29 marzec 2020 – V Niedziela Wielkiego Postu

 • -

29 marzec 2020 – V Niedziela Wielkiego Postu

 1. W tym trudnym czasie, kiedy przeżywamy i jesteśmy świadkami panującej epidemii koronawirusa i nie możemy uczestniczyć we Mszy św. oraz nabożeństwach wielkopostnych, pamiętajmy o uczestnictwie w niedzielnej liturgii za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Zachęcam parafian do osobistej i rodzinnej modlitwy o jak najszybsze ustanie pandemii, a także o wrażliwość wobec całej wspólnoty parafialnej, szczególnie o osoby starsze i samotne. Pamiętajmy o sobie i innych.
 2. W czwartek 2 kwietnia przypada I czwartek miesiąca. Pamiętajmy, by włączyć do naszych modlitw intencje o nowe i liczne powołania kapłańskie i zakonne również z naszej parafii. W tym dniu  przypada 15 rocznica narodzin dla nieba św. Jana Pawła II.
 3. W piątek 3 kwietnia przypada  I piątek miesiąca. Spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania w innym terminie, o czym poinformuję. Msza św. o godz. 18.00.
 4. Najbliższa sobota to I sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00.
 5. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Msze św. w/g porządku Niedzielnego tj. godz.. 9.00 i 11.00.
 6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dużo zdrowia, dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne  29 marzec – 04 kwiecień 2020r

Nd. 29. III. 2020    V  Niedziela Wielkiego Postu
g. 9.00  Int. zam.
g. 11.00  Int. zam.
Pn.     30. III         g.  18.00  + Jerzego Aniszewskiego (6)
Wt.    31. III         g.    7.00  + Jerzego Aniszewskiego (7)
Śr.     01. IV         g.  18.00  + Jerzego Aniszewskiego (8)
Czw.  02. IV        g.  18.00  + Jerzego Aniszewskiego /9/
Pt.      03. IV        g.  18.00  + Janinę, Benedykta i Janinę Piwowarskich
Sob.   04. IV        g.  18.00  W int . dzieci i rodziców KŻR św. J Pawła II
Nd. 05. IV. 2020    NIEDZIELA  PALMOWA
g. 9.00  + Bolesława Czerwińskiego w 27 rocz. śm.
g. 11.00  Int. zam.


 • Wszyscy pod sąd
  „I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody”. Powtórne przyjście Chrystusa, czyli paruzja, oznacza sąd nie tylko nad chrześcijanami, ale nad całą ludzkością.
 • Pan jest moim pasterzem
  Te słowa rozpoczynające Psalm 23 zna praktycznie każdy. Pasterstwo w Biblii to jedno z bardziej popularnych zajęć.
 • Będę was ochraniał
  Czy można przeczytać ten proroczy opis bez wzruszenia? Bez zachwytu postawą Pasterza, który obiecuje: Ja sam będę pasł moje owce i Ja sam będę je układał na legowisku – mówi Pan Bóg. Zagubioną odszukam, zabłąkaną sprowadzę z powrotem, skaleczoną opatrzę, chorą umocnię, a tłustą i mocną będę ochraniał. Będę pasł sprawiedliwie (Ez 34,15).
 • Zmartwychwstanie… miłe i słodkie
  Piętnasty rozdział Pierwszego Listu do Koryntian zawiera najstarszą katechezę o zmartwychwstaniu cielesnym Jezusa, zaopatrzoną w kerygmat, czyli obwieszczenie tego zdarzenia jako istotnego dla każdego z nas.
 • Przyjdź!
  Czekamy. Nie wiemy, kiedy przyjdziesz. Jako „dzieci światłości” staramy się wsłuchać w bicie Twego Serca i poprawnie rozeznać z całym Kościołem znaki czasu. Nie dowierzamy narracji tego świata: Kiedy bowiem będą mówić: „Pokój i bezpieczeństwo” – tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie umkną (1 Tes 5,3).
 • Akrostychicznie o kobiecie
  Księga Przysłów to starotestamentowe pismo niezwykle złożone w treści. Zdecydowana część to przysłowia, czyli krótkie pouczenia podpowiadające, jak żyć mądrze, sprawiedliwie i szczęśliwie.
 • Nieprzydatni jak trupy
  Wiele jest w naszym biednym świecie oznak zgnuśnienia i zmęczenia, a co jakiś czas powracają stare, odgrzewane idee, nic twórczego.
 • Zakopywanie Bożych darów
  Jaki obraz Boga wyłania się z dzisiejszej przypowieści? Widzimy Go jako tego, który jest kimś bogatym i wielkim, a zarazem wielkodusznym, bo dzieli się majątkiem ze sługami i pozwala im samodzielnie gospodarować.
 • Szpaler ze smartfonów na powitanie Papieża
  Za pomocą trzymanych w dłoniach smartfonw z włączonymi ekranami Meksykanie chcą stworzyć korytarz świetlny, ktrym Franciszek przejedzie 12 lutego wieczorem z lotniska do nuncjatury apostolskiej. Trasa ta ma długość 19 km.
 • Papieskie przesłanie do Meksykanów
  Przyjeżdżam jako misjonarz miłosierdzia i pokoju zapewnił Franciszek w wideo skierowanym do mieszkańcw Meksyku,wyemitowanym przed rozpoczynającą się 12 lutego wizytą w tym kraju.
 • Przeciw wykorzystywaniu nieletnich
  Papieska Komisja ds. Ochrony Nieletnich podczas swych tygodniowych obrad w Watykanie wypracowała kolejne inicjatywy walki z tymi przestępstwami w Kościele wynika z komunikatu opublikowanego przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
 • Bohaterom polskiego morza
  10 lutego 1920 r. gen. Jzef Haller wraz z ministrem spraw wewnętrznych Stanisławem Wojciechowskim oraz nową administracją wojewdztwa pomorskiego dokonali w Pucku symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.
 • Kard. Marx: Niemcy nie są w stanie przyjąć wszystkich cierpiących z całego świata
  Przewodniczący niemieckiego episkopatu opowiedział się za ograniczeniem liczby przyjmowanych uchodźcw.
 • "Misjonarz na Post"
  Po raz trzeci rozpoczyna się oglnopolska inicjatywa Misjonarz na Post. Jej celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy. Na całym świecie pracuje ich 2085.
 • Prezentacja Orędzia na Dzień Chorego
  W klasztorze ojcw bonifratrw w Warszawie odbyła się 8 lutego prezentacja orędzia papieża Franciszka na XXIV Światowy Dzień Chorego. Jest on obchodzony co roku 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.
 • Przed premierą filmu "Cierń Boga"
  To pierwszy film o Jezusie widzianym oczami apostołw mwi Michał Kondrat, dystrybutor filmu, ktry 19 lutego wchodzi do polskich kin.

Parafia Kuligów