20 grudzień 2020 – IV Niedziela Adwentu

1. W najbliższy czwartek 24 grudnia wigilia. Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00. Taca z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, a w drugi dzień Świąt na budowę nowych Kościołów w diecezji. W piątek 25 grudnia,  z racji Uroczystości, można spożywać pokarmy mięsne. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 9.00  i  11.00.
  2. Można jeszcze zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny oraz nabyć świece Caritas z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom.
  3. Wizyta duszpasterska /kolęda/ w parafii, to łaska wspólnej modlitwy i przyjęcia Bożego błogosławieństwa. W tym roku z powodu trwającej pandemii Covid 19 oraz obostrzeń sanitarnych, odstępujmy od tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej. Będzie ona miała charakter wspólnej modlitwy w kościele podczas Mszy św. Rozpoczniemy po  Nowym Roku od 11 stycznia /poniedziałek/. Już dziś serdecznie zapraszam mieszkańców naszej parafii na Mszę św., podczas której modlić się będę w intencji zaproszonych parafian oraz zmarłych z ich rodzin. Mieszkańcy z poszczególnych ulic będą przybywać na Mszę św. zgodnie z tradycyjnym rozkładem kolędy, podczas której kapłan odwiedzał rodziny. Dodatkowa Msza św. odprawiona będzie w godzinach popołudniowych, o czym poinformuję w późniejszym terminie. Dokładny rozkład znajdziemy także w gablocie przed wejściem do kościoła i na stronie internetowej parafii.
  4. Wszystkim życzę dobrego duchowego przeżycia ostatniej czwartej niedzieli Adwentu i spokojnego, błogosławionego tygodnia.

Intencje Mszalne 20 – 27  Grudzień 2020r.

Nd.  20. XII    IV  NIEDZIELA  ADWENTU
g. 9.00  + Ryszarda Słońskiego w 1 rocz. śm.
g. 11.00 + Leonarda i Feliksę Sosińskich; pradziadków Sosińskich i Czarnowskich
Pn.   21. XII       g.   18.00  O łaskę zdrowia dla Wiesława Zielińskiego
Wt.  22. XII       g.   7.00  + Zdzisława Suchenek  (3)
Śr.   23. XII       g. 18.00     O Boże błog. i łaski , opiekę Matki Bożej dla  Agnieszki i rodziców