14 Styczeń 2018 II Niedziela zwykła

Opublikowane przez Parafianin w dniu

  1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Specjalne na ten dzień Orędzie kieruje do nas Papież Franciszek. Jego główne przesłanie: „Przyjmować, chronić i integrować imigrantów i uchodźców”.Tekst Orędzia znajdziemy na stronie internetowej.
  2. W najbliższą sobotę 20 stycznia w Bazylice katedralnej Warszawsko-Praskiej p/w św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika podczas Mszy św. o godz.11.00 odbędzie się uroczysta inauguracja posługi w Diecezji Warszawsko -Praskiej Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego.
  3. W czwartek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku pod hasłem: Prawica Twoja wsławiła się mocą (Wj 15,6). Pamiętajmy, by włączyć tę intencję do naszych modlitw.
  4. Panu Włodzimierzowi Karasińskiemu dziękuje za przygotowanie i poprowadzenie Świątecznego Koncertu w ramach Święta Trzech Króli, który odbył się w ubiegłą niedzielę.
  5. W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy naszej parafii wizytę duszpasterską (kolędę). Wszystkim osobom i rodzinom, które przyjęły księdza serdecznie dziękuję. Dziękuję za wspólną modlitwę, rozmowę, wspólny śpiew kolęd i składane  ofiary na potrzeby parafii. Bóg zapłać! Jeśli ktoś nie mógł przyjąć księdza w podanym terminie a chciałby przyjąć księdza – proszę o kontakt w tej sprawie.
  6. Dziękuję także za środki przekazane na sprzątanie i kwiaty do kościoła za ubiegły rok i obecny. W nowym roku w sprawie sprzątania zostajemy przy dotychczasowym rozwiązaniu.
  7. Rozpoczynają się ferie szkolne. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy dobrego odpoczynku, wyjeżdżającym bezpiecznej podróży i szczęśliwych powrotów. W tym tygodniu od poniedziałku 15 stycznia do piątku 19 stycznia Msze św. w naszym kościele tylko o godz. 7.30.
  8. Wszystkim Babciom i Dziadkom w ich święto życzymy dużo zdrowia, szacunku, wdzięczności od dzieci i wnucząt oraz opieki św. Anny i św. Joachima – patronów babć i dziadków.

Intencje Mszalne 14 – 21  Styczeń  2018

Nd.  14. I. 2018,   II Niedziela zwykła
g. 9.00  + Aleksandra i Mariana Kostrzębskich
g. 11.00 + Anielę Gałecką
g. 12.00 + Eugeniusza Łukasik  gr. 14

Pn.    15. I    g.  7.30  + Eugeniusza Łukasik  gr. 15
Wt.   16. I    g.  7.30  + Eugeniusza Łukasik  gr. 16
Śr.    17. I    g.  7.30  + Eugeniusza Łukasik  gr. 17
Czw. 18. I   g.  7.30  + Eugeniusza Łukasik  gr. 18
Pt.    19. I    g.  7.30  + Eugeniusza Łukasik  gr. 19
Sob. 20. I
g. 16.00  Dziekczynna;  O Boże  błog. i łaski, opiekę Matki  Bożej dla p. Jana Pałdygi w podziękowaniu za długoletnią pracę.
g. 17.30  + Eugeniusza Łukasik  gr. 20
g. 18.00 int. zam.

Nd.  21. I. 2018,  III Niedziela zwykła
g. 9.00  + Int. zam.
g. 11.00 + Int. zam.
g. 12.00 + Eugeniusza Łukasik  gr. 21