Nabożeństwo Czerwcowe
g. 12.00  Int. zam.