13 grudzień 2020 – III Niedziela Adwentu

1. Serdecznie dziękuję za udział w dniu skupienia i adwentową spowiedź tym, którzy mogli i chcieli przyjąć daną od Boga łaskę. Pozostałych zachęcam i zapraszam do przyjęcia sakramentu pokuty przed świętami, aby Bóg narodził się we wszystkich naszych duszach. Możliwość spowiedź w tym tygodniu przed każdą Mszą świętą.
  2. Na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie zebraliśmy w minioną niedzielę 120 złotych. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
  3. Ze względu na spowiedź rekolekcyjną w Radzyminie, w tym tygodniu w poniedziałek i środę zamiast Mszy św. wieczornej będzie Msza św. rano o godz. 7.00.
  4. W sobotę 19 grudnia 2020 roku o godzinie 11.00 w Katedrze Warszawsko-Praskiej biskup nominat Jacek Grzybowski, mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym dla naszej diecezji, przyjmie święcenia biskupie. Ze względu na epidemię i obowiązujące zasady liczba uczestników uroczystości będzie ograniczona. Zachęcamy do duchowej łączności podczas transmisji Mszy Świętej na diecezjalnym kanale SalveNET oraz w Radiu Warszawa. Ogarnijmy modlitwą księdza biskupa nominata Jacka, wypraszając dla niego potrzebne łaski w wykonywaniu posługi biskupiej.
  5. Z okazji 150 rocznicy ogłoszenia Świętego Józefa  Patronem Kościoła Powszechnego, papież Franciszek ogłosił Rok Jubileuszowy św. Józefa
    / 8 grudnia 2020 – 8 grudnia 2021roku /.
  6. Roraty, adwentowa Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiane są codziennie z wyjątkiem niedziel – od poniedziałku do soboty.
  7. Codziennie w naszym kościele możemy zaopatrzyć się w opłatki na stół Wigilijny. W ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom są także świece Caritas, które możemy nabywać w zakrystii.
  8. Zwyczajem lat minionych, gdyby ktoś pragnął i mógł ofiarować choinki na Bożonarodzeniowy wystrój kościoła, to  proszę o informację.
  9. Wszystkim życzę dobrego duchowego przeżycia III niedzieli adwentu i spokojnego, błogosławionego tygodnia.

Intencje Mszalne 13 – 20  Grudzień 2020r.

Nd.  13. XII    III  NIEDZIELA  ADWENTU
g. 9.00  + Jadwigę  Ducką w 8 rocz. śm.
Pn.   14. XII       g.    7.00  + Zdzisława Suchenek   /1/
Wt.  15 XII        g.    7.00  + Kazimierę Karasiewicz  /6/
Śr.   16. XII       g.    7.00  + Kazimierę Karasiewicz  /7/
Czw. 17. XII       g.    7.00  + Kazimierę Karasiewicz  /8/
Pt.    18. XII       g.  18.00  + Aleksandra i Zofię Kowalskich
Sob.  19. XII       g.  18.00  + Zdzisława Suchenek  (2)
Nd.  20. XII    IV  NIEDZIELA  ADWENTU
g. 9.00  + Ryszarda Słońskiego w 1 rocz. śm.
g. 11.00 + Leonarda i Feliksę Sosińskich