20 grudzień 2020 – IV Niedziela Adwentu

 • -

20 grudzień 2020 – IV Niedziela Adwentu

 1. W najbliższy czwartek 24 grudnia wigilia. Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00. Taca z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, a w drugi dzień Świąt na budowę nowych Kościołów w diecezji. W piątek 25 grudnia,  z racji Uroczystości, można spożywać pokarmy mięsne. W pierwszy i drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego o godz. 9.00  i  11.00.
 2. Można jeszcze zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny oraz nabyć świece Caritas z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom.
 3. Wizyta duszpasterska /kolęda/ w parafii, to łaska wspólnej modlitwy i przyjęcia Bożego błogosławieństwa. W tym roku z powodu trwającej pandemii Covid 19 oraz obostrzeń sanitarnych, odstępujmy od tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej. Będzie ona miała charakter wspólnej modlitwy w kościele podczas Mszy św. Rozpoczniemy po  Nowym Roku od 11 stycznia /poniedziałek/. Już dziś serdecznie zapraszam mieszkańców naszej parafii na Mszę św., podczas której modlić się będę w intencji zaproszonych parafian oraz zmarłych z ich rodzin. Mieszkańcy z poszczególnych ulic będą przybywać na Mszę św. zgodnie z tradycyjnym rozkładem kolędy, podczas której kapłan odwiedzał rodziny. Dodatkowa Msza św. odprawiona będzie w godzinach popołudniowych, o czym poinformuję w późniejszym terminie. Dokładny rozkład znajdziemy także w gablocie przed wejściem do kościoła i na stronie internetowej parafii.
 4. Wszystkim życzę dobrego duchowego przeżycia ostatniej czwartej niedzieli Adwentu i spokojnego, błogosławionego tygodnia.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne 20 – 27  Grudzień 2020r.

Nd.  20. XII    IV  NIEDZIELA  ADWENTU 
g. 9.00  + Ryszarda Słońskiego w 1 rocz. śm.
g. 11.00 + Leonarda i Feliksę Sosińskich; pradziadków Sosińskich i Czarnowskich
Pn.   21. XII       g.   18.00  O łaskę zdrowia dla Wiesława Zielińskiego
Wt.  22. XII       g.   7.00  + Zdzisława Suchenek  (3)
Śr.   23. XII       g. 18.00     O Boże błog. i łaski , opiekę Matki Bożej dla  Agnieszki i rodziców
Czw. 24. XII
g.    7.00  + Zdzisława Suchenek  (4)
g. 24.00     PASTERKA – w int. Parafian
Pt.  25. XII       NARODZENIE  PAŃSKIE
g. 9.00  + Zdzisława Suchenek  (5)
g. 11.00 + Annę , Zygmunta i Jadwigę Liszewskich
Sob.  26. XII       ŚW. SZCZEPANA , PIERWSZEGO MĘCZENNIKA
g. 9.00  + Mieczysława Załęskiego w rocz. śm.; Zofię i Feliksa Załęskich
g. 11.00  + Klotyldę Mianowską w 2 rocz. śm.;  Adama Getka
Nd.  27. XII    ŚWIĘTEJ  RODZINY, MARYI  i  JÓZEFA  
g. 9.00  + Romana Kostrzewa w 17 rocz. śm.; Jadwigę Kostrzewa
g. 11.00 + Int. zam.


 • Rybak, nie pływak
  Jan wypełnił swoją misję, teraz do akcji wkracza Jezus. Rozpoczyna swoje nauczanie. Ewangelista streszcza je w dwóch kluczowych zdaniach: „nawracajcie się” oraz „wierzcie w Ewangelię”. Te dwa wezwania pozostają aktualne.
 • Ryzyko nadziei
  Jako chrześcijanie mamy zmieniać świat na lepsze, choć ziemska ojczyzna nie jest naszym prawdziwym domem. Wiara w dzieło zbawcze Chrystusa, połączona z miłością do Niego, przynaglała od zawsze chrześcijan do życia wykraczającego poza kategorie zwykłych obywatelskich powinności. Miłowali, bo wiedzieli, że sami zostali umiłowani. To nowe spojrzenie na Boga sprawiało, że mieli radość, której inni byli pozbawieni.
 • Natychmiast!
  Jak bardzo wyjątkowy i godny zaufania był Jezus, skoro uczniowie w mgnieniu oka pozostawili swą pracę i ruszyli za Nim w nieznane. „A natychmiast, porzuciwszy sieci, poszli za Nim” (Mk 1,18). W dzisiejszych czasach słowa o pozostawieniu sieci brzmią jeszcze dosadniej...
 • Prorok we wnętrzu wielkiego miasta
  Biblijne opowiadanie o proroku Jonaszu, którego połknęła wielka ryba, zna praktycznie każdy. Mało kto jednak zwraca uwagę, że to metafora, a przecież Biblia zna także taką formę literackiej wypowiedzi.
 • Zasłuchany
  Samuel musiał być niezwykle wyczulony na słowo Pana, skoro spał w Jego przybytku, tuż przy Arce Przymierza. A my? Często zamiast powiedzieć: „Mów, bo sługa Twój słucha” (1 Sm 3,9), wołamy: „Milcz, Panie, bo sługa Twój mówi”. I odchodzimy z kwitkiem...
 • Ciało i rozpusta
  Święty Paweł – przypominając: „Bracia, ciało nie jest dla rozpusty, lecz dla Pana, a Pan dla ciała… Strzeżcie się rozpusty!” – łączy przestrogę z dobrą nowiną, pokazując, jak trafne i prawdziwe, wbrew uprzedzeniom piewców rewolucji seksualnej, jest chrześcijańskie podejście do ludzkiej cielesności.
 • Szema – po/wy/u/słuchaj
  Wybaczcie, drodzy Czytelnicy, ten tytułowy kalambur. Jednakże nie umiem istoty sprawy inaczej oddać, gdyż w hebrajskim rdzeniu czasownika szama brzmi naraz ten sens: „słyszeć”, „usłyszeć”, „posłuchać” i „wysłuchać”.
 • Eureka!
  Można powiedzieć, że Jan przekazuje swoich uczniów Jezusowi. Na tym polegała jego misja – wskazać na Mesjasza, doprowadzić ludzi do Niego. Podczas każdej Mszy Świętej słyszymy słowa Jana: „Oto Baranek Boży”.
 • Szpaler ze smartfonów na powitanie Papieża
  Za pomocą trzymanych w dłoniach smartfonw z włączonymi ekranami Meksykanie chcą stworzyć korytarz świetlny, ktrym Franciszek przejedzie 12 lutego wieczorem z lotniska do nuncjatury apostolskiej. Trasa ta ma długość 19 km.
 • Papieskie przesłanie do Meksykanów
  Przyjeżdżam jako misjonarz miłosierdzia i pokoju zapewnił Franciszek w wideo skierowanym do mieszkańcw Meksyku,wyemitowanym przed rozpoczynającą się 12 lutego wizytą w tym kraju.
 • Przeciw wykorzystywaniu nieletnich
  Papieska Komisja ds. Ochrony Nieletnich podczas swych tygodniowych obrad w Watykanie wypracowała kolejne inicjatywy walki z tymi przestępstwami w Kościele wynika z komunikatu opublikowanego przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
 • Bohaterom polskiego morza
  10 lutego 1920 r. gen. Jzef Haller wraz z ministrem spraw wewnętrznych Stanisławem Wojciechowskim oraz nową administracją wojewdztwa pomorskiego dokonali w Pucku symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.
 • Kard. Marx: Niemcy nie są w stanie przyjąć wszystkich cierpiących z całego świata
  Przewodniczący niemieckiego episkopatu opowiedział się za ograniczeniem liczby przyjmowanych uchodźcw.
 • "Misjonarz na Post"
  Po raz trzeci rozpoczyna się oglnopolska inicjatywa Misjonarz na Post. Jej celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy. Na całym świecie pracuje ich 2085.
 • Prezentacja Orędzia na Dzień Chorego
  W klasztorze ojcw bonifratrw w Warszawie odbyła się 8 lutego prezentacja orędzia papieża Franciszka na XXIV Światowy Dzień Chorego. Jest on obchodzony co roku 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.
 • Przed premierą filmu "Cierń Boga"
  To pierwszy film o Jezusie widzianym oczami apostołw mwi Michał Kondrat, dystrybutor filmu, ktry 19 lutego wchodzi do polskich kin.

Parafia Kuligów


Fatal error: Call to undefined function array_column() in /wp-content/plugins/photo-gallery/frontend/views/view.php on line 9