28 Czerwiec 2020 – 13 Niedziela Zwykła

Opublikowane przez Parafianin w dniu

 

  1. W poniedziałek 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy posługując się pobożnie przedmiotami kultu pobłogosławionymi przez ojca świętego lub biskupa dodadzą do swoich modlitw wyznanie wiary, ponadto udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą dzisiaj katedrę, konkatedrę lub bazylikę mniejszą i tam pobożnie odmówią modlitwę Ojcze nasz i Wierzę. Taca z tego dnia przeznaczona jest na konserwację  Bazyliki św. Piotra  oraz działalność apostolską i charytatywną  Stolicy Apostolskiej. Solenizantkom i solenizantkom tego tygodnia życzymy dużo zdrowia, Bożego Błogosławieństwa i opieki św. patronów,
  2. W tym tygodniu w piątek 3 lipca przypada święto św. Tomasza, Apostoła; jest to zarazem I – piątek miesiąca. Okazja i możliwość spowiedzi od godz. 18.30. W I sobotę miesiąca  Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej  Maryi Panny o godz. 19.00. Przed Mszą św. o godz. 18.30 modlitwa różańcowa.
  3. W przyszłą niedzielę 5 lipca przypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Eucharystyczna. Po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.
  4. Przypominamy, że od początku czerwca w niedzielę przez okres urlopów i wakacji, do końca sierpnia są w naszej parafii trzy Msze święte. Dodatkowa trzecia Msza św. o  godz.13.00.
  5. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym w naszej parafii życzymy spokojnej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne  28 Czerwiec  – 05 Lipiec  2020r.

Nd.   28. VI      13  Niedziela Zwykła
g. 9.00   + Jana Getka
g. 11.00 + Janinę i Ireneusza Rudzkich z racji imienin
g. 13.00 + Henryka i  Leokadię Oleśkiewicz
Pn.   29. VI       g.  19.00  + Tadeusza Jusińskiego  /3/
Wt.  30. VI        g.    7.00  + Tadeusza Jusińskiego  /4/
Śr.   01. VII      g.  19.00  + Henryka Garbacz
Czw. 02. VII      g.    7.00  +  Tadeusza Jusińskiego   /5/
Pt.   03. VII       g.  19.00  + Tadeusza Jusińskiego  /6/
Sob. 04. VII       g.  19.00  W int. dzieci i rodziców KŻR św. Jana Pawła II
Nd.   05. VII      14  Niedziela Zwykła
g. 9.00   Int. zam.
g. 11.00 Int. zam.
g. 13.00 Int. zam.