6 listopada 2016 roku 32, niedziela zwykła

Opublikowane przez Proboszcz w dniu

 

  1. Powstała w naszej parafii nowa Róża Różańcowa rodziców modlących się za swoje dzieci. Bardzo się z tego cieszymy, gratulujemy im rodzicielskiej miłości i życzymy obfitych owoców tej modlitwy. Uroczyste zawierzenie i błogosławieństwo nowej Róży nastąpi w momencie, gdy będzie gotowy malowany specjalnie dla nas obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  1. Do 8 listopada można jeszcze zyskać i ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące odpust zupełny. Pamiętajmy o słowach: błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią. Gdyby ktoś do tej pory nie włączył swoich bliskich do modlitwy wypominkowej warto to jeszcze uczynić.
  1. W piątek 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Msza święta w intencji Ojczyzny o godz. 18.00. W związku ze Świętem Arcybiskup Henryk Hoser, udziela wiernym Diecezji na dzień 11 listopada dyspensy od nakazanej w piątki wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  1. Za tydzień także 13 listopada będziemy obchodzić VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym dedykowany Kościołowi w Iraku. Swoją modlitwą i ofiarami będziemy wspierać żyjących w tym kraju naszych braci i siostry w wierze.
  1. W ramach przygotowań do mającego nastąpić za dwa tygodnie Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana na zakończenie każdej Mszy św. będziemy odmawiać specjalną modlitwę.  Oprócz tego będziemy mogli zabrać do domu tekst tego Jubileuszowego Aktu, aby osobiście poznać jego treść.  Wspólnie i uroczyście we wszystkich kościołach w Polsce dokonamy tego aktu intronizacji w niedzielę Chrystusa Króla, czyli 20 listopada tego roku.
  1. Wszystkim zaś parafianom, działkowiczom i gościom życzymy dobrej niedzieli i udanego, błogosławionego tygodnia.

Intencje mszalne w tym tygodniu

Ndz 6. XI, 32 Niedziela zwykła
g. 9.00    + Jadwigi Sołowiej w 2 r. śm.
g. 11.00    + Pawła Żochowskiego

pn 7. XI
g. 18.00 wolna

wt 8. XI
g. 7.00 wolna

śr 9. XI
g. 18.00 wolna

czw 10. XI
g. 7.00 wolna

pt 11. XI, Narodowe Święto Niepodległości
g. 18.00 W intencji Ojczyzny

sob 12. XI
g. 18.00 wolna

Ndz 13. XI, 33 Niedziela zwykła
g. 9.00     + Leonarda Dąbrowskiego, Aleksandra i Walerii Dąbrowskich
g. 11.00    + Franciszka, Marianny Dąbrowskich, Elżbiety Gajewskiej