06 grudzień 2020 – II Niedziela Adwentu

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1. Dzisiaj z racji  I niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja eucharystyczna. Podczas Mszy św. dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają medaliki z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej. To trzeci znak w przygotowaniu do tego ważnego wydarzenia w ich życiu. Po  Mszy św. o godz.11.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja Eucharystyczna.
  2. W naszej diecezji dziś zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
  3. We wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NM Panny, w czwartek 10 grudnia wspominamy NMP Loretańską Patronkę naszej Parafii.
  4. Codziennie w naszym kościele możemy zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny pobłogosławione specjalnie dla naszej wspólnoty. W ramach wigilijnego dzieła pomocy dzieciom są także świece Caritas, które możemy nabywać w zakrystii.
  5. Ze względu na pandemię Covid 19 i obostrzenia sanitarne, które w dalszym ciągu nas obowiązują, w tym roku zapraszamy na Dzień skupienia i spowiedzi adwentowej w naszej parafii. Przeżywać ten dzień będziemy w najbliższą sobotę 12 grudnia. Słowo Boże wygłosi ks. Jacek Turek, proboszcz parafii Bł. Męczenników Podlaskich z Tłuszcza. W tym dniu będą dwie Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 11.00 i 18.00. Spowiedź adwentowa na pół godziny przed każdą Mszą św. Skorzystajmy z tej łaski osobiście, zachęcając do tego nasze rodziny. by nikt nie został na święta bez spowiedzi i Komunii świętej. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
  6. Roraty, adwentowa Msza ku czci Najświętszej Maryi Panny będą odprawiane w dni powszednie z wyjątkiem niedziel; wtorki, czwartki i soboty  o godz. 7.00; w poniedziałki, środy, piątki o godz.18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z lampionami.
  7. Zwyczajem lat minionych, gdyby ktoś pragnął i mógł ofiarować choinki na Bożonarodzeniowy wystrój kościoła, to  proszę o informację.
  8. Dziękuję panom: Zdzisławowi Karasiewiczowi, Mariuszowi Dąbrowskiemu i Tomaszowi Lipke za wykonanie w ubiegłym tygodniu niezbędnych prac przy budynku parafialnym. Została zamontowana podbitka więźby dachowej – okapu. Dziękuję także panom: Dariuszowi Pędzich i Jarosławowi Sołtysiak za wymianę instalacji elektrycznej i zamontowaniu nowego oświetlenia przy wizerunku Matki Bożej na zewnątrz Kościoła.
  9. Wszystkim życzę dobrego duchowego przeżycia  II niedzieli adwentu i spokojnego, błogosławionego tygodnia.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne 06 – 13  Grudzień 2020r.

Nd.  06. XII    II  NIEDZIELA  ADWENTU 
g. 9.00  Int. zam.
g. 11.00 + Stanisławę i Romana  Bieleckich; Aleksandrę i Stanisława Więch
Pn.   07. XII         g.  18.00  + Kazimierę Karasiewicz  /1/
Wt.  08. XII        g.    7.00  + Kazimierę Karasiewicz  /2/
Śr.   09. XII        g.  18.00  + Kazimierę Karasiewicz  /3/
Czw. 10. XII        g.    7.00  + Kazimierę Karasiewicz  /4/
Pt.    11. XII        g.  18.00  + Joannę i Ryszarda Kucharskich
Sob.  12. XII        ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA
g. 11.00  + Kazimierę Karasiewicz  /5/
g. 18.00  + Bronisławę i Piotra Kryśkiewicz
Nd.  13. XII    III  NIEDZIELA  ADWENTU   
g. 9.00  + Janinę Ducką w 8 rocz. śm.
g. 11.00 Int. zam.