9 kwiecień 2017, Niedziela Palmowa

1. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Piotr Kania, kawaler z par. Przemienienia Pańskiego w   Radzyminie i Karolina Kuczyńska panna z par. w Brańszczyku – zapowiedź II.  Polecamy tych narzeczonych modlitwie wiernych.
  2. Towarzystwo Gospodyń Wiejskich jak co roku przygotowało piękną, wielkanocną palmę do naszego kościoła. Za ten dar bardzo serdecznie dziękujmy.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  4. Dzisiaj także przedstawiciele Rady Parafialnej będą jeszcze zbierać ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Bóg zapłać wszystkim za złożone dary.
  5. Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Liturgia Triduum Paschalnego będzie miała następujący porządek:
    Wielki Czwartek MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ  godz. 18.00
    Wielki Piątek LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ godz. 18.00
    Wielka Sobota WIGILIA PASCHALNA godz. 19.00

Zachęcam w tych dniach do osobistego zamyślenia i modlitwy  przy Ciemnicy
i Grobie Pańskim. W Wielki Piątek z racji pamiątki śmierci Pana Jezusa na krzyżu obowiązuje post ścisły. Świecenie pokarmów w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 14.00 co pół godziny. Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego tradycyjnie
o 6.00 rano. Bardzo serdecznie proszę strażaków naszej Ochotniczej Straży Pożarnej, ministrantów, bielanki, kandydatów do bierzmowania i wszystkich dorosłych parafian tworzących orszak procesyjny o liczny i  pobożny udział w procesji rezurekcyjnej. Po Rezurekcji  w Niedzielę Zmartwychwstania druga Msza o godz. 11.00.     W I dzień Świąt nie będzie Mszy o godz. 9.00, bo to pora wielkanocnego śniadania. W II dzień Wielkanocy Msze św. o godz. 9.00 i 11.00.

1. Przygotowując do Świąt swoje domy i podwórka zadbajmy w pierwszej kolejności
    o dobre relacje z Panem Bogiem i ze sobą nawzajem, aby radości kulinarne nie przesłoniły radości pojednania i komunii w naszych rodzinach.
  2. W sobotę przed Niedzielą Miłosierdzia 22.04 w godz. od 11.00 do 14.00 młodzi mieszkańcy zapraszają wszystkich sympatyków i miłośników Kuligowa na wiosenne sprzątanie z atrakcjami. Szczegóły za tydzień.

Intencje mszalne   9 – 16 kwiecień 2017

Ndz  9. IV  2017, Niedziela Palmowa
g. 9.00    + Jana i Zbigniewa Getka
g. 11.00  O błogosławieństwo Boże i wszelkie potrzebne łaski
dla Natalki w 6 rocznicę urodzin

Pn 10. IV
g.  18.00  + Kazimierza, Jadwigi i Zbigniewa Pergoł

Wt 11. IV
g.   7.00  + Juliana Kruk

Śr 12. IV
g. 18.00   + Czesława Karasiewicza w 30 r. śm., Andrzeja                                                  Karasiewicza, Elżbiety Brzezińskiej i Zenona Kubiaka

ŚWIĘTE  TRIDUUM  PASCHALNE

Wielki Czwartek, 13. IV
g. 18.00   MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ + Juliana Kruk

Wielki Piątek, 14. IV
g. 18.00   LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

Wielka Sobota, 15. IV
g. 19.00   WIGILIA PASCHALNA /rez. p. M. Karasiewicz /

Ndz  16. IV 2017, NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
g. 6.00 Rezurekcja  Msza św. za Parafian
g. 11.00  + Kazimiery Bieleckiej w 13 r. śm.

Pn 17. IV, Poniedziałek Wielkanocny
g. 9.00  + Piotra Zielińskiego oraz Stefana Blok
g. 11.00  + Piotra Grabskiego w 2 r. śm.