31 Maj 2020 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Opublikowane przez Parafianin w dniu

 1. Dzisiejszą uroczystością  Zesłania Ducha Świętego kończymy czas wielkanocny w liturgii Kościoła.  Przypominamy o kończącym się okresie Komunii Świętej wielkanocnej. Od dnia jutrzejszego rozpoczyna się okres Zwykły.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców i kandydatów do sakramentu Bierzmowania.
 3. Zgodnie z zapowiedzią w dniu dzisiejszym i w przyszłą niedzielę 7 czerwca po Mszach św. przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary na dekoracje i kwiaty na Uroczystość Bożego Ciała. Można też je złożyć osobiście do księdza. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. Przez okres urlopów i wakacji tj. od czerwca do końca sierpnia będzie sprawowana dodatkowa Msza św. o godz. 13.00.
 5. Począwszy od 1 czerwca zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z litanią do Serca Pana Jezusa. Odprawiamy je codziennie. W tygodniu: we wtorki i czwartki po Mszy św. porannej, w pozostałe dni przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.30; w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. Wyjątkowo w dniu jutrzejszym 1 czerwca po Mszy św. o godz. 19.00.
 6. W czwartek 4 czerwca , obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dołączmy do naszych  modlitw intencje o nowe , dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, również z naszej parafii.
 7. 5 czerwca przypada pierwszy piątek miesiąca, okazja i możliwość spowiedzi od godz. 18.00. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30. Msza święta do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 19.00.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o Niepokalanym sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 19.00.
 9. W przyszłą niedzielę w uroczystość Najświętszej Trójcy, przypada pierwsza niedziela czerwca. To jednocześnie Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego sakramentu i  litania do NSP Jezusa. W  kościołach po zakończeniu Mszy św. zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 10. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym w naszej parafii życzymy spokojnej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne  31 maj – 07 czerwiec  2020r.

 

Nd.   31. V      UROCZYSTOŚĆ   ZESŁANIA  DUCHA  ŚWIĘTEGO
g. 9.00   + Anielę i Aleksandra Pyśkiewiczów
g. 11.00 + Zofię Czerwińską w 9 rocz. śm.
Pn.    01. VI
g.  18.30  O Boże błogosławieństwo i łaski , opiekę Matki Bożej dla dzieci
g. 19.00  Za dusze w czyśćcu cierpiące
Wt.   02. VI         g.    7.00  Int. wolna
Śr.    03. VI         g.  19.00  Int. Zam.
Czw. 04. VI         g.    7.00  Int. wolna
Pt.     05. VI         g.  19.00  + Jana Tymińskiego
Sob.  06. VI         g.  19.00  Int. zam.
Nd.   07. VI      UROCZYSTOŚĆ   NAJŚWIĘTSZEJ   TRÓJCY
g. 9.00   Int. Zam.
g. 11.00 + Salomeę i Bolesława Mianowskich
g. 13.00 + Klotyldę Mianowską i Adama Getka.