23 Sierpień 2020 – 21 Niedziela Zwykła

23 Sierpień 2020 – 21 Niedziela Zwykła

1. 23.08.2020 (niedziela) w naszej parafii obchodzimy odpust ku czci Matki Bożej Loretańskiej. Sumę odpustową o godz. 12.30 odprawi i kazanie wygłosi ks. Bp  Romuald Kamiński, ordynariusz naszej diecezji. Podczas Mszy św. młodzież naszej parafii przyjmie  Sakrament Bierzmowania. Po Mszy św. Litania do Matki Bożej Loretańskiej i procesja eucharystyczna. Na zakończenie  przed błogosławieństwem zaśpiewamy hymn „ Ciebie Boga wysławiamy…” . Do wspólnej modlitwy i orszaku procesyjnego zapraszam ministrantów, dzieci, młodzież, dorosłych, parafian i gości. Msze św. o godz. 10.00 i 12.30. Nie będzie Mszy św. o godz.13.00.
  2. W poniedziałek 24 sierpnia  przypada Święto św. Bartłomieja Apostoła;
    w środę 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza św. o godz. 19.00;
    w piątek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kocioła.
  3. Tegoroczne dożynki diecezji Warszawsko – Praskiej będziemy obchodzili  w  parafii p/w św. Jana Chrzciciela i św. Stanisława BM w Stanisławowie 30 sierpnia. Uroczystą Mszą św. o godz. 11.00 podziękujemy Bogu za tegoroczne zbiory i pracę rolników. Ze względów sanitarnych nie będzie dodatkowych wydarzeń plenerowych oraz konkursu na wieńce dożynkowe.
  4. Doroczna, dziękczynna procesja do Krzyży w Kuligowie połączona z obchodami 100 rocznicy Bitwy Warszawskiej organizowana przez naszą Gminę Dąbrówka odbędzie się w sobotę 29 sierpnia. Początek procesji przy krzyżu (ul. Wojska Polskiego przy posesji nr 111) o godz. 15.00. Po zakończeniu procesji o godz.17.30 uroczysta Msza św. w Kościele. Tradycyjnie zatroszczmy się o odnowienie i dekorację naszych krzyży. Wyrazimy w ten sposób nasze świadectwo wiary. Nie będzie Mszy św. o godz. 19.00.
  5. 16 sierpnia przeżywaliśmy dzień solidarności z mieszkańcami , którzy ucierpieli w wyniku wybuchu w porcie Bejrutu. Naszą modlitwą i ofiarami serca w przyszłą niedzielę 30 sierpnia zbiórka do puszek dla wszystkich poszkodowanych. Serdeczne Bóg zapłać.
  6. Ze względu na kończący się czas wakacji i urlopów zmienia się organizacja służby Bożej  w naszym kościele w  niedziele. Od niedzieli 6 września nie będzie już dodatkowej Mszy św. o godz. 13.00 tylko o godz. 9.00 i 11.00.
  7. Wszystkim naszym parafianom i gościom odpoczywającym w Kuligowie życzę miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.

Intencje Mszalne  23 – 30  Sierpień  2020r.

Nd.  23. VIII      21  Niedziela Zwykła      ODPUST  PARAFIALNY
g. 10.00 + Franciszka i Mariannę Dąbrowskich; Elżbietę Gajewską
g. 12.30 W int. Parafian
Pn.  24. VIII        g.  19.00  Int. zam.
Wt.  25. VIII        g.    7.00  + Mieczysława Gawryło w 32 r. śm. i dziadków
Śr.   26. VIII        g.  19.00  + Józefa Czmut i Mariannę Stępień w 70 r. śm.
Czw. 27. VIII        g.    7.00  Int. wolna
Pt.    28. VIII        g.  19.00  + Jana Koc