27 wrzesień 2020 – 26 Niedziela Zwykła

27 wrzesień 2020 – 26 Niedziela Zwykła

1. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
    Piotr Sergiusz Kuligowski, kawaler z parafii MB Loretańskiej – Kuligów
    Marta Kucińska, panna z parafii Niepokalanego Poczęcia NM Panny – Góra Kalwaria

Zapowiedź I
    .
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o poinformowanie w kancelarii parafialnej. Polecamy tych narzeczonych modlitwie wiernych.
  2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy dzień Migranta i Uchodźcy. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają różańce. To pierwszy znak w przygotowaniu do tego ważnego wydarzenia w ich życiu. Po Mszy św. spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do  I Komunii świętej.
  3. 2 października przypada pierwszy piątek miesiąca, okazja i możliwość spowiedzi od godz.17.00. Msza święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. W tym dniu w liturgii wspominamy Świętych Aniołów Stróżów.
  4. W pierwszą sobotę miesiąca 3 października liturgiczne święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  5. Począwszy od czwartku rozpoczynamy modlitwę różańcową.
    Różaniec w tygodniu;
    w  poniedziałek, środę, piątek i sobotę przed Mszą o godz.17.30;
    we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz.7.00;
    w niedzielę po Mszy św. o godz.11.00.
    Wspólne pobożne odmówienie różańca połączone z rozważaniem tajemnic przy spełnieniu zwykłych warunków umożliwia zyskanie łaski odpustu zupełnego. W szczególny sposób zapraszamy dzieci i młodzież. Po każdym nabożeństwie będą rozdawane dzieciom naklejki z tajemnicami, które należy wkleić do zeszytu.
  6. Przypominamy, że od października tak, jak w latach poprzednich zmieni się organizacja Służby Bożej w naszej parafii.
    W niedzielę pozostaną dwie Msze św.  o godz. 9.00  i  11.00.
    W dni powszednie: poniedziałki, środy, piątki i soboty Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godzinę wcześniej tzn. nie o 19.00, ale o godz. 18.00. We wtorki i czwartki Msza św. będzie odprawiana o godz.7.00.
  7. W przyszłą niedzielę 4 października z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. W tym dniu  ofiary na tacę przeznaczamy na dom siostry Faustyny Kowalskiej w Ostrówku.
  8. Wszystkim parafianom, działkowiczom i gościom życzę dobrego duchowego przeżycia niedzieli  i  błogosławionego tygodnia.

Intencje Mszalne 27 wrzesień – 04 październik  2020r.

Nd.  27. IX      26  Niedziela Zwykła
g. 9.00   + Annę, Zygmunta i Jadwigę Liszewskich
g. 12.00 + Zygmunta K.  gr.13
Pn.   28. IX        g.  19.00  + Zygmunta K.   gr.14