08 Listopad 2020 – 32 Niedziela Zwykła

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1. Dzisiaj tj. 8 listopada podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają modlitewniki. To kolejny znak w przygotowaniu do tego ważnego wydarzenia w ich życiu. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami.
  2. Również dzisiaj obchodzimy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po  Mszy św. zbiórka ofiar do puszek przeznaczone na ten cel.
  3. W poniedziałek 9 listopada przypada święto: Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  4. W środę 11 listopada przypada 102 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali swoje życie za niepodległość naszej Ojczyzny. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00.
  5. W piątek 13 listopada wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  6. W przyszła niedzielę 15 listopada ofiary składane na tacę w naszej diecezji przeznaczone będą na Seminarium Duchowne.
  7. W związku z kolejnymi obostrzeniami, od dnia 07 listopada br. weszły w życie nowe zmiany w ograniczeniach w Polsce, związane z epidemią koronawirusa (Covid–19). Dotyczy to również miejsc kultu religijnego. Według nich liczba osób uczestniczących we Mszy św. lub innym obrzędzie religijnym jest zależna od powierzchni świątyni. W kościele na jedną osobę musi przypadać co najmniej 15 m2 powierzchni. Mając na uwadze powierzchnie przeznaczoną do kultu religijnego naszej świątyni w Kuligowie (170,52m2), maksymalnie może uczestniczyć 11 osób.
  8. Wszystkim parafianom, działkowiczom i gościom  życzę zdrowia, dobrego duchowego przeżycia tych szczególnych dni  i  spokojnego, błogosławionego tygodnia.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne 08 – 15  Listopad  2020r.

Nd.  08. XI     32  Niedziela Zwykła
g. 9.00   + Jadwigę i Eugeniusza Sołowiej
g. 11.00 + Pawła Żochowskiego
Pn.   09. XI        g.  18.00  + Barbarę Teresę Mianowską   /5/
Wt.  10. XI        g.    7.00  Int. wolna
Śr.   11. XI        g.  18.00  + Franciszka i Mariannę Dąbrowskich; Elżbietę Gajewską
Czw. 12. XI        g.    7.00   Int. wolna
Pt.    13. XI        g.  18.00  + Barbarę Teresę Mianowską  /6/
Sob.  14. XI         g.  18.00  Int. zam.
Nd.  15. XI     33  Niedziela Zwykła
g. 9.00   + Henryka i Leokadię Oleśkiewicz
g. 11.00  Int. zam.