29 Sierpień 2021 – 22 NIEDZIELA ZWYKŁA

Opublikowane przez Parafianin w dniu

 1. Dziękuję za udział w uroczystości odpustowej, którą obchodziliśmy w minioną niedzielę w naszej parafii. Szczególne podziękowania kieruję do tych osób, które zatroszczyły się o wystrój naszej świątyni oraz tym, którzy aktywnie włączyli się w naszą odpustową procesję, aby mogła być uroczysta i okazała. Dziękuję panom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuligowie za troskę o bezpieczeństwo podczas procesji i Drogi Krzyżowej; panu organiście za uświetnienie liturgii. Wyrazy podziękowania składam wobec tych wszystkich, którzy udekorowali nasze krzyże i swoje posesje na sobotnią procesję Drogi Krzyżowej ulicami Kuligowa. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dziś obchodzimy Doroczne Diecezjalno-Powiatowo-Gminne  Dożynki w  parafii św. Jana Chrzciciela i św. Wojciecha B.M. w Poświętne. Uroczystą Mszą św. o godz. 12.00. dziękujemy Bogu za tegoroczne zbiory i pracę rolników.
 3. 1 września w środę, przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny.
 4. W tym tygodniu rozpoczyna się nowy rok szkolny. Pamiętajmy, by rozpocząć go wstanie łaski uświęcającej. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w środę 1 września od godz.18.30. Poświęcenie przyborów szkolnych w związku z nowym rokiem  szkolnym w przyszłą niedzielę 5 września na Mszy św.ogodz.11.00. Zapraszamy w sposób szczególny dzieci z klas  0  i  I.
 5. W pierwszą środę miesiąca modlimy się w intencji zmarłych, których wspominamy w rocznych wypominkach. Msza św. o godz. 19.00 połączona jest z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek od godz.18.30. Msza święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.19.00. W I sobotę miesiąca, Msza św. o Niepokalanym Sercu  Najświętszej  Maryi Panny o godz. 19.00. Przed Mszą św. o godz. 18.30 modlitwa różańcowa przed Najświętszym Sakramentem.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 z racji I niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Eucharystyczna. W tym dniu zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 8. Ze względu na kończący się czas wakacji i urlopów zmienia się organizacja służby Bożej w naszym kościele w niedziele. Od niedzieli 5 września nie będzie dodatkowej Mszy św. o godz.13.00 tylko o godz. 9.00 i 11.00.
 9. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przekazały obraz z wizerunkiem  Sługi Bożego ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikacja  wraz z matką Elżbietą Różą Czacką odbędzie się w świątyni  Opatrzności Bożej w Warszawie w dniu 12 września 2021r. Serdeczne Bóg zapłać. Do tego ważnego wydarzenia będziemy przygotowywać się duchowo wraz z całą diecezją  przez nowennę począwszy od 3 września.
 10. Zapraszam wszystkich chętnych chłopców i młodzieńców do Służby Liturgicznej Ołtarza. Pierwsze powakacyjne spotkanie najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz.11.00.
 11. Począwszy od tego tygodnia możemy zamawiać intencje mszalne na rok 2022.
 12. W niedzielę 12 września po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie organizacyjne dla Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

Intencje Mszalne  29 Sierpień – 05  Wrzesień   2021r.

Nd.  29. VIII. 2021     22  NIEDZIELA ZWYKŁA 
g. 9.00   Int. zam.
g. 11.00 + Sebastiana Buśko
g. 13.00 + Stanisława Hys  7 gr.
Pn.  30. VIII   g. 19.00   + Stanisława Hys  8 gr.
Wt.  31. VIII    g.   7.00     + Stanisława Hys  9 gr.
Śr.  01.  IX     g. 19.00   + Stanisława Hys  10 gr.
Czw. 02.  IX     g.   7.00   + Stanisława Hys  11 gr.
Pt. 03.  IX     g. 19.00   + Stanisława Hys  12 gr.
Sob. 04.  IX
g. 17.00    O Boże błog łaski, opiekę Matki Bożej dla Jana i Antoniny w 55 rocz. ślubu
g. 18.00 + Stanisława Hys 13 gr.
g. 19.00 O Boże błog. i łaski, opiekę Matki Bożej dla członkiń KŻ Różańca Matki Bożej Bolesnej
Nd.  05. IX. 2021    23  NIEDZIELA ZWYKŁA   / I Niedziela m-ca /
g. 9.00   Int. zam.
g. 11.00  Int. zam.
g. 12.00 + Stanisława Hys  14 gr.