06 grudzień 2020 – II Niedziela Adwentu

 • -

06 grudzień 2020 – II Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj z racji  I niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja eucharystyczna. Podczas Mszy św. dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają medaliki z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej. To trzeci znak w przygotowaniu do tego ważnego wydarzenia w ich życiu. Po  Mszy św. o godz.11.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja Eucharystyczna.
 2. W naszej diecezji dziś zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
 3. We wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NM Panny, w czwartek 10 grudnia wspominamy NMP Loretańską Patronkę naszej Parafii.
 4. Codziennie w naszym kościele możemy zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny pobłogosławione specjalnie dla naszej wspólnoty. W ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom są także świece Caritas, które możemy nabywać w zakrystii.
 5. Ze względu na pandemię Covid 19 i obostrzenia sanitarne, które w dalszym ciągu nas obowiązują, w tym roku zapraszamy na Dzień skupienia i spowiedzi adwentowej w naszej parafii. Przeżywać ten dzień będziemy w najbliższą sobotę 12 grudnia. Słowo Boże wygłosi ks. Jacek Turek, proboszcz parafii Bł. Męczenników Podlaskich z Tłuszcza. W tym dniu będą dwie Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 11.00 i 18.00. Spowiedź adwentowa na pół godziny przed każdą Mszą św. Skorzystajmy z tej łaski osobiście, zachęcając do tego nasze rodziny. by nikt nie został na święta bez spowiedzi i Komunii świętej. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 6. Roraty, adwentowa Msza ku czci Najświętszej Maryi Panny będą odprawiane w dni powszednie z wyjątkiem niedziel; wtorki, czwartki i soboty  o godz. 7.00; w poniedziałki, środy, piątki o godz.18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z lampionami.
 7. Zwyczajem lat minionych, gdyby ktoś pragnął i mógł ofiarować choinki na Bożonarodzeniowy wystrój kościoła, to  proszę o informację.
 8. Dziękuję panom: Zdzisławowi Karasiewiczowi, Mariuszowi Dąbrowskiemu i Tomaszowi Lipke za wykonanie w ubiegłym tygodniu niezbędnych prac przy budynku parafialnym. Została zamontowana podbitka więźby dachowej – okapu. Dziękuję także panom: Dariuszowi Pędzich i Jarosławowi Sołtysiak za wymianę instalacji elektrycznej i zamontowaniu nowego oświetlenia przy wizerunku Matki Bożej na zewnątrz Kościoła.
 9. Wszystkim życzę dobrego duchowego przeżycia  II niedzieli adwentu i spokojnego, błogosławionego tygodnia.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne 06 – 13  Grudzień 2020r.

Nd.  06. XII    II  NIEDZIELA  ADWENTU 
g. 9.00  Int. zam.
g. 11.00 + Stanisławę i Romana  Bieleckich; Aleksandrę i Stanisława Więch
Pn.   07. XII         g.  18.00  + Kazimierę Karasiewicz  /1/
Wt.  08. XII        g.    7.00  + Kazimierę Karasiewicz  /2/
Śr.   09. XII        g.  18.00  + Kazimierę Karasiewicz  /3/
Czw. 10. XII        g.    7.00  + Kazimierę Karasiewicz  /4/
Pt.    11. XII        g.  18.00  + Joannę i Ryszarda Kucharskich
Sob.  12. XII        ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA
g. 11.00  + Kazimierę Karasiewicz  /5/
g. 18.00  + Bronisławę i Piotra Kryśkiewicz
Nd.  13. XII    III  NIEDZIELA  ADWENTU   
g. 9.00  + Janinę Ducką w 8 rocz. śm.
g. 11.00 Int. zam.


 • Rybak, nie pływak
  Jan wypełnił swoją misję, teraz do akcji wkracza Jezus. Rozpoczyna swoje nauczanie. Ewangelista streszcza je w dwóch kluczowych zdaniach: „nawracajcie się” oraz „wierzcie w Ewangelię”. Te dwa wezwania pozostają aktualne.
 • Ryzyko nadziei
  Jako chrześcijanie mamy zmieniać świat na lepsze, choć ziemska ojczyzna nie jest naszym prawdziwym domem. Wiara w dzieło zbawcze Chrystusa, połączona z miłością do Niego, przynaglała od zawsze chrześcijan do życia wykraczającego poza kategorie zwykłych obywatelskich powinności. Miłowali, bo wiedzieli, że sami zostali umiłowani. To nowe spojrzenie na Boga sprawiało, że mieli radość, której inni byli pozbawieni.
 • Natychmiast!
  Jak bardzo wyjątkowy i godny zaufania był Jezus, skoro uczniowie w mgnieniu oka pozostawili swą pracę i ruszyli za Nim w nieznane. „A natychmiast, porzuciwszy sieci, poszli za Nim” (Mk 1,18). W dzisiejszych czasach słowa o pozostawieniu sieci brzmią jeszcze dosadniej...
 • Prorok we wnętrzu wielkiego miasta
  Biblijne opowiadanie o proroku Jonaszu, którego połknęła wielka ryba, zna praktycznie każdy. Mało kto jednak zwraca uwagę, że to metafora, a przecież Biblia zna także taką formę literackiej wypowiedzi.
 • Zasłuchany
  Samuel musiał być niezwykle wyczulony na słowo Pana, skoro spał w Jego przybytku, tuż przy Arce Przymierza. A my? Często zamiast powiedzieć: „Mów, bo sługa Twój słucha” (1 Sm 3,9), wołamy: „Milcz, Panie, bo sługa Twój mówi”. I odchodzimy z kwitkiem...
 • Ciało i rozpusta
  Święty Paweł – przypominając: „Bracia, ciało nie jest dla rozpusty, lecz dla Pana, a Pan dla ciała… Strzeżcie się rozpusty!” – łączy przestrogę z dobrą nowiną, pokazując, jak trafne i prawdziwe, wbrew uprzedzeniom piewców rewolucji seksualnej, jest chrześcijańskie podejście do ludzkiej cielesności.
 • Szema – po/wy/u/słuchaj
  Wybaczcie, drodzy Czytelnicy, ten tytułowy kalambur. Jednakże nie umiem istoty sprawy inaczej oddać, gdyż w hebrajskim rdzeniu czasownika szama brzmi naraz ten sens: „słyszeć”, „usłyszeć”, „posłuchać” i „wysłuchać”.
 • Eureka!
  Można powiedzieć, że Jan przekazuje swoich uczniów Jezusowi. Na tym polegała jego misja – wskazać na Mesjasza, doprowadzić ludzi do Niego. Podczas każdej Mszy Świętej słyszymy słowa Jana: „Oto Baranek Boży”.
 • Szpaler ze smartfonów na powitanie Papieża
  Za pomocą trzymanych w dłoniach smartfonw z włączonymi ekranami Meksykanie chcą stworzyć korytarz świetlny, ktrym Franciszek przejedzie 12 lutego wieczorem z lotniska do nuncjatury apostolskiej. Trasa ta ma długość 19 km.
 • Papieskie przesłanie do Meksykanów
  Przyjeżdżam jako misjonarz miłosierdzia i pokoju zapewnił Franciszek w wideo skierowanym do mieszkańcw Meksyku,wyemitowanym przed rozpoczynającą się 12 lutego wizytą w tym kraju.
 • Przeciw wykorzystywaniu nieletnich
  Papieska Komisja ds. Ochrony Nieletnich podczas swych tygodniowych obrad w Watykanie wypracowała kolejne inicjatywy walki z tymi przestępstwami w Kościele wynika z komunikatu opublikowanego przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
 • Bohaterom polskiego morza
  10 lutego 1920 r. gen. Jzef Haller wraz z ministrem spraw wewnętrznych Stanisławem Wojciechowskim oraz nową administracją wojewdztwa pomorskiego dokonali w Pucku symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.
 • Kard. Marx: Niemcy nie są w stanie przyjąć wszystkich cierpiących z całego świata
  Przewodniczący niemieckiego episkopatu opowiedział się za ograniczeniem liczby przyjmowanych uchodźcw.
 • "Misjonarz na Post"
  Po raz trzeci rozpoczyna się oglnopolska inicjatywa Misjonarz na Post. Jej celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy. Na całym świecie pracuje ich 2085.
 • Prezentacja Orędzia na Dzień Chorego
  W klasztorze ojcw bonifratrw w Warszawie odbyła się 8 lutego prezentacja orędzia papieża Franciszka na XXIV Światowy Dzień Chorego. Jest on obchodzony co roku 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.
 • Przed premierą filmu "Cierń Boga"
  To pierwszy film o Jezusie widzianym oczami apostołw mwi Michał Kondrat, dystrybutor filmu, ktry 19 lutego wchodzi do polskich kin.

Parafia Kuligów


Fatal error: Call to undefined function array_column() in /wp-content/plugins/photo-gallery/frontend/views/view.php on line 9