09 Czerwiec 2019 – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1. Dzisiejsza niedziela  kończy okres wielkanocny  i  czas Komunii Świętej Wielkanocnej. Od jutra w liturgii okres zwykły. Pamiętajmy o przystąpieniu do sakramentu pokuty, gdyby ktoś do tej pory tego nie uczynił.
  2. W dni dzisiejszym oraz w przyszłą niedzielę po Mszach św. przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary na dekoracje i kwiaty na Uroczystość Bożego Ciała. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. W kościołach naszej diecezji w przyszłą niedzielą  po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
  4. Dziś także o godz. 11.45 z pod pomnika M. Kopernika, ul. Krakowskie Przedmieście 1 w Warszawie wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny. Więcej informacji  na plakacie w gablocie. Zapraszam wszystkich do udziału w tym marszu.
  5. W tym tygodniu przypadają dwa święta kościelne: w poniedziałek 10 czerwca święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, w czwartek 13 czerwca święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  6. Dzieci, które w zeszłym roku po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy świętej, będą przeżywać rocznicę swojej  I  Komunii św. w Boże Ciało. Próba i spowiedź dla dzieci i rodziców w poniedziałek 17 czerwca o godz.17.30.
  7. Wyrazy podziękowania kieruję Panom: Przemysławowi Pietrucha, Mirosławowi Kuligowskiemu i Leszkowi Karasiewiczowi  i  za prace przy ogrodzeniu  placu kościelnego.
  8. Przypominamy, że od początku czerwca w niedzielę przez okres urlopów i wakacji będą w naszej parafii trzy Msze święte. Dodatkowa trzecia Msza św. o godz.13.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00.
  9. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego wypoczynku, udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Intencje Mszalne 09 – 16 czerwiec  2019

Nd. 09. VI. 2019   NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
g. 9.00   Int. zam.
g. 11.00 + Krystynę Zemlak w 7 rocz. śm.; Cecylię Kopeć
g. 12.00 Int zam.
g. 13.00 + Teresę Żmijewską
Pn.    10. VI   g. 19.00   + Tadeusza Kapeckiego  /1/
Wt.   11. VI   g.   7.00   + Tadeusz Kapeckiego  /2/
Śr.    12. VI    g. 19.00  + Teresę Jusińską
Czw. 13. VI    g.  7.00  + Tadeusza Kapeckiego /3/
Pt.    14. VI     g. 19.00  + Teresę Jusińską od KŻR p/w MB Bolesnej
Sob. 15. VI
g. 15.00 Dziękczynna: O Boże błog. i łaski w int. Bronisławy i Henryka Kozłowskich
g. 19.00 + Tadeusza Kapeckiego /4/
Nd. 16.VI. 2019   UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
g. 9.00   Int. zam.
g.11.00 + Kazimierza Żochowskiego w 8 rocz. śm.
g. 13.00   + Klotyldę Mianowską