30 Sierpień 2020 – 22 Niedziela Zwykła

30 Sierpień 2020 – 22 Niedziela Zwykła

1. Serdecznie dziękuję za udział w uroczystości odpustowej, którą obchodziliśmy w  minioną niedzielę w naszej parafii. Szczególne podziękowania kieruję do tych osób, które zatroszczyły się o wystrój naszej świątyni: rodzicom za kwiaty i pomoc w przygotowaniu do sakramentu Bierzmowania  oraz tym, którzy aktywnie włączyli się w naszą odpustową procesję, aby mogła być uroczysta i okazała. Dziękuję panom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kuligowie za troskę o bezpieczeństwo podczas procesji i Drogi Krzyżowej; panu organiście za uświetnienie liturgii. Wyrazy podziękowania składam wobec tych wszystkich, którzy udekorowali nasze krzyże i swoje posesje na sobotnią procesję Drogi Krzyżowej ulicami Kuligowa. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
  2. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek dla poszkodowanych mieszkańców Bejrutu na skutek tragicznego wybuchu 5 sierpnia br.. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.  Serdeczne Bóg zapłać.
  3. 1 września przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny.
  4. W tym tygodniu rozpoczyna się nowy rok szkolny. Pamiętajmy, by rozpocząć go wstanie łaski uświęcającej. Poświęcenie przyborów szkolnych w związku z nowym rokiem szkolnym w przyszłą niedzielę 6 września na Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy w sposób szczególny dzieci z klas  0  i  I.
  5. W pierwszą środę miesiąca modlimy się w intencji zmarłych, których wspominamy w rocznych wypominkach. Msza św. o godz. 19.00 połączona jest z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy.
  6. 4 września przypada pierwszy piątek miesiąca, okazja i możliwość spowiedzi od godz.18.15. Msza święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.00.
  7. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu  Najświętszej  Maryi Panny o godz. 19.00. Przed Mszą św. o godz. 18.30 modlitwa różańcowa.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 z racji  I niedzieli miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Eucharystyczna.
  9. Pierwsze powakacyjne spotkanie Służby Liturgicznej Ołtarza w najbliższą niedzielę po mszy św. o godzinie 11.00. Zapraszam wszystkich chętnych chłopców i młodzieńców.
  10. Od  6 września nie będzie już dodatkowej Mszy św. o godz. 13.00 tylko o godz. 9.00 11.00.
  11. Za tydzień 6 września zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny, a za dwa tygodnie taca na Wyższe Seminarium Duchowne.
  12. Od przyszłej niedzieli będzie już książka intencji mszalnych na przyszły rok. Będzie można zamawiać Msze św. na 2021 rok.
  13. Wszystkim naszym parafianom i gościom odpoczywającym w Kuligowie życzę miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.

Intencje Mszalne  30 sierpień – 06 wrzesień  2020r.

Nd.  30. VIII      22  Niedziela Zwykła
g. 9.00  + Stefanię i Stefana Załęskich
g. 11.00 Dzięk. W int. Małgorzaty i Krzysztofa w 33 rocz. ślubu
g. 13.00 + Irenę w 11 rocz. śm.; Adama, Jana, Andrzeja i Zygmunta Getka