20 wrzesień 2020 – 25 Niedziela Zwykła

 • -

20 wrzesień 2020 – 25 Niedziela Zwykła

 1. „Wspólnie brońmy rodziny” – to hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w dniu dzisiejszym 20 września w Warszawie. Inicjatorem oraz organizatorem Marszu jest Centrum Życia i Rodziny. Początek marszu z Placu Zamkowego w Warszawie o godz. 12.00, a zakończenie o godz. 13.00 przy kościele p/w Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.45 spotkanie dla Rodziców i dzieci przygotowujących się do  I Komunii świętej.
 3. W poniedziałek 21 września przypada święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 4. Od października tak, jak w latach poprzednich zmieni się organizacja Służby Bożej w naszej parafii. W niedzielę pozostaną dwie Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. W dni powszednie: poniedziałki, środy, piątki i soboty Msza św. wieczorna będzie odprawiana o godzinę wcześniej tzn. nie o 19.00, ale o godz.18.00. We wtorki i czwartki Msza św. będzie odprawiana o godz. 7.00.
 5. 1 października rozpoczynamy modlitwę różańcową. Różaniec w tygodniu:
  w  poniedziałek, środę, piątek i sobotę przed Mszą św. o godz.17.30;
  we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz.7.00;
  w niedzielę po Mszy św. o godz.  11.00.
  Wspólne pobożne odmówienie różańca połączone z rozważaniem tajemnic przy spełnieniu zwykłych warunków umożliwia zyskanie łaski odpustu zupełnego. W szczególny sposób zapraszamy dzieci.
 6. Diecezjalne Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza na III Dzień Seniora i Chorego, który odbędzie się 26 września w Sanktuarium św. Ojca Pio w Warszawie, ul. Fildorfa 1 o godz. 10.30.
 7. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego wypoczynku, udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne  20 – 27 wrzesień  2020r.

Nd.  20. IX      25  Niedziela Zwykła
g. 9.00   Int. zam.
g. 11.00 + Anielę i Wacława Gałeckich
g. 12.00 + Zygmunta Konstrat  gr.6
Pn.   21. IX        g.  19.00  + Zygmunta K gr.7
Wt.  22. IX        g.    7.00  + Zygmunta K gr.8
Śr.   23. IX  
g   18.30  + Wojciecha Bochowicz
g. 19.00  + Zygmunta K gr.9
Czw. 24. IX        g.    7.00  + Zygmunta K gr.10
Pt.    25. IX       
g.  18.30  + Sebastiana Buśko
g. 19.00  + Zygmunta K gr.11
Sob.  26. IX   
g.  17.00  Ślub
g. 19.00  + Zygmunta K gr.12
Nd.  27. IX      26  Niedziela Zwykła
g. 9.00   + Annę, Zygmunta i Jadwigę Liszewskich
g. 11.00   Int. zam.
g. 12.00 + Zygmunta K gr.13


 • Żywe hagady
  Każdy wierzący Izraelita nauczył się tego, że Bóg jest żywy i ukazuje się przez wydarzenia.
 • O co chodzi w chrześcijaństwie?
  „Które przykazanie w Prawie jest największe?” Faryzeusze wyliczyli, że Prawo Starego Przymierza zawiera 615 nakazów.
 • Opcja na rzecz najsłabszych
  W potocznej ocenie społeczne relacje doby Starego Testamentu są postrzegane jako te, gdzie dominuje racja silnych, prawo miecza i żelazna zasada odpłaty: oko za oko, ząb za ząb.
 • Wszyscy jesteśmy przybyszami
  Nie trzeba nawet sięgać do najnowszej encykliki papieża Franciszka „Fratelli tutti”, któremu niezwykle bliski jest los migrantów. Już w pierwszym zdaniu pierwszego czytania słyszymy jednoznaczne polecenie Pana Zastępów, który nakazuje Izraelowi: Nie będziesz gnębił ani uciskał przybysza, bo wy sami byliście przybyszami w ziemi egipskiej. (Wj 22,20)
 • Czemu się zamartwiasz?
  Grazia Ruotolo zanotowała takie wspomnienie o ks. Dolindo: „Odczuwałam wiele problemów: złość, zamęt, zdenerwowanie, lecz gdy tylko znalazłam się przy nim, od razu odczuwałam wielki spokój. Nieraz mu mówiłam: »Dolì, ale jestem wściekła!«.
 • Jesteśmy winnicą Pana
  W tradycji biblijnej pierwszym, który uprawiał winnicę, był Noe. Potem Melchizedek przyniósł chleb i wino, a więc także owoc uprawy winogron.
 • Źrenica Jego oka
  Przymierze Boga z Izraelem nie zostało anulowane. On jest wierny swym obietnicom i wyborom. My jesteśmy dziczką wszczepioną do szlachetnej oliwki. Święty Paweł stanowczo przestrzega nas przed wynoszeniem się nad naturalne gałęzie, abyśmy nie zostali odcięci. To nie my – przypomina – podtrzymujemy korzeń, ale korzeń nas. ​Otóż winnicą Pana Zastępów jest dom Izraela, a ludzie z Judy szczepem Jego […]
 • Czyja jest ta winnica?
  Jak to słowo Boże nas osądza? Jak czyta nas i naszą obecną sytuację?
 • Szpaler ze smartfonów na powitanie Papieża
  Za pomocą trzymanych w dłoniach smartfonw z włączonymi ekranami Meksykanie chcą stworzyć korytarz świetlny, ktrym Franciszek przejedzie 12 lutego wieczorem z lotniska do nuncjatury apostolskiej. Trasa ta ma długość 19 km.
 • Papieskie przesłanie do Meksykanów
  Przyjeżdżam jako misjonarz miłosierdzia i pokoju zapewnił Franciszek w wideo skierowanym do mieszkańcw Meksyku,wyemitowanym przed rozpoczynającą się 12 lutego wizytą w tym kraju.
 • Przeciw wykorzystywaniu nieletnich
  Papieska Komisja ds. Ochrony Nieletnich podczas swych tygodniowych obrad w Watykanie wypracowała kolejne inicjatywy walki z tymi przestępstwami w Kościele wynika z komunikatu opublikowanego przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
 • Bohaterom polskiego morza
  10 lutego 1920 r. gen. Jzef Haller wraz z ministrem spraw wewnętrznych Stanisławem Wojciechowskim oraz nową administracją wojewdztwa pomorskiego dokonali w Pucku symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.
 • Kard. Marx: Niemcy nie są w stanie przyjąć wszystkich cierpiących z całego świata
  Przewodniczący niemieckiego episkopatu opowiedział się za ograniczeniem liczby przyjmowanych uchodźcw.
 • "Misjonarz na Post"
  Po raz trzeci rozpoczyna się oglnopolska inicjatywa Misjonarz na Post. Jej celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy. Na całym świecie pracuje ich 2085.
 • Prezentacja Orędzia na Dzień Chorego
  W klasztorze ojcw bonifratrw w Warszawie odbyła się 8 lutego prezentacja orędzia papieża Franciszka na XXIV Światowy Dzień Chorego. Jest on obchodzony co roku 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.
 • Przed premierą filmu "Cierń Boga"
  To pierwszy film o Jezusie widzianym oczami apostołw mwi Michał Kondrat, dystrybutor filmu, ktry 19 lutego wchodzi do polskich kin.

Parafia Kuligów