1 październik 2017 – 26 Niedziela zwykła

1. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
    Paweł Henryk Kurbiel, kawaler z parafii Św. Rodziny – Kamionka
    Mirosława Maria Żmijewska, panna z parafii tutejszej, zapowiedź I.
    Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami, proszony jest o poinformowanie w kancelarii parafialnej. Polecamy tych narzeczonych modlitwie wiernych.
  2. Począwszy od dnia dzisiejszego rozpoczynamy modlitwę różańcową. Różaniec w tygodniu codziennie po Mszy św., a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Wspólne pobożne odmówienie różańca połączone z rozważaniem tajemnic przy spełnieniu zwykłych warunków umożliwia zyskanie łaski odpustu zupełnego. W sposób szczególny zapraszamy dzieci. Po każdym nabożeństwie będą rozdawane naklejki z tajemnicami, które należy wkleić w odpowiednie miejsca na planszy.
  3. Przypominam, że od 1 października zmienia się organizacja Służby Bożej w naszym kościele z cyklu letniego na zimowy. W niedzielę nie będzie Mszy św. o godz.15.00, tylko o godz. 9.00 i 11.00. W tygodniu Msza św. we wtorki i czwartki o godz. 7.00, a w pozostałe dni o godz. 18.00.
  4. Od dzisiejszej niedzieli jest już książka intencji mszalnych na przyszły rok. Możemy zamawiać Msze św. na 2018 rok.
  5. We wtorek 3 października liturgiczne święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela
    i Rafała; w środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w czwartek św. Siostry Faustyny Kowalskiej, a w sobotę 7 października wspomnienie NM Panny Różańcowej.
  6. W piątek 6 października przypada I piątek miesiąca. Zachęcam do spowiedzi świętej. Spowiedź od godz. 17.00.
  7. 8 października będziemy obchodzić XVII Dzień Papieski pod hasłem :”Idźmy naprzód z nadzieją”. Ogólnopolska zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.
  8. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka do puszek dla poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Meksyku.
  9. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczamy na dom siostry Faustyny Kowalskiej w Ostrówku.
  10. Wszystkim naszym parafianom i działkowiczom odpoczywającym w Kuligowie życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
  11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne 01 październik – 08 październik 2017

Nd. 1. X. 2017
g. 9.00 + int. zam.
g. 11.00 + Anielę i Aleksandra Pyśkiewiczów

Pn. 2. X g. 18.00 + Zdzisława Karasiewicza ( int. od ucz. pog.)
Wt. 3. X g. 7.00 + Za dusze w czyśćcu cierpiące
Śr. 4. X g. 18.00 + Za zmarłych polecanych w wypominkach
Czw. 5. X g. 7.00 + Zdzisława Karasiewicza ( int. od ucz. pog.)
Pt. 6. X
g. 17.15 O Boże błogosławieństwo, szczęśliwą operację  i powrót do zdrowia dla Pawła
g. 18.00 + Zdzisława Karasiewicza ( int. od ucz. pog.)
Sob. 7. X
g. 16.00 Ślub: Maciej Augustyniak i Dagmara Graśkiewicz