Ogłoszenia parafialne 19 luty 2017, VII niedziela zwykła

1. Tydzień temu w czasie zbiórki do puszek na leczenie i rehabilitację chorych dzieci zebraliśmy 361 złotych. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.
  2. W środę 22 lutego liturgiczne Święto Katedry św. Piotra Apostoła.  Msza św. połączona z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
  3. W przyszłą niedzielę 26 lutego po Mszy św. o godz. 11.00 kolejne spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I komunii św.
  4. Trwają szkolne ferie. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy dobrego odpoczynku, a wyjeżdżającym bezpiecznych podróży i szczęśliwych powrotów.
  5. Komunikat ks. Arcybiskupa :

Drodzy Diecezjanie!

Jednym z największych wyzwań, przed jakim stoi Kościół i nasza ojczyzna, jest ochrona trzeźwości. W niedzielę 26 lutego br. rozpocznie się 50 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego r hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Jest on wyjątkową szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków. Każdy z nas może i powinien wnieść osobisty wkład w przygotowanie i przebieg Kongresu poprzez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa.

Wyjątkowo cennym darem jest dar abstynencji w roku Kongresu Trzeźwości. Niech nasza postawa i zaangażowanie w to dzieło, z pomocą łaski Bożej, przyniesie błogosławione owoce dla Kościoła i całej naszej ojczyzny.

Z pasterskim błogosławieństwem
Abp Henryk Hoser, Biskup Warszawsko-Praski

1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dużo zdrowia, udanej niedzieli oraz dobrego, błogosławionego tygodnia.

Intencje mszalne  19 – 26 luty  2017

Ndz 19. II  2017, 7  Niedziela zwykła