04 Kwiecień 2020 – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych i czwarty dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Msze św. w/g porządku niedzielnego o godz. 9.00 i 11.00. Taca na Katolicki Uniwersytet lubelski.
  2. Przypominamy, że każdego siódmego dnia miesiąca począwszy od stycznia br. modlimy się o nowe powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego i na misje dla naszej diecezji za wstawiennictwem bł. Ks. Ignacego Kłopotowskiego.
  3. W najbliższy piątek 9 kwietnia z racji Oktawy Wielkanocy można spożywać pokarmy mięsne.
  4. W przyszłą niedzielę 11 kwietnia po Mszy św. o godz.11.00 spotkanie dla Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Obecność obowiązkowa.
  5. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój czas, pracę i środki, by pomóc całej naszej wspólnocie w przeżywaniu Wielkiego Tygodnia i Świąt Wielkanocnych. W sposób szczególny dziękuję paniom: Mirosławie Karasiewicz, p. Grażynie i Tadeuszowi Stańczak, Elżbiecie Chrzanowskiej za pomoc w przygotowaniu ciemnicy i Grobu Pańskiego; P. Izie Czarneckiej za przygotowanie palmy na niedzielę palmową. Dziękuję p. Mirosławowi Kuligowskiemu prezesowi OSP w Kuligowie i straży za pomoc w Wielką Sobotę i tradycyjne czuwanie przy Grobie Pańskim, oraz wszystkim, którzy złożyli i zbierali ofiary na kwiaty do Ołtarza Przechowania (Ciemnicy) i Grobu Pańskiego. Dziękuję ministrantom w przygotowaniu liturgii i tym, którzy z życzliwością nas wspomagali. Serdeczne Bóg zapłać.
  6. W tych trudnych dla nas wszystkich chwilach, kiedy wzmagamy się z pandemią koronawirusa, życzę wszystkim naszym parafianom i gościom przede wszystkim zdrowych, błogosławionych i duchowo owocnych Świąt Wielkanocnych. Niech Dobry Bóg strzeże i dobrem otacza; miłość niech wypełnia nasze serca; nadzieja niech pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość i przyniesie siłę w chwilach niepokoju i smutku; wiara umacnia, kiedy rzeczywistość przeraża a Światłość płynąca ze Zmartwychwstania niech utwierdza naszą wiarę w zwycięstwo dobra nad złem, życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią. Tego życzmy sobie i swoim bliskim, abyśmy mogli wspólnie przetrwa ten trudny czas. Szczęść Boże.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne 04 – 11 kwiecień 2021r.

Nd. 04. IV. 2021 NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
g. 6.00 REZUREKCJA – w int. Parafian
g. 11.00 + Bolesława Czerwińskiego
Pn. 05. IV II Dzień Świąt Wielkanocnych Poniedziałek w oktawie Wielkanocy
g. 9.00  Int. zam.
g. 11.00 Int. zam.
Wt. 06. IV g. 7.00 Int wolna
Śr. 07. IV g. 18.00 + Jana i Franciszkę Teperek; Karola i Leokadię
Cichockich; Antoninę Łaskot
Czw. 08. IV g. 7.00 Int. wolna
Pt. 09. IV g. 18.00 + Wincentego Gawlik ( int. od uczestników pogrzebu)
Sob. 10. IV g. 18.00 int. wolna
Nd. 11. IV. 2021 II NIEDZIELA WIELKANOCY – NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA
g. 9.00 + Leokadię i Jana Baranowskich; dziadków Baranowskich i Jusińskich
g. 11.00 + Wiesławę Gałecką w 1 rocz. śm.; Anielę i Wacława Gałeckich; Genowefę i Henryka Jeznackich