06 czerwiec 2021 – 10 NIEDZIELA ZWYKŁA

 • -

06 czerwiec 2021 – 10 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1.  Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i pięknego przebiegu Uroczystości Bożego Ciała; Policji, OSP w Kuligowie, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich. Członkiniom KŻ Różańca Matki Bożej Bolesnej i św. Jana Pawła II, panu organiście Włodzimierzowi Karasińskiemu za uświetnienie liturgii śpiewem liturgicznym. Dziękuję asyście kościelnej; ministrantom, bielankom, dzieciom i młodzieży za zaangażowanie w przebieg procesji Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali swój czas, pracę, zdolności, a także środki materialne. Na ten cel  zebraliśmy 950 złotych.
 2. Dziś zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 3. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. połączona z błogosławieństwem wianków o godz. 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem czerwcowym od godz. 18.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 4. Trwa duchowe przygotowanie do uroczystości 100 rocznicy poświęcenia naszej Ojczyzny Sercu Pana Jezusa, którą przeżywać będziemy w najbliższy piątek 11 czerwca w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wraz z Episkopatem Polski również nasza Diecezja, podejmując modlitewne i duchowe przygotowanie, pragnie włączyć się w to ważne wydarzenie. Nasza parafia od 4 do 11 czerwca  przez codzienną adorację i modlitwę pragnie przygotować się do tej jakże ważnej rocznicy. 11 czerwca po Mszy św. o godz. 19.00 odmówimy akt poświęcenia Narodu Polskiego Sercu Pana Jezusa. Jest to również dzień modlitw o świętość kapłanów. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
 5. Trwając w duchowej łączności i modlitwie kierowanej do Serca Pana Jezusa z ks. Bp. Romualdem Kamińskim, ordynariuszem naszej Diecezji, który w niedzielę 13 czerwca sprawować będzie Najświętszą Ofiarę w Bazylice Serca Jezusowego w Warszawie, w naszej parafii w tym dniu zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00. Nasze modlitwy kierowane do Serca Pana Jezusa niech będą wyrazem czci Bogu za Jego miłość i miłosierdzie. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.
 6. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli 6 czerwca, przez okres urlopów i wakacji tj. od czerwca do końca sierpnia będzie sprawowana dodatkowa Msza św. o godz. 13.00.
 7. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym w naszej parafii życzymy spokojnej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.

Intencje Mszalne  06 – 13.06.  2021r.

Nd.  06. VI. 2021    10  NIEDZIELA ZWYKŁA
g. 9.00  Int. zam.
g. 11.00 O Boże błog. i łaski, opiekę Matki Bożej dla p. Henryki i Henryka Łaszcz w 50 rocz. ślubu
g. 13.00  Int. zam.
Pn.  07.VI
g. 18.00     Adoracja Najświętszego Sakramentu
g. 19.00 + Mariannę i Lecha Bruszewskich
Wt.  08. VI
g.   7.00      Int. wolna
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Śr.  09. VI
g.  18.00     Adoracja Najświętszego Sakramentu
g. 19.00  + Dariusza Czajka
Czw. 10. VI
g. 18.00 
Adoracja Najświętszego Sakramentu
g. 19.00  Int. wolna
Pt.   11. VI     NAJŚWIĘTSZEGO  SERCA  PANA  JEZUSA
g. 18.00      Adoracja Najświętszego Sakramentu
g. 19.00  + Jana Tymińskiego w 15 rocz. śm.
Sob.   12. VI
g. 18.00   Int. zam.
g. 18.30 Adoracja najświętszego Sakramentu
g. 19.00 Int. zam.
Nd.  13. VI. 2021    11  NIEDZIELA ZWYKŁA
g. 9.00  + Zm. rodziców; Janinę i Benedykta; Janinę Piwowarskich
g. 11.00 Int. zam.
g. 18.00  Int. zam.


 • Pycha świata, pokora Boga
  „Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi”. Jezus zapowiada swoją paschę. Bóg wydany w ręce ludzi skończy na krzyżu. Dlaczego tak się stało? Dlaczego tak się wciąż dzieje?
 • Zgnilizna w miejscu świętym
  Grzechem młodości jest pożądanie, a ludzi w średnim wieku – pragnienie władzy i znaczenia. Starzy ludzie znajdują upodobanie w chciwości.
 • Kumulacja nienawiści
  Czytając tekst starotestamentowego mędrca, łatwo odnaleźć w nim ton profetycznej zapowiedzi wrogości wobec Pana Jezusa, zakończonej niesprawiedliwym sądem, sadystycznymi torturami i okrutną śmiercią krzyżową.
 • Jak dzieci
  Mówił, że będzie cierpiał, a uczniowie sprzeczali się o władzę. Zapowiadał krzyż, a ci spierali się, kto będzie pierwszy w Królestwie. Nic dziwnego, że wziął dziecko, postawił je przed nimi i objąwszy ramionami, rzekł do nich: „Kto jedno z tych dzieci przyjmuje w imię moje, Mnie przyjmuje” (Mk 9,36-37). Nie goń za tym, co wielkie. Przyjmij w sobie dziecko.
 • Kościół nasz czy Jego?
  „Ty jesteś Mesjasz”. To wyznanie wiary Piotra pozostaje na zawsze fundamentem Kościoła. To jest centrum naszej wiary i źródło chrześcijańskiego życia.
 • Triumfator, który najpierw przegrywa
  W życiu religijnym nierzadko jest tak, że doczesny sukces łączy się z poczuciem przegranej.
 • Prosto przed siebie
  Wybrał kierunek Jerozolima i nie zmienił drogi. Szedł prosto w śmierć. Zdawał sobie z tego sprawę. Zapowiadał przecież uczniom, że „wiele musi wycierpieć, będzie odrzucony przez starszych, arcykapłanów i uczonych w Piśmie i zostanie zabity”. Za Izajaszem powtarzał: Uczyniłem twarz moją jak głaz i wiem, że wstydu nie doznam. (Iz 50,7)
 • Martwa wiara
  Pewien człowiek po śmierci został zakwalifikowany do piekła. Pokazano mu, którędy ma tam się dostać. Idąc, był wielce niezadowolony i protestował pod nosem. Wydawało mu się to wielką niesprawiedliwością, lecz nie było możliwości odwołania się od wyroku.
 • Szpaler ze smartfonów na powitanie Papieża
  Za pomocą trzymanych w dłoniach smartfonw z włączonymi ekranami Meksykanie chcą stworzyć korytarz świetlny, ktrym Franciszek przejedzie 12 lutego wieczorem z lotniska do nuncjatury apostolskiej. Trasa ta ma długość 19 km.
 • Papieskie przesłanie do Meksykanów
  Przyjeżdżam jako misjonarz miłosierdzia i pokoju zapewnił Franciszek w wideo skierowanym do mieszkańcw Meksyku,wyemitowanym przed rozpoczynającą się 12 lutego wizytą w tym kraju.
 • Przeciw wykorzystywaniu nieletnich
  Papieska Komisja ds. Ochrony Nieletnich podczas swych tygodniowych obrad w Watykanie wypracowała kolejne inicjatywy walki z tymi przestępstwami w Kościele wynika z komunikatu opublikowanego przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
 • Bohaterom polskiego morza
  10 lutego 1920 r. gen. Jzef Haller wraz z ministrem spraw wewnętrznych Stanisławem Wojciechowskim oraz nową administracją wojewdztwa pomorskiego dokonali w Pucku symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.
 • Kard. Marx: Niemcy nie są w stanie przyjąć wszystkich cierpiących z całego świata
  Przewodniczący niemieckiego episkopatu opowiedział się za ograniczeniem liczby przyjmowanych uchodźcw.
 • "Misjonarz na Post"
  Po raz trzeci rozpoczyna się oglnopolska inicjatywa Misjonarz na Post. Jej celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy. Na całym świecie pracuje ich 2085.
 • Prezentacja Orędzia na Dzień Chorego
  W klasztorze ojcw bonifratrw w Warszawie odbyła się 8 lutego prezentacja orędzia papieża Franciszka na XXIV Światowy Dzień Chorego. Jest on obchodzony co roku 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.
 • Przed premierą filmu "Cierń Boga"
  To pierwszy film o Jezusie widzianym oczami apostołw mwi Michał Kondrat, dystrybutor filmu, ktry 19 lutego wchodzi do polskich kin.
 • Romowie będą pielgrzymować do sanktuarium bł. Karoliny
  Tabor z bryczkami i wozami będzie towarzyszył ogólnopolskiej pielgrzymce Romów. Przybędą oni w niedzielę do Wał – Rudy i do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Dotychczas Romowie pielgrzymowali do Limanowej. – Teraz chcemy wspólnie modlić się u bł. Karoliny – mówi ks. Stanisław Opocki, krajowy duszpasterz Romów.
 • KRRiT przegłosowała w środę przedłużenie koncesji dla telewizji TVN24
  Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przegłosowała w środę przedłużenie koncesji dla telewizji TVN24. W głosowaniu uzyskano bezwzględną większość głosów - za przedłużeniem koncesji były 4 osoby, 1 przeciw - poinformowała Teresa Brykczyńska, rzeczniczka KRRiT.
 • Wieluń: Znaleziono dziecko w Oknie Życia
  17 września o godz. 4 rano w wieluńskim „Oknie Życia” im. Jana Pawła II przy domu Zgromadzenia Sióstr Opieki Społecznej pw. św. Antoniego (sióstr antoninek) znaleziono noworodka – dziewczynkę. Dziecko zostało odwiezione do wieluńskiego szpitala, gdzie po przebadaniu stwierdzono, że jest zdrowe. Obok dziewczynki w „Oknie Życia” pozostawiono torbę z ubrankami i pieluszkami. W środku […]
 • USA: Znalezione w Wyoming ciało kobiety to zwłoki zaginionej blogerki
  Jak poinformowało Federalne Biuro Śledcze (FBI), koroner sądowy zidentyfikował znalezione w Parku Narodowym Grand Teton, w stanie Wyoming, ciało młodej kobiety jako zwłoki zaginionej 22-letniej blogerki i podóżniczki Gabby Petito. Trwają poszukiwania jej partnera 23-letniego Briana Laundrie.
 • Ratownicy medyczni: Wynegocjowany 30 proc. dodatek dotyczy wszystkich pracowników medycznych ZRM
  Wypracowany w negocjacjach 30 proc. dodatek dotyczy wszystkich pracowników medycznych ZRM, czyli ratowników medycznych, pielęgniarek oraz lekarzy - podkreślił w opublikowanym w środę oświadczeniu Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych.
 • Haiti nadal potrzebuje pomocy po sierpniowym trzęsieniu ziemi
  Haitańscy katolicy organizują pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi z 14 sierpnia. „To wielka fala solidarności. Nie mają prawie nic, ale dzielą się wszystkim” – mówi miejscowy misjonarz, o. Renold Antoine. Na terenach dotkniętych kataklizmem wciąż brakuje artykułów pierwszej potrzeby, a rząd nie radzi sobie z koordynacją akcji pomocowej. Potrzebujący zależni są w zasadzie od pomocy […]
 • SG: Po białoruskiej stronie granicy pojawiają się żołnierze lub funkcjonariusze nie będący ze służby granicznej
  Funkcjonariusze Straży Granicznej obserwują po białoruskiej stronie granicy funkcjonariuszy bądź żołnierzy, których umundurowanie i wyposażenie może wskazywać, że nie są to służby graniczne - poinformowała w środę SG. Informacje te potwierdził rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn
 • Katowice. Ponad 5 tys. uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego
  Ponad 5 tys. osób zarejestrowało się do stacjonarnego udziału w dobiegającym końca w środę 13. Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach - poinformował Wojciech Kuśpik, prezes organizującej wydarzenie Grupy PTWP. - To świadczy o potrzebie bezpośrednich spotkań.
 • Jak wybrać wysokiej jakości lornetkę?
  Lornetka to niezastąpiony przedmiot w przeróżnych sytuacjach. Korzysta z niej wiele osób, które z racji zawodu lub zainteresowań poruszają się po lasach czy bezdrożach i zawsze chcą mieć na oku cel podróży oraz ewentualne niebezpieczeństwo. Podpowiadamy, jak wybrać model, który idealnie wpisze się w zakres Twoich oczekiwań. Poznaj kilka wskazówek zakupowych.  Kto powinien sięgnąć po […]
 • Jak pielęgnować włosy przedłużane?
  Jak wspominaliśmy już w jednym z naszych wcześniejszych artykułów – pielęgnacja włosów przedłużanych różni się w dość zauważalnym stopniu od zabiegów, jakim należy poddać naszą fryzurę naturalną, aby prezentowała się ona w sposób zadowalający i elegancki. Kluczowym aspektem jest przede wszystkim wykorzystywanie odpowiednich kosmetyków dedykowanych dopinkom, które to nie tylko pozwalają utrzymać ich spektakularny wygląd […]
 • Transport betonu na placu budowy
  Beton, jeden z najpopularniejszych niejednorodnych kompozytów budynków, to lekkoplastyczna, lepka masa złożona z mieszanki kruszywa, cementu, wody oraz ewentualnych dodatków. Charakteryzuje się również niemałą wagą, a równocześnie jest potrzebny do budowy w dużych ilościach. Nieraz istnieje konieczność wtłoczenia materiału nawet na osiemdziesiąt metrów wysokości, do najwyższych kondygnacji budynku, lub w drugą stronę, do garażów podziemnych. […]
 • 5 modnych modeli okularów zerówek dla niej i dla niego
  Okulary nie tylko pomagają w korekcji wzroku czy pełnią funkcję ochrony oczu przed światłem słonecznym. To także świetny dodatek do stroju, który może być doskonałym uzupełnieniem całej stylizacji albo nawet głównym jej akcentem. Nie wiesz, jakie okulary zerówki kupić? Poznaj modne modele oprawek! Sposób na dodanie stylizacji charakteru i ochrona oczu Okulary zerówki, czyli takie, […]
 • Czy istnieje uniwersalny fotel fryzjerski?
  Bez wątpienia fotel fryzjerski jest jednym z najważniejszych sprzętów w naszym salonie. Model o odpowiednich parametrach zapewni klientom komfort oraz do tego pozwoli fryzjerowi na wygodę i jednocześnie wydajną pracę. Jaki fotel fryzjerski najlepiej wybrać? Sprawdźmy to. Czym różni się fotel fryzjerski damski od męskiego? Fotel fryzjerski jest jedną z wizytówek naszego salonu. Dlaczego warto […]
 • Żelazo – kiedy suplementować, na co wpływa i do czego może doprowadzić jego niedobór
  Żelazo jest mikroelementem istotnym dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego ciała. Zapasy tego pierwiastka gromadzą się w szpiku kostnym, wątrobie, śledzionie i mięśniach. Jakie są właściwości żelaza? Kto powinien suplementować pierwiastek? Jakie są rezultaty niedoborów żelaza? Wpływ żelaza na organizm człowieka Żelazo obecne jest w hemoglobinie – białku występującym w czerwonych krwinkach. Hemoglobina odpowiada za transportowanie tlenu […]
 • Foteliki z ISOFIX – sprawdź, dlaczego warto je wybrać!
  Przewożenie w samochodzie dziecka o wzroście do 150 cm i wadze do 36 kg wymaga użycia fotelika. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, a te różnią się między nie tylko parametrami, ale – między innymi – sposobem montażu. Do jednego ze szczególnie polecanych należy system ISOFIX. Czym wyróżniają się foteliki z ISOFIX? Dlaczego warto je […]
 • Modne czapki dla dziewczynki – przekonaj swoją córkę do noszenia czapek!
  Czy należysz do grona rodziców, którzy od swojej pociechy często słyszą “Mamo, ale ja nie chcę czapki”? Jeżeli Ty też nieustannie walczysz ze swoją pociechą i przypominasz jej o konieczności noszenia latem nakrycia głowy, to mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych sposobów na przekonanie malucha, że czapki dla dziewczynki i czapki dla chłopca sa jak najbardziej […]

Parafia Kuligów


Fatal error: Call to undefined function array_column() in /wp-content/plugins/photo-gallery/frontend/views/view.php on line 9