15 maja 2016 r Zesłanie Ducha Świętego

Opublikowane przez Proboszcz w dniu

1. Ofiary składane dzisiaj na tacę decyzją Konferencji Episkopatu Polski przeznaczone są na organizację Światowych Dni Młodzieży.

2. Dzisiejsza niedziela kończy okres wielkanocny i czas Komunii Świętej wielkanocnej. Od jutra w liturgii okres zwykły.

3. W tym tygodniu w poniedziałek liturgiczna uroczystość św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana.

4. Ostrzeżenie ze strony policji: Na terenie naszego powiatu odnotowujemy przypadki oszustw, których ofiarami padają najczęściej seniorzy. Przestępcy wykorzystują ich „dobre serce” i podając się za członków rodziny, krewnych a także policjantów wyłudzają często znaczne sumy pieniędzy. Apelujemy do Was o ostrożność i rozsądek w kontaktach z osobami nieznajomymi. Pamiętajcie, że policjanci nigdy nie poproszą o przekazanie komukolwiek waszych oszczędności i nigdy nie zadzwonią z informacjami o tajnych akcjach. W przypadku zetknięcia się z taką sytuacją należy skontaktować się z policją dzwoniąc pod numer 997 lub 112 z telefonu komórkowego.

5. Starosta Wołomiński Kazimierz Rakowski serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu wołomińskiego na „ Majówkę w Chrzęsnem -spotkanie z historią” do pałacu w Chrzęsnem /gm.Tłuszcz/, która odbędzie się w sobotę 21 i w niedzielę 22 maja. Wydarzenie objął patronatem ks. Arcybiskup Henryk Hoser. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakatach, banerach oraz na stronie internetowej powiatu.

Intencje mszalne w tym tygodniu:

ndz 15.V   Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
g. 9.00   + Stanisławy Krysik
g. 11.00  + Stanisława i Zofii Mianowskich

pn 16. V  Uroczystość św. Andrzeja Boboli męczennika i patrona Polski
g. 19.00 + Zdzisława Chrzanowskiego w 30 dni od pogrzebu

wt 17. V
g. 7.00 wolna

śr 18. V
g. 19.00 + Zdzisława Chrzanowskiego / intencja od uczestników pogrzebu /

czw 19. V Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
g. 7.00 wolna

pt 20. V
g. 19.00 O łaskę uzdrowienia i uwolnienia od hazardu syna Łukasza

sob 21. V
g. 19.00 + Kazimierza Łazickiego

ndz 22. V   Uroczystość Trójcy Świętej
g. 9.00   + Leokadii i Henryka Oleśkiewicz
g. 11.00  + Jadwigi w 14 r. śm. i Romana Kostrzewów