01 Listopad 2020 – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

01 Listopad 2020 – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. W dzisiejszą niedzielę 1 listopada Kościół obchodzi Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca. To dzień naszej refleksji nad życiem i modlitwą za zmarłych. Msze św. w/g porządku niedzielnego, o godz. 9.00 i 11.00. Po każdej Mszy świętej  ogarniemy modlitwą wypominkową wszystkich, których polecamy Bożemu Miłosierdziu, z odczytaniem imion i nazwisk naszych najbliższych (wypominki jednorazowe). Przypominamy, że ze względu na obostrzenia sanitarne wynikające z epidemii /covid 19 /, od 31 października do 2 listopada cmentarze na terenie naszego kraju będą zamknięte.
  2. W poniedziałek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 18.00. Nabożeństwo z modlitwą obejmującą imiona i nazwiska naszych bliskich o godz. 17.30.
  3. Informujemy, że w ciągu miesiąca listopada   można zyskać i ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące odpust zupełny. Warunkiem do tego jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii świętej, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa ofiarowana za zmarłych w tym Ojcze nasz i wierze w Boga.
  4. W dalszym ciągu przyjmujemy  na wypominki na kolejny rok. Wypominki roczne  obejmują modlitwę za zmarłych w każdą niedzielę o godz. 10.30, oraz Msze św. odprawiane przez cały rok, w każdą pierwszą środę miesiąca. Ogarniając modlitwą zmarłych, składamy dobrowolne ofiary wpisując imiona i nazwiska zmarłych. Możemy wykorzystać kartki wyłożone przy wyjściu z kościoła.
  5. W przyszłą niedzielę 8 listopada podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają modlitewniki. To kolejny znak w przygotowaniu do tego ważnego wydarzenia w ich życiu. Po Mszy św. spotkanie  z  rodzicami.
  6. Wszystkim parafianom, działkowiczom i gościom  życzę zdrowia, dobrego duchowego przeżycia tych szczególnych dni  i  spokojnego, błogosławionego tygodnia.

Intencje Mszalne 01-08 Listopad 2020r

Nd.  01. XI    UROCZYSTOŚĆ  WSZYSTKICH   ŚWIĘTYCH
g. 9.00   Int. wolna.
g. 11.00 + Sylwestra Czesława Grzeszkiewicz  /2/