14 Listopad 2021 – 33 NIEDZIELA ZWYKŁA

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1. Dzisiaj obchodzimy XIII Dzień  Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pod hasłem: Solidarni z Libanem. Po  Mszy św. zbiórka ofiar do puszek przeznaczone na ten cel. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają modlitewniki. To kolejny znak w przygotowaniu do tego ważnego wydarzenia w ich życiu. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.
  2. We wtorek 16 listopada wspomnienie NM Panny Ostrobramskiej; w czwartek bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy; w sobotę 20 listopada  wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.
  3. W przyszłą niedzielę 21 listopada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystość ta kończy obecny rok liturgiczny. Ofiary składane na tacę w naszej diecezji przeznaczone będą na Seminarium Duchowne.
  4. Od I  niedzieli Adwentu tj. 28 listopada będzie można w naszym Kościele zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny, które w tym dniu zostaną pobłogosławione dla naszej wspólnoty parafialnej.
  5. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. Nasza parafia pragnie zaangażować się w to przedsięwzięcie poprzez powołanie zespołu synodalnego, który będzie miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem Synodu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety możemy nabyć przez naszą parafialnej stronę internetową lub na stronie diecezji  https://diecezja.waw.pl/index.php  . Poszczególne kroki realizacji ankiety są podane w Vademecum. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu. Wypełnianie ankiet i prace w Zespołach Synodalnych trwają do 28.02.2022 roku.
  6. W związku z trudną sytuacją migrantów na granicy polsko-białoruskiej ks. Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KE Polski zwraca się do wiernych z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy w dniu 21 listopada na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Zebrane środki zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych Caritas Polska na terenach przygranicznych oraz na integrację przybyszów, którzy zdecydują się pozostać w Polsce. W swoich modlitwach prośmy o pokój  na wschodniej  granicy Polski.
  7. Wszystkim parafianom, działkowiczom i gościom życzę zdrowia, dobrego duchowego przeżycia niedzieli  i  spokojnego, błogosławionego tygodnia.

Intencje Mszalne  14  Listopad  2021r.

Nd.  14. XI. 2021    33  NIEDZIELA ZWYKŁA
g. 9.00   + Marię Kwaśniak
g. 11.00 Int. zam.
Poniedziałek  15. XI   g. 18.00  + Eugenię Zielińską w 30 dzień po śm.
Wtorek          16. XI   g.   7.00  Int. zam.
Środa            17. XI   g. 18.00  Za dusze w czyśćcu cierpiące
Czwartek       18. XI   g.   7.00  W int. Parafian
Piątek            19. XI   g. 18.00  Int. zam.
Sobota          20. XI   g. 18.00  + Małgorzatę Szot
Nd.  21. XI. 2021    JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA UROCZYSTOŚĆ
g. 9.00   Int. zam.
g. 11.00  Int. zam.