4 czerwiec 2017, Zesłanie Ducha Świętego

1. Dzisiejsza niedziela kończy okres wielkanocny i czas Komunii Świętej wielkanocnej. Od jutra w liturgii okres zwykły.
  2. Pierwsza niedziela czerwca to jednocześnie Święto Dziękczynienia Bożej Opatrzności. Stąd dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  3. Jutro 5 czerwca po Mszy wieczornej i nabożeństwie spotkanie dla rodziców tych dzieci, które w przyszłym, 2018 roku będą przystępować do I komunii świętej.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z litanią do NSPJ, które odprawiane są bezpośrednio po Mszy św. W niedziele i święta po Mszy o godz. 11.00
  5. W tym tygodniu dwa święta kościelne: w poniedziałek święto MNP Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  6. W środę z racji I środy miesiąca Msza św. za wszystkich zmarłych poleconych w wypominkach.
  7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. spotkanie Rady Parafialnej.
  8. W kościele został zamontowany nowy system wyświetlania tekstu śpiewanych pieśni. Mam nadzieję że to ułatwi i jeszcze bardziej zachęci nas do wspólnej modlitwy. Było to możliwe dzięki finansowemu wsparciu ks. Prałata Zygmunta Wirkowskiego proboszcza parafii MB Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie, który w 80 % sfinansował to przedsięwzięcie. Bardzo serdecznie ks. Prałatowi za taki dar dziękujemy.
  9. Przed nami Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo proszę, byśmy poczuli się odpowiedzialni za przygotowanie i organizację procesji. Aby ułatwić tę odpowiedzialność w wymiarze materialnym w przyszłą niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej będą po Mszach św. zbierać ofiarę na dekoracje i kwiaty do czterech ołtarzy.
  10. Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego odpoczynku, udanej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Intencje mszalne  4 – 11 czerwiec 2017

Ndz 4. VI 2017, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
g. 9.00   rez. M. Mianowska
g. 11.00  + Tadeusza Bartoszuk