02 Grudzień 2018 – I Niedziela Adwentu

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna liturgiczny okres Adwentu i nowy rok kościelny pod hasłem „Duch który umacnia miłość”. Dla nas to czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa.
  2. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja eucharystyczna.
  3. Roraty, adwentowa Msza ku czci Najświętszej Maryi Panny będą odprawiane w dni powszednie z wyjątkiem niedziel; wtorki, czwartki i soboty o godz. 7.00; w poniedziałki, środy, piątki o godz.18.00. Zapraszamy do modlitwy z lampionami.
  4. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się 14, 15 i 16 grudnia. Wygłosi je ks. Arkadiusz Sędzielowski z Lublińca  k/Częstochowy.
  5. Od dzisiaj możemy zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny pobłogosławione dla naszej wspólnoty /składamy za nie dobrowolną ofiarę/ oraz nabyć świece Caritas z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło pomocy Dzieciom.
  6. W piątek 7 grudnia przypada  I piątek miesiąca. Zachęcam do spowiedzi świętej. Spowiedź od godz. 17.30.
  7. W sobotę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NM Panny. Msza św. o godz. 18.00.
  8. W przyszłą niedzielę dzień modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
  9. Zwyczajem lat minionych, gdyby ktoś pragnął i mógł ofiarować choinki na Bożonarodzeniowy wystrój kościoła, to proszę o informację.
  10. Serdeczne podziękowanie wszystkim osobom i rodzinom, którzy wyrażali troskę czystość wystrój naszej świątyni i wokół niej, wspomagając finansowo.
  11. Wszystkim solenizantkom i solenizantom tego tygodnia życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa, życzliwości i miłości od bliskich, a parafianom gościom radosnej adwentowej niedzieli.

Intencje Mszalne 02 – 09  Grudzień  2018

Nd.  02. XII. 2018   I  Niedziela Adwentu
g. 9.00  + Michała Tadeusza Koziarskich.
g. 11.00 + Stanisławę i Romana Bieleckich; Aleksandrę i  Stanisława Więch.
Pn.    03. XII   g . 18.00  Int. wolna
Wt.   04. XII   g.    7.00  Int. wolna