03 wrzesień 2017 – 22 niedziela zwykła

1. Uroczystą inauguracją peregrynacji Matki Bożej w naszej Diecezji w sobotę
    2 września, rozpoczęliśmy nawiedzenie Jej wizerunku w Dekanacie Radzymińskim. W naszej parafii będziemy przeżywać tę Uroczystość 5 września. Uroczystość tę uświetni obecność ks. Abpa Henryka Hosera, który podczas Mszy św. o godz. 19.00 udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. O godz. 18.00 rozpoczniemy modlitwą w kościele, po czym wyruszy orszak procesyjny do krzyża na skrzyżowaniu  ulic Warszawskiej i Radzymińskiej
  2. W najbliższą sobotę 9 września odbędzie się organizowana przez naszą Gminę impreza plenerowa „ Husarzy w Kuligowie. Policjanci w obronie ojczyzny w sierpniu 1920 roku”, pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. To wydarzenie rozpocznie się w naszym Kościele o godz. 15.00 Mszą św. w intencji Ojczyzny i jej Obrońców. Szczegóły programy w gablocie.
  3. Parafia Miłosierdzia Bożego w Józefowie organizuje szóstą pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Loretto. Wymarsz w nocy z 9 na 10 września,
    Organizatorzy zapewniają powrót autokarem. Koszt pielgrzymki 20 zł. Zapisy w kościele w Józefowie po każdej niedzielnej Mszy św. Program i dodatkowe informacje na plakacie w gablocie na zewnątrz kościoła. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
  4. W tym tygodniu rozpoczyna się nowy rok szkolny. Pamiętajmy, by rozpocząć go w stanie łaski uświęcającej. Poświęcenie przyborów szkolnych w związku z nowym rokiem szkolnym w przyszłą niedzielę 10 września na Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszamy w sposób szczególny dzieci z klas O i I.
  5. Dzisiaj zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
  6. Wszystkim naszym parafianom i gościom odpoczywają w Kuligowie życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne 03 – 10 sierpień 2017

Nd. 2. IX 2017, 22 niedziela zwykła
g. 9.00 int. zam.
g. 11.00 + Stefanię i Stefana Załęskich
g. 15.00 + Stanisława Jusińskiego

Pn. 4. IX
g. 19.00 + Włodzimierza Piwowarskiego ( int. od ucz. pog.)

Wtorek. 5.09, Nawiedzenie Matki Bożej w Parafii Kuligów
godz.18.00 -Nabożeństwo oczekiwania na obraz w kościele na przyjazd obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
godz. 18.30 – Powitanie Obrazu przed krzyżem.
godz. 19.00 – Msza Święta powitania Obrazu celebrowana przez Ks. Abpa Henryka Hosera.
godz. 20.30 – Czuwanie modlitewne, przez wszystkich wiernych parafii: dzieci, młodzież i dorosłych.
godz. 21.00 – Apel Jasnogórski.
godz. 23.30 – Modlitwa wdzięczności zmarłym za dar przekazanej wiary.
godz. 24.00 – Msza święta w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
godz. 1.00 –7.00 Czuwanie modlitewne, przez wszystkich wiernych parafii.

Środa. 6.09. Nawiedzenie Matki Bożej w Parafii Kuligów
godz. 7.00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
godz. 9.30 – Msza Święta z nauką dla osób chorych, cierpiących i w podeszłym wieku, podczas której udzielimy im sakramentu namaszczenia Chorych.
godz. 12.00 – Modlitwa Anioł Pański i Msza św. z nauką oraz z błogosławieństwem z nałożeniem rąk matkom w stanie błogosławionym.
godz. 15.00-Godzina Miłosierdzia.Wierni zgromadzą się na pożegnanie Obrazu.
godz. 17.30 – Msza Święta dziękczynna za nawiedzenie obrazu w intencji rodzin naszej parafii, celebrowana przez ks. Proboszcza – pożegnanie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

Czw. 7. IX
g. 7.00 + Włodzimierza Piwowarskiego ( int. od ucz. pog.)
Pt. 8. IX
g. 18.30 + Włodzimierza Piwowarskiego ( int. od ucz. pog.)
g. 19.00 + Elżbietę Zofię Kapecką ( int. od ucz. pog.)
Sob. 9. IX
g. 15.00 – W intencji Ojczyzny i jej Obrońców
g. 19.00 + Za dusze w czyśćcu cierpiące

Nd. 10. IX. 2017, 23 niedziela zwykła
g. 9.00 + Helenę Podgórską
g. 11.00 + Włodzimierza Piwowarskiego ( int. od ucz. pog.)
g. 15.00 + Elżbietę Zofię Kapecką ( int. od ucz. pog.)