20 wrzesień 2020 – 25 Niedziela Zwykła

20 wrzesień 2020 – 25 Niedziela Zwykła

1. „Wspólnie brońmy rodziny” – to hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w dniu dzisiejszym 20 września w Warszawie. Inicjatorem oraz organizatorem Marszu jest Centrum Życia i Rodziny. Początek marszu z Placu Zamkowego w Warszawie o godz. 12.00, a zakończenie o godz. 13.00 przy kościele p/w Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.45 spotkanie dla Rodziców i dzieci przygotowujących się do  I Komunii świętej.
  3. W poniedziałek 21 września przypada święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
  4. Od października tak, jak w latach poprzednich zmieni się organizacja Służby Bożej w naszej parafii. W niedzielę pozostaną dwie Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. W dni powszednie: poniedziałki, środy, piątki i soboty Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godzinę wcześniej tzn. nie o 19.00, ale o godz.18.00. We wtorki i czwartki Msza św. będzie odprawiana o godz. 7.00.
  5. 1 października rozpoczynamy modlitwę różańcową. Różaniec w tygodniu:
    w  poniedziałek, środę, piątek i sobotę przed Mszą św. o godz.17.30;
    we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz.7.00;
    w niedzielę po Mszy św. o godz.  11.00.
    Wspólne pobożne odmówienie różańca połączone z rozważaniem tajemnic przy spełnieniu zwykłych warunków umożliwia zyskanie łaski odpustu zupełnego. W szczególny sposób zapraszamy dzieci.
  6. Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na III Dzień Seniora i Chorego, który odbędzie się 26 września w Sanktuarium św. Ojca Pio w Warszawie, ul. Fildorfa 1 o godz. 10.30.
  7. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego wypoczynku, udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Intencje Mszalne  20 – 27 wrzesień  2020r.

Nd.  20. IX      25  Niedziela Zwykła
g. 11.00 + Anielę i Wacława Gałeckich
g. 12.00 + Zygmunta Konstrat  gr.6
Pn.   21. IX        g.  19.00  + Zygmunta K gr.7
Wt.  22. IX        g.    7.00  + Zygmunta K gr.8
Śr.   23. IX
g   18.30  + Wojciecha Bochowicz
g. 19.00  + Zygmunta K gr.9
Czw. 24. IX        g.    7.00  + Zygmunta K gr.10
Pt.    25. IX
g.  18.30  + Sebastiana Buśko
g. 19.00  + Zygmunta K gr.11
Sob.  26. IX
g.  17.00  Ślub
g. 19.00  + Zygmunta K gr.12
Nd.  27. IX      26  Niedziela Zwykła
g. 9.00   + Annę, Zygmunta i Jadwigę Liszewskich
g. 12.00 + Zygmunta K gr.13

• Żywe hagady
    Każdy wierzący Izraelita nauczył się tego, że Bóg jest żywy i ukazuje się przez wydarzenia.
  • O co chodzi w chrześcijaństwie?
    „Które przykazanie w Prawie jest największe?” Faryzeusze wyliczyli, że Prawo Starego Przymierza zawiera 615 nakazów.
  • Opcja na rzecz najsłabszych
    W potocznej ocenie społeczne relacje doby Starego Testamentu są postrzegane jako te, gdzie dominuje racja silnych, prawo miecza i żelazna zasada odpłaty: oko za oko, ząb za ząb.
  • Wszyscy jesteśmy przybyszami
    Nie trzeba nawet sięgać do najnowszej encykliki papieża Franciszka „Fratelli tutti”, któremu niezwykle bliski jest los migrantów. Już w pierwszym zdaniu pierwszego czytania słyszymy jednoznaczne polecenie Pana Zastępów, który nakazuje Izraelowi: Nie będziesz gnębił ani uciskał przybysza, bo wy sami byliście przybyszami w ziemi egipskiej. (Wj 22,20)
  • Czemu się zamartwiasz?
    Grazia Ruotolo zanotowała takie wspomnienie o ks. Dolindo: „Odczuwałam wiele problemów: złość, zamęt, zdenerwowanie, lecz gdy tylko znalazłam się przy nim, od razu odczuwałam wielki spokój. Nieraz mu mówiłam: »Dolì, ale jestem wściekła!«.
  • Jesteśmy winnicą Pana
    W tradycji biblijnej pierwszym, który uprawiał winnicę, był Noe. Potem Melchizedek przyniósł chleb i wino, a więc także owoc uprawy winogron.
  • Źrenica Jego oka
    Przymierze Boga z Izraelem nie zostało anulowane. On jest wierny swym obietnicom i wyborom. My jesteśmy dziczką wszczepioną do szlachetnej oliwki. Święty Paweł stanowczo przestrzega nas przed wynoszeniem się nad naturalne gałęzie, abyśmy nie zostali odcięci. To nie my – przypomina – podtrzymujemy korzeń, ale korzeń nas. ​Otóż winnicą Pana Zastępów jest dom Izraela, a ludzie z Judy szczepem Jego […]
  • Czyja jest ta winnica?
    Jak to słowo Boże nas osądza? Jak czyta nas i naszą obecną sytuację?