18 październik 2020 – 29 Niedziela Zwykła

18 październik 2020 – 29 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień misyjny. Każdy z nas na mocy sakramentu Chrztu i Bierzmowania wezwany jest do dawania świadectwa stając się siewcą Bożego Słowa. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Misjonarzach. Ofiary składane dziś na tacę będą przeznaczone na misje.
  2. Dzisiaj także w polskich kościołach tradycyjnie liczymy wiernych.
  3. Spotkanie dla Rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej dziś po Mszy św. o godz. 11.00.
  4. W czwartek 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  5. Zapraszam do wspólnej modlitwy Różańcowej dzieci, młodzież oraz dorosłych. Różaniec codziennie w poniedziałek, środę, piątek i sobotę przed Mszą św. o godz. 17.30; we  wtorek  i czwartek po Mszy św. o godz. 7.00 . W niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
  6. Przyjmujemy już na wypominki na kolejny rok. Wypominki roczne obejmują modlitwę za zmarłych w każdą niedzielę o godz. 10.30, oraz Msze św. odprawiane przez cały rok, w każdą pierwszą środę miesiąca. Wypominki jednorazowe są modlitwą odmawianą  w Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada w czasie procesji na cmentarzu w Załubicach i we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) 2 listopada, podczas Mszyśw. w Kuligowie. Ogarniając modlitwą zmarłych składamy dobrowolne ofiary wpisując imiona i nazwiska zmarłych. Możemy wykorzystać kartki wyłożone przy wyjściu z kościoła. W Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada, Msza św. w naszej parafii o godz. 9.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz.11.00.
    Procesja na cmentarzu w Załubicach o godz. 11.00, a po niej Msza święta o godz. 12.00.
  7. Począwszy od dnia 17 października br. weszły w życie nowe zmiany w ograniczeniach w Polsce, związane z epidemią koronawirusa (Covid–19). Dotyczy to również miejsc kultu religijnego. Według nich liczba osób uczestniczących we Mszy św. lub innym obrzędzie religijnym będzie zależna od powierzchni świątyni. W kościele na jedną osobę musi przypadać co najmniej 4 m2 powierzchni. Mając na uwadze powierzchnie przeznaczoną do kultu religijnego naszej świątyni w Kuligowie (170,52m2), maksymalnie może uczestniczyć 42 osoby.
  8. Wszystkim parafianom, działkowiczom i gościom życzę  dobrego Duchowego przeżycia niedzieli  i  błogosławionego tygodnia.

Intencje Mszalne  18 – 25  październik  2020r.

Nd.  18. X      29  Niedziela Zwykła
Pn.   19. X
g.  17.30  Różaniec
g. 18.00  + Barbarę Teresę Mianowską  /1/
Wt.  20. X          g.    7.00  Int. wolna
Śr.   21. X
g   17.30  Różaniec
g. 18.00  Dziękcz. O Boże błog. i łaski, opiekę Matki Bożej dla członkiń Żywego Różańca i ich rodzin
Czw. 22. X         g.    7.00   Int. wolna
Pt.    23. X
g.  17.30   Różaniec
g. 18.00  + Wacławę Mianowską w 1 rocz. śm.
Sob.  24. X
g.  17.30  Różaniec