28 Marzec 2020 – NIEDZIELA PALMOWA

Opublikowane przez Parafianin w dniu

 1. Niedzielą Palmową, która upamiętnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy rozpoczynamy Wielki Tydzień. W tym roku po raz w dobie pandemii coronawirusa. Mamy świadomość potrzeby zachowania szczególnej ostrożności, respektując wszelkie obostrzenia w codziennym naszym życiu. Dotyczy to również naszych praktyk religijnych. W tych trudnych dniach nasze domy stają się domowym Kościołem, gdzie wspólnie modlimy się w łączności duchowej z tymi , którzy uczestniczą we Mszy św. i Nabożeństwach Pasyjnych przez środki społecznego przekazu. W tym roku po raz kolejny w te szczególe dni kiedy nie wszyscy będziemy mogli  uczestniczyć w tajemnicy męki, śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa, proszę o gorliwą modlitwę w intencji naszych rodzin, a także chorych, cierpiących również z naszej parafii i tych, którzy od nas odeszli. Obostrzenia związanie z pandemią  nie ominęły również kościołów i kaplic – miejsc Kultu Bożego. Przypominamy , że od 27 marca br.  w czasie pandemii przez najbliższe dwa tygodnie w naszym kościele nie może uczestniczyć podczas liturgii więcej niż dziewięć (9) osób.
  I Wielki Czwartek ( Msza św. Wieczerzy Pańskiej):
  W procesji z Najświętszym Sakramentem do Ołtarza przechowania uczestniczy tylko celebrans z udziałem asysty.

  II Liturgia ku czci Męki Pańskiej:
  Podczas adoracji krzyża, tylko celebrans oddaje należną mu cześć przez pocałunek. Pozostali wierni adorują krzyż przez podejście i przyklęknięcie lub skłon z zachowaniem odpowiedniej odległości między uczestnikami. ( odległość 1,5 m ). Po zakończonej liturgii przeniesienie Najświętszego sakramentu do grobu Pańskiego, po czym odśpiewamy drugą część Gorzkich Żali. W tym dniu rozpoczynamy nowennę do Miłosierdzia Bożego. W procesji do grobu Pańskiego uczestniczy tylko  celebrans z udziałem asysty.  Tradycyjnie w Wielki Piątek zbiórka ofiar na Boży Grób w Jerozolimie.
  Po zakończonej liturgii w Wielki Czwartek i Wielki Piątek możemy czuwać na  modlitwie  indywidualnie do godz. 21.00 przestrzegając liczby osób (9).

  III Wielka Sobota (WIGILIA PASCHALNA)
  W tym dniu od godz. 9.00 możemy adorować Najświętszy Sakrament w Grobie Pańskim przestrzegając norm sanitarnych i zachowując dystans między sobą w tym ilość osób w świątyni (9).
  Liturgię w tym dniu rozpoczniemy na zewnątrz Kościoła, bądź na progu przed wejściem do świątyni w otoczeniu najbliższej asysty. Na zakończenie liturgii wspólnie zaśpiewamy antyfonę Maryjną Wesel się, Królowo Miła.
  Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny  odbędzie się na        zewnątrz kościoła co pół godziny, od 9.00 do 13.00.  

  IV Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Rezurekcja
  W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację nie będzie procesji. Przy śpiewie i biciu dzwonów zostanie przeniesiony Najświętszy Sakrament z Grobu Pańskiego na ołtarz w prezbiterium. Po czym odśpiewamy hymn Ciebie, Boga, wysławiamy, błogosławieństwo i Msza św. według zwykłego porządku.

  1. Tak jak tydzień temu również dzisiaj po Mszach św. przy wyjściu z  kościoła będą zbierane ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Liturgia  Triduum  Paschalnego  będzie  miała następujący porządek:

  Wielki Czwartek  MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ   godz. 18.00
  Wielki Piątek          LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ      godz. 18.00
  Wielka Sobota             WIGILIA  PASCHALNA          godz. 18.00

  W Wielki Piątek z racji pamiątki śmierci Pana Jezusa na Krzyżu obowiązuje post ścisły. Zachęcam do osobistej modlitwy i duchowego zamyślenia przy Ciemnicy w Wielki Czwartek i Grobie  Pańskim do godz. 21.00. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego tradycyjnie o godz. 6.00 rano. Po rezurekcji w  Niedzielę Zmartwychwstania druga Msza o godz. 11.00. W pierwszy dzień Świąt nie będzie Mszy św. o godz. 9.00. W drugi dzień Wielkanocny Msze św. o godz. 9.00 i 11.00.

  1. Tradycyjnie przygotowując do Świąt swoje domy i posesje zadbajmy przede wszystkim o właściwe relacje z Bogiem i ze sobą nawzajem, aby sprawy doczesne nie przesłoniły radości pojednania i komunii  w naszych rodzinach.

  Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed i po Mszy św.

  Intencje Mszalne 28  Marzec – 04 Kwiecień  2021r.

  Nd.  28. III. 2021    NIEDZIELA  PALMOWA
  g. 9.00  + Krystynę Białkowską w 1 rocz. śm.
  g. 11.00 Int. zam.
  Pn.   29. III     g. 18.00  + Urszulę Getka  /18/
  Wt.  30. III     g.    7.00  Dzięk. – błag. o Boże błog. i łaski dla Małgorzaty w 45 r. urodzin
  Śr.   31. III     g.  18.00  + Katarzynę Gałabuda
  Czw.  01. IV           WIELKI  CZWARTEK
  g. 18.00  O powołania Kapłańskie i zakonne
  Pt.   02. IV           WIELKI PIĄTEK
  g. 18.00  LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ
  Sob.   03. IV          WIGILIA  PASCHALNA
  g. 18.00  O Boże błog. i łaski dla Rodziców i dzieci KŻR św. Jana Pawła II
  Nd.  04. IV. 2021    NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO
  g. 6.00    REZUREKCJA – w int. Parafian
  g. 11.00  + Bolesława Czerwińskiego