26 Wrzesień 2021 – 26 NIEDZIELA ZWYKŁA

Opublikowane przez Parafianin w dniu

 1. W dzisiejszą niedzielę wizytuje naszą parafię J.E. Ks. Bp Romuald Kamiński, ordynariusz diecezji. Podczas Mszy św. o godz. 9.00 uroczyste wprowadzenie w znaku relikwii św. Siostry Faustyny Kowalskiej, które od tego dnia będą przechowywane w parafii. Oddając cześć relikwiom świętych i błogosławionych Kościół czci samego Boga za wielkie rzeczy, jakich dokonał w ludziach, którzy ufnym i pełnym zawierzenia sercem  w gorliwości wiary odpowiedzieli na Jego wezwanie. Po Mszy św. spotkanie ks. Biskupa z przedstawicielami Rady parafialnej w domu parafialnym.
 2. W Światowy dzień Migranta i Uchodźcy który przypada w dzisiejszą niedzielę zbiórka do puszek na pomoc dla uchodźców z Afganistanu. Modlitwą i ofiarą pragniemy wesprzeć cierpiący lud Afganistanu.
 3. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają różańce. To pierwszy znak w przygotowaniu do tego ważnego wydarzenia w ich życiu.
 4. Od najbliższego piątku, tj. 1 października rozpoczynamy modlitwę różańcową. Różaniec w tygodniu; w  poniedziałek, środę, piątek i sobotę przed Mszą św. o godz.17.30; we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz.7.00; w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Wspólne pobożne odmówienie różańca połączone z rozważaniem tajemnic przy spełnieniu zwykłych warunków umożliwia zyskanie łaski odpustu zupełnego. W szczególny sposób zapraszamy dzieci i młodzież. Po każdym nabożeństwie będą  rozdawane dzieciom naklejki z tajemnicami, które należy wkleić do zeszytu.
 5. 1 października przypada pierwszy piątek miesiąca, okazja i możliwość spowiedzi od godz.17.00. Msza święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o godz. 18.00.
 7. Przypominamy, że od października tak, jak w latach poprzednich zmieni się organizacja Służby Bożej w naszej parafii. W niedzielę pozostaną dwie Msze św.  o godz. 9.00 i 11.00. W dni powszednie: poniedziałki, środy, piątki i soboty Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godzinę wcześniej o godz.18.00.
  We wtorki i czwartki Msza św. o godz.7.00.
 8. W przyszłą niedzielę 3 października z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. W tym dniu ofiary na tacę przeznaczamy na dom siostry Faustyny Kowalskiej w Ostrówku.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne  26 Wrzesień – 03 Październik   2021r.

Niedziela.  26. IX. 2021    26  NIEDZIELA ZWYKŁA
g. 9.00   + Janinę  w 27 rocz. śm. i Józefa Powłoka; Stanisława i Elżbietę, Annę i Piotra Gajdek; Franciszkę i Józefa Ciurkiewiczów; Andrzeja Ziębę
g. 11.00 + Wacława i Anielę Gałeckich
Poniedziałek  27.IX  g. 19.00   O  Boże błog. i łaski w 18 rocz. urodzin
Wtorek             28.IX   g.   7.00    Int. wolna
Środa                29.IX   g. 19.00   + Władysława Gałeckiego
Czwartek        30.IX  g.   7.00   Int. zam.
Piątek              01.X
g. 17.30   Różaniec
g. 18.00   Int. wolna
Sobota            02.X   
g. 17.00   Int. zam.
g. 17.30   Różaniec
g. 18.00  O Boże błog. i łaski, opiekę Matki Bożej dla członków i ich rodzin KŻR Matki Bożej Bolesnej
Niedziela.  03. X. 2021    27  NIEDZIELA ZWYKŁA
g. 9.00   Int. zam.
g. 11.00  + Salomeę i Bolesława Mianowskich