27 grudzień 2020 – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

 • -

27 grudzień 2020 – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

 1. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które poświęciły swój czas i pracę na przygotowanie kościoła do Świąt Bożego Narodzenia:
  Rodzinie p. Dąbrowskim, która ofiarowała choinki do naszej świątyni;
  panom: Mirosławowi Kuligowskiemu, i Mariuszowi Dąbrowskiemu  za transport i obsadzenie choinek.
  Za przygotowanie i wykonanie świątecznych dekoracji paniom: Mirosławie Karasiewicz, Elżbiecie Chrzanowskiej z córką Mają, Ilonie Piórkowskiej, p. Grażynie i Tadeuszowi Stańczak.
  Dziękuję również p. Iwonie Bieleckiej i p. Leszkowi Karasiewiczowi za dodatkową pomoc w kościele.
  Serdeczne Bóg zapłać.
 2. W czwartek 31 grudnia przed Mszą św. o godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynne na zakończenie starego roku. W piątek 1 stycznia Nowy rok i Uroczystość św. Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 9.00 i 11.00.
 3. W pierwszą sobotę miesiąca 2 stycznia Msza św. o Niepokalanym sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00. Przed Mszą św. o godz. 17.30 modlitwa różańcowa.
 4. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja eucharystyczna.
 5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dużo zdrowia, błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

Intencje Mszalne 27 grudzień – 03 styczeń 2021r.

Nd.  27. XII     Święto świętej Rodziny
g. 9.00  + Romana Kostrzewa w 17 rocz. śm.; Jadwigę Kostrzewa
g. 11.00 + Eugeniusz Zemlak w 21 rocz. śm.; Beatkę i Krystynę Zemlak
Pn.   28. XII       g.  18.00  + Zdzisława Suchenek  (6)
Wt.  29. XII       g.    7.00  + Zdzisława Suchenek  (7)
Śr.  30. XII        g.  18.00  Int. wolna
Czw.  31. XII
g.  17.30  Nabożeństwo dziękczynne na zakończenie starego roku
g. 18.00  W int. Parafian
Pt.  01.  I             Uroczystość  Świętej Bożej Rodzicielki
g. 9.00  + Romanę Załęską i jej rodziców
g. 11.00  + Zofię Liżewską i zm. Z rodz. Liżewskich i Smakoszów
Sob. 02.  I               g.  18.00 W int. dzieci i rodziców K. Ż. R. Św. Jana Pawła II
Nd.  03. I    II Niedziela po Narodzeniu Pańskim
g. 9.00  Int. zam.
g. 11.00 + Kazimierę Karasiewicz w 30 dzień po śm.


 • Rybak, nie pływak
  Jan wypełnił swoją misję, teraz do akcji wkracza Jezus. Rozpoczyna swoje nauczanie. Ewangelista streszcza je w dwóch kluczowych zdaniach: „nawracajcie się” oraz „wierzcie w Ewangelię”. Te dwa wezwania pozostają aktualne.
 • Ryzyko nadziei
  Jako chrześcijanie mamy zmieniać świat na lepsze, choć ziemska ojczyzna nie jest naszym prawdziwym domem. Wiara w dzieło zbawcze Chrystusa, połączona z miłością do Niego, przynaglała od zawsze chrześcijan do życia wykraczającego poza kategorie zwykłych obywatelskich powinności. Miłowali, bo wiedzieli, że sami zostali umiłowani. To nowe spojrzenie na Boga sprawiało, że mieli radość, której inni byli pozbawieni.
 • Natychmiast!
  Jak bardzo wyjątkowy i godny zaufania był Jezus, skoro uczniowie w mgnieniu oka pozostawili swą pracę i ruszyli za Nim w nieznane. „A natychmiast, porzuciwszy sieci, poszli za Nim” (Mk 1,18). W dzisiejszych czasach słowa o pozostawieniu sieci brzmią jeszcze dosadniej...
 • Prorok we wnętrzu wielkiego miasta
  Biblijne opowiadanie o proroku Jonaszu, którego połknęła wielka ryba, zna praktycznie każdy. Mało kto jednak zwraca uwagę, że to metafora, a przecież Biblia zna także taką formę literackiej wypowiedzi.
 • Zasłuchany
  Samuel musiał być niezwykle wyczulony na słowo Pana, skoro spał w Jego przybytku, tuż przy Arce Przymierza. A my? Często zamiast powiedzieć: „Mów, bo sługa Twój słucha” (1 Sm 3,9), wołamy: „Milcz, Panie, bo sługa Twój mówi”. I odchodzimy z kwitkiem...
 • Ciało i rozpusta
  Święty Paweł – przypominając: „Bracia, ciało nie jest dla rozpusty, lecz dla Pana, a Pan dla ciała… Strzeżcie się rozpusty!” – łączy przestrogę z dobrą nowiną, pokazując, jak trafne i prawdziwe, wbrew uprzedzeniom piewców rewolucji seksualnej, jest chrześcijańskie podejście do ludzkiej cielesności.
 • Szema – po/wy/u/słuchaj
  Wybaczcie, drodzy Czytelnicy, ten tytułowy kalambur. Jednakże nie umiem istoty sprawy inaczej oddać, gdyż w hebrajskim rdzeniu czasownika szama brzmi naraz ten sens: „słyszeć”, „usłyszeć”, „posłuchać” i „wysłuchać”.
 • Eureka!
  Można powiedzieć, że Jan przekazuje swoich uczniów Jezusowi. Na tym polegała jego misja – wskazać na Mesjasza, doprowadzić ludzi do Niego. Podczas każdej Mszy Świętej słyszymy słowa Jana: „Oto Baranek Boży”.
 • Szpaler ze smartfonów na powitanie Papieża
  Za pomocą trzymanych w dłoniach smartfonw z włączonymi ekranami Meksykanie chcą stworzyć korytarz świetlny, ktrym Franciszek przejedzie 12 lutego wieczorem z lotniska do nuncjatury apostolskiej. Trasa ta ma długość 19 km.
 • Papieskie przesłanie do Meksykanów
  Przyjeżdżam jako misjonarz miłosierdzia i pokoju zapewnił Franciszek w wideo skierowanym do mieszkańcw Meksyku,wyemitowanym przed rozpoczynającą się 12 lutego wizytą w tym kraju.
 • Przeciw wykorzystywaniu nieletnich
  Papieska Komisja ds. Ochrony Nieletnich podczas swych tygodniowych obrad w Watykanie wypracowała kolejne inicjatywy walki z tymi przestępstwami w Kościele wynika z komunikatu opublikowanego przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
 • Bohaterom polskiego morza
  10 lutego 1920 r. gen. Jzef Haller wraz z ministrem spraw wewnętrznych Stanisławem Wojciechowskim oraz nową administracją wojewdztwa pomorskiego dokonali w Pucku symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.
 • Kard. Marx: Niemcy nie są w stanie przyjąć wszystkich cierpiących z całego świata
  Przewodniczący niemieckiego episkopatu opowiedział się za ograniczeniem liczby przyjmowanych uchodźcw.
 • "Misjonarz na Post"
  Po raz trzeci rozpoczyna się oglnopolska inicjatywa Misjonarz na Post. Jej celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy. Na całym świecie pracuje ich 2085.
 • Prezentacja Orędzia na Dzień Chorego
  W klasztorze ojcw bonifratrw w Warszawie odbyła się 8 lutego prezentacja orędzia papieża Franciszka na XXIV Światowy Dzień Chorego. Jest on obchodzony co roku 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.
 • Przed premierą filmu "Cierń Boga"
  To pierwszy film o Jezusie widzianym oczami apostołw mwi Michał Kondrat, dystrybutor filmu, ktry 19 lutego wchodzi do polskich kin.

Parafia Kuligów


Fatal error: Call to undefined function array_column() in /wp-content/plugins/photo-gallery/frontend/views/view.php on line 9