05 Grudzień 2021 – 2 NIEDZIELA ADWENTU

Opublikowane przez Parafianin w dniu

 1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja eucharystyczna. Podczas Mszy św. dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają medaliki z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej. To trzeci znak w przygotowaniu do tego ważnego wydarzenia w ich życiu. Po  Mszy św. o godz.11.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja Eucharystyczna.
 2. W naszej diecezji dziś zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
 3. Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają na sztukę seminaryjną. W tym roku wystawiony zostanie spektakl pt.:  „Pan Przemówił” opowiadający historię Mojżesza i wyjścia Izraela z Egiptu. Więcej informacji w gablocie przed wejściem do Kościoła.
 4. W środę  8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NM Panny, w piątek 10 grudnia wspominamy NMP Loretańską patronkę naszej Parafii.
 5. Codziennie w naszym kościele możemy zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny pobłogosławione specjalnie dla naszej wspólnoty. W ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom są także świece Caritas, które możemy nabywać w zakrystii.
 6. Roraty, adwentowa Msza ku czci Najświętszej Maryi Panny będą odprawiane w dni powszednie z wyjątkiem niedziel; wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00; w poniedziałki, środy, piątki o godz.18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z lampionami.
 7. Ze względu na spowiedź rekolekcyjną w Józefowie, w dniu jutrzejszym 6 grudnia zamiast Mszy św. wieczornej będzie Msza św. rano o godz. 7.00.
 8. Zwyczajem lat minionych, gdyby ktoś pragnął i mógł ofiarować choinki na Bożonarodzeniowy wystrój kościoła, to  proszę o informację.
 9. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się 17, 18 i 19 grudnia. Wygłosi je dr Łukasz Szkarłat z par. MB Loretańskiej w Warszawie.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie Rady Parafialnej.
 11. Przypominamy, że od 1 do 17 grudnia  weszły w życie nowe obostrzenia w związku z epidemią (Covid–19). Dotyczy to również miejsc kultu Bożego. Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego i obowiązku zakrywania ust i nosa.
 12. Wszystkim życzę dobrego duchowego przeżycia  II niedzieli adwentu i spokojnego, błogosławionego tygodnia.
 13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

Intencje Mszalne  05 – 12  Grudzień 2021r.

Nd.  05. XII. 2021     II  NIEDZIELA  ADWENTU
g. 9.00   Int. zam.
g. 11.00   + Stanisława i Romana Bieleckich; Aleksandrę i Stanisława Więch; Mariannę Fuśnik; Teresę Małkiewicz
Poniedziałek  06. XII    g.   7.00  W int. Parafian
Wtorek          07. XII    g.   7.00  + Jarosława, Barbarę i Czesława Włodarczyków
Środa           08. XII   g. 18.00  + Zdzisława Suchenek w 1 rocz. śm.
Czwartek       09. XII   g.   7.00  + Barbarę Gromek; zm. z rodz. Nareckich
Piątek           10. XII   g. 18.00   Za dusze w czyśćcu cierpiące
Sobota          11. XII   g.   7.00  + Jadwigę Ducką w 9 rocz. śm.
Nd.  12. XII. 2021     III  NIEDZIELA  ADWENTU
g. 9.00   Int. zam.
g. 11.00  Int. zam.