25 Lipiec 2021 – 17 NIEDZIELA ZWYKŁA

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów z racji św. Krzysztofa patrona podróżujących. Dziękując Panu Bogu za Jego opiekę możemy wesprzeć polskich misjonarzy ofiarą na zakup transportu. Również dzisiaj po raz pierwszy z ustanowienia Ojca Świętego Franciszka będziemy obchodzić Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych w przeddzień wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa. Odtąd każdego roku w czwartą niedzielę lipca, będziemy obchodzić ten dzień poświęcony Osobom Starszym. Pamiętajmy w naszych modlitwa o tych, którym tak wiele zawdzięczaliśmy i zawdzięczamy.
  2. W poniedziałek 26 lipca wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców NM Panny, a 31 lipca wspomnienie św. Ignacego z Loyoli prezbitera.
  3. Przypominamy, że Msza św. w środy o godz. 19.00 połączona jest z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólne modlitwy.
  4. XIII Piesza Pielgrzymka z Warszawy do Ostrówka w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego w dn. 31 lipca – 01 sierpnia br. Szczegóły programu na stronie internetowej naszej diecezji i w gablocie przed kościołem.
  5. W niedzielę 1 sierpnia przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca. W naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach powstania, o naszej Ojczyźnie i bohaterach narodowych. Po Mszy św. o godz. 11.00 modlitwa różańcowa w intencji Ojczyzny.
  6. Zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanych w nawałnicach i ulewach odbędzie się w przyszłą niedziele 1 sierpnia po każdej Mszy św.
  7. Solenizantkom i solenizantom tego tygodnia życzymy dużo zdrowia, Bożego Błogosławieństwa i opieki św. patronów, a naszym parafianom i gościom odpoczywającym w Kuligowie, życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
  8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Pierwszy ogłoszony przez Papieża Światowy Dzień Dziadków i Osób
Starszych – 25 Lipiec / Każdego roku w czwartą niedzielę lipca /

ODPUST ZUPEŁNY • Penitencjaria Apostolska ogłosiła 13 maja dekret o udzieleniu odpustu z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych. • Osoby starsze mogą uzyskać odpust uczestnicząc w jednej z Mszy św. odprawianych z okazji tego Światowego Dnia. • Z uwagi na nadal utrzymujący się stan zagrożenia zdrowia i fakt, że niektórzy seniorzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć we Mszy św. z powodów zdrowotnych, odpust obejmie również tych, którzy będą uczestniczyli we Mszy za pośrednictwem telewizji, radia lub Internetu. • Udziela się także odpustu tym wszystkim, którzy w tym Światowym Dniu wykonają “uczynek miłosierdzia”, odwiedzając samotną osobę starszą. • W miejscach, gdzie władze publiczne wyraźnie zabraniają osobistych odwiedzin, aby uniknąć zarażenia, możliwe jest także uzyskanie odpustu poprzez spotkanie wirtualne.
ODWIEDZINY BABĆ I DZIADKÓW ORAZ INNYCH SAMOTNYCH OSÓB STARSZYCH • Pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych obchodzony będzie w okolicznościach, w których w wielu krajach osoby starsze nadal nie będą mogły fizycznie uczestniczyć we Mszy św. • Aby przesłanie bliskości i pocieszenia w tym Światowym Dniu dotarło do wszystkich – nawet do tych, którzy są najbardziej odizolowani – prosimy wiernych o odwiedzenie swoich babć i dziadków, a także niespokrewnionych osób starszych z terenu własnej wspólnoty i przekazanie im orędzia Ojca Świętego. • Odwiedziny stanowią widomy znak Kościoła, który wychodzi do innych. W czasach dystansu społecznego, spowodowanego pandemią, odwiedziny pokazują, że istnieje sposób, aby być blisko osób starszych, zachowując jednocześnie środki bezpieczeństwa. • Odwiedziny to osobisty wybór, by wybrać się i pójść z pośpiechem do innych (por. Łk 1, 39), tak jak zrobiła to Maryja, udając się w odwiedziny do swej starszej krewnej Elżbiety. • Odwiedziny stanowią okazję dla wnuków i wszystkich młodych ludzi, by swoim babciom i dziadkom lub innym starszym osobom, które zdecydują się odwiedzić, powiedzieć „Jestem z tobą zawsze”. • Przy okazji odwiedzin można też wręczyć starszej osobie prezent, np. kwiaty, i wspólnie odmówić modlitwę przygotowaną na ten Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. • Odwiedziny mogą być także okazją do ofiarowania osobie starszej, zwłaszcza tej, która od dłuższego czasu nie opuszczała swojego domu, możliwości przyjęcia sakramentów pojednania i Eucharystii. 7 • Odwiedziny mieszkającej samotnie starszej osoby stanowią jeden ze sposobów na uzyskanie odpupełnego, udzielonego z okazji tego Światowego Dnia. • Tam, gdzie obostrzenia sanitarne wciąż uniemożliwiają osobiste odwiedziny, miłość może użyć wyobraźni, aby znaleźć sposoby dotarcia do samotnych osób starszych przez telefon lub media społecznościowe. •

Intencje Mszalne 25 Lipiec – 01 Sierpień 2021r.

Nd. 25. VII. 2021 17 NIEDZIELA ZWYKŁA

g. 9.00 + Annę Marię i Władysława Steczkowskich: Reginę i Stefana Bieleckich
g. 11.00 + Annę, Zygmunta i Jadwigę Liszewskich
g. 13.00 + Krzysztofa i Halinę, Annę Augustyniak: Annę Szymańską

Pn. 26.VII g. 19.00 + Elżbietę, Marka i Bolesława Kowalczyków

Wt. 27. VII g. 7.00 Int. wolna

Śr. 28. VII g. 19.00 + Zdzisława Karasiewicza w 4 rocz. śm.

Czw. 29.VII g. 7.00 Int. wolna

Pt. 30. VII g. 19.00 + Marka Piecha w 7 m-c po śm.

Sob. 31. VII g. 19.00 + Eugeniusza Łukasik; Marię i Jana Karasiewicz; Henryka
i Stanisława Karasiewicz

Nd. 01. VIII. 2021 18 NIEDZIELA ZWYKŁA

g. 9.00 + Jana Getka
g. 11.00 + Anielę i Aleksandra Pyśkiewiczów
g. 13.00 + Jana i Leokadię Baranowskich; dziadków Baranowskich i Jusińskich