25 październik 2020 – 30 Niedziela Zwykła

1. W środę 28 października przypada liturgiczne święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  2. W sobotę 31 października przed Mszą św. ostatnie nabożeństwo październikowe. Msza św. w int. uczestników Nabożeństw Różańcowych  o godz.18.00.
  3. W niedzielę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to zarazem pierwsza niedziela miesiąca. To dzień naszej refleksji  nad życiem i modlitwą za zmarłych. W tym dniu Msze św. w naszym Kościele  o godz. 9.00 i 11.00. Po każdej Mszy świętej  ogarniemy modlitwą wypominkową  wszystkich, których polecamy Bożemu Miłosierdziu, z odczytaniem imion i nazwisk naszych najbliższych (wypominki jednorazowe).
    Ze względu na obostrzenia sanitarne wynikające z pandemii Covid 19, nie będzie w tym dniu procesji na cmentarzu w Załubicach o godz. 11.00  i  Mszy św. o godz.12.00.
  4. W poniedziałek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza św. w intencji zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 18.00. Nabożeństwo z modlitwą obejmującą imiona i nazwiska naszych bliskich o godz. 17.30.
  5. W dniach od 1 do 8 listopada każdego dnia oktawy można zyskać i ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące odpust zupełny. Warunkiem do tego jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie komunii świętej, pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwa ofiarowana za zmarłych w tym Ojcze nasz i wierze w Boga.
  6. Przyjmujemy  na wypominki na kolejny rok. Wypominki roczne obejmują modlitwę za zmarłych w każdą niedzielę o godz. 10.30, oraz Msze św. odprawiane przez cały rok, w każdą pierwszą środę miesiąca. Ogarniając modlitwą zmarłych, składamy dobrowolne ofiary wpisując imiona i nazwiska zmarłych. Możemy wykorzystać kartki wyłożone przy wyjściu z kościoła.
  7. Od dnia 24 października br. weszły w życie nowe zmiany w ograniczeniach w Polsce, związane z epidemią koronawirusa (Covid–19). Dotyczy to również miejsc kultu religijnego. Według nich liczba osób uczestniczących we Mszy św. lub innym obrzędzie religijnym będzie zależna od powierzchni świątyni. W kościele na jedną osobę musi przypadać co najmniej 7 m2 powierzchni. Mając na uwadze powierzchnie przeznaczoną do kultu religijnego naszej świątyni w Kuligowie (170,52m2), maksymalnie może uczestniczyć   24 osoby.
  8. Wszystkim parafianom, działkowiczom i gościom życzę  dobrego Duchowego przeżycia niedzieli  i  spokojnego, błogosławionego tygodnia.

Intencje Mszalne  18 – 25  październik  2020r.

Nd.  25. X      30  Niedziela Zwykła
Pn.   26. X