06 czerwiec 2021 – 10 NIEDZIELA ZWYKŁA

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1.  Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i pięknego przebiegu Uroczystości Bożego Ciała; Policji, OSP w Kuligowie, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich. Członkiniom KŻ Różańca Matki Bożej Bolesnej i św. Jana Pawła II, panu organiście Włodzimierzowi Karasińskiemu za uświetnienie liturgii śpiewem liturgicznym. Dziękuję asyście kościelnej; ministrantom, bielankom, dzieciom i młodzieży za zaangażowanie w przebieg procesji Bożego Ciała. Dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali swój czas, pracę, zdolności, a także środki materialne. Na ten cel  zebraliśmy 950 złotych.
  2. Dziś zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  3. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. połączona z błogosławieństwem wianków o godz. 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem czerwcowym od godz. 18.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  4. Trwa duchowe przygotowanie do uroczystości 100 rocznicy poświęcenia naszej Ojczyzny Sercu Pana Jezusa, którą przeżywać będziemy w najbliższy piątek 11 czerwca w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wraz z Episkopatem Polski również nasza Diecezja, podejmując modlitewne i duchowe przygotowanie, pragnie włączyć się w to ważne wydarzenie. Nasza parafia od 4 do 11 czerwca  przez codzienną adorację i modlitwę pragnie przygotować się do tej jakże ważnej rocznicy. 11 czerwca po Mszy św. o godz. 19.00 odmówimy akt poświęcenia Narodu Polskiego Sercu Pana Jezusa. Jest to również dzień modlitw o świętość kapłanów. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
  5. Trwając w duchowej łączności i modlitwie kierowanej do Serca Pana Jezusa z ks. Bp. Romualdem Kamińskim, ordynariuszem naszej Diecezji, który w niedzielę 13 czerwca sprawować będzie Najświętszą Ofiarę w Bazylice Serca Jezusowego w Warszawie, w naszej parafii w tym dniu zostanie odprawiona Msza św. o godz. 18.00. Nasze modlitwy kierowane do Serca Pana Jezusa niech będą wyrazem czci Bogu za Jego miłość i miłosierdzie. Nie będzie Mszy św. o godz. 13.00.
  6. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli 6 czerwca, przez okres urlopów i wakacji tj. od czerwca do końca sierpnia będzie sprawowana dodatkowa Msza św. o godz. 13.00.
  7. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym w naszej parafii życzymy spokojnej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.

Intencje Mszalne  06 – 13.06.  2021r.

Nd.  06. VI. 2021    10  NIEDZIELA ZWYKŁA
g. 9.00  Int. zam.
g. 11.00 O Boże błog. i łaski, opiekę Matki Bożej dla p. Henryki i Henryka Łaszcz w 50 rocz. ślubu
g. 13.00  Int. zam.
Pn.  07.VI
g. 18.00     Adoracja Najświętszego Sakramentu
g. 19.00 + Mariannę i Lecha Bruszewskich
Wt.  08. VI
g.   7.00      Int. wolna
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Śr.  09. VI
g.  18.00     Adoracja Najświętszego Sakramentu
g. 19.00  + Dariusza Czajka
Czw. 10. VI
g. 18.00 
Adoracja Najświętszego Sakramentu
g. 19.00  Int. wolna
Pt.   11. VI     NAJŚWIĘTSZEGO  SERCA  PANA  JEZUSA
g. 18.00      Adoracja Najświętszego Sakramentu
g. 19.00  + Jana Tymińskiego w 15 rocz. śm.
Sob.   12. VI
g. 18.00   Int. zam.
g. 18.30 Adoracja najświętszego Sakramentu
g. 19.00 Int. zam.
Nd.  13. VI. 2021    11  NIEDZIELA ZWYKŁA
g. 9.00  + Zm. rodziców; Janinę i Benedykta; Janinę Piwowarskich
g. 11.00 Int. zam.
g. 18.00  Int. zam.