26 Grudzień 2021 – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

Opublikowane przez Parafianin w dniu

 1. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które poświęciły swój czas i pracę na przygotowanie kościoła do Świąt Bożego Narodzenia: Rodzinie z działek, która ofiarowała choinki do naszej świątyni; panom z OSP w Kuligowie: Mirosławowi Kuligowskiemu, Mateuszowi Kuligowskiemu, Krystianowi Szkolnik i Oskarowi Mianowskiemu za transport i obsadzenie choinek. Dziękuję za przygotowanie i wykonanie świątecznych dekoracji paniom: Mirosławie Karasiewicz, Elżbiecie Chrzanowskiej z córką Mają; za transport i niezbędne prace panom; Tadeuszowi Stańczak i Leszkowi Karasiewicz. Dziękuję również p. Iwonie i Tomaszowi Bieleckim za dodatkową pomoc w kościele. Serdeczne Bóg zapłać.
 2. W poniedziałek 27 grudnia przypada święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty; we wtorek Święto Świętych Młodzianków, Męczenników.
 3. W piątek 31 grudnia przed Mszą św. o godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynne na zakończenie starego roku. Z racji przypadającego w piątek ostatniego dnia roku kalendarzowego Biskup Diecezji udziela wszystkim przebywającym na terenie Diecezji dyspensy od piątkowego postu.
 4. W sobotę 1 stycznia Nowy rok i Uroczystość św. Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 9.00 i 11.00.
 5. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja eucharystyczna.
 6. Wizyta duszpasterska /kolęda/ w naszej parafii to łaska wspólnej modlitwy i przyjęcia Bożego błogosławieństwa. Rozpoczniemy ją po Nowym Roku. Pamiętamy o przygotowaniu Krzyża, zapalonej świecy i wodzie święconej.
  Wizyta Duszpasterska ( Kolęda)  03.01. –  07.01. 2020r.Poniedziałek  03 styczeń od godz. 16.00, ul. Wojska Polskiego – część I
  Od  Załubic w kierunku kościoła do nr 58 włącznie.
  Wtorek  04 styczeń od godz. 10.00, ul. Wojska Polskiego – część II
  Od nr 56  do nr 27.
  Środa  05 styczeń od godz. 10.00, ul. Wojska Polskiego – część III
  Od nr 28  do ul. Radzymińskiej.
  Piątek 07 styczeń od godz. 10.00, ul. Radzymińska, Piwna, Choinki, Loretańska, Leśna, Grobla.
  Gdyby  ktoś  z ważnej przyczyny nie mógł przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, proszę o kontakt w celu uzgodnienia  innej daty wizyty duszpasterskiej. Plan kolędy znajdziemy też w gablocie i na stronie internetowej
 7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dużo zdrowia, błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Intencje Mszalne  26  Grudzień 2021 – 2 Styczeń 2022r.

Nd.  26. XII. 2021    ŚWIĘTO  ŚWIĘTEJ  RODZINY:  JEZUSA, MARYI I JÓZEFA
g. 9.00   Int. zam.
g. 11.00 Int. zam.
Poniedziałek  27. XII    g. 18.00   Int. zam.
Wtorek          28. XII    g.   7.00   Int. wolna
Środa            29. XII    g. 18.00   Int. wolna
Czwartek       30. XII    g.   7.00   W int. Parafian
Piątek           31. XII
g. 17.30  Nab. dziękczynne. na zakończenie starego roku
g. 18.00 + Sylwestra Grzeszkiewicz; Antoniego i Alinę Nerć;
Dziadków Dąbrowskich; Mariannę i Franciszka
Sobota         01. I        Uroczystość  Świętej Bożej Rodzicielka
g.  9,00   O Boże błog. i łaski, opiekę Matki Bożej dla dzieci i ich rodziców Róży Różańcowej św. Jana Pawła II
g. 11.00 Int. zam.
Nd.  02. I. 2022    II  Niedziela po Narodzeniu Pańskim
g. 9.00   Int. zam.
g. 11.00  + Ewę Poszust w 2 rocz. śm.