1 maja 2016 r VI Niedziela Wielkanocna

Opublikowane przez Proboszcz w dniu

1.    Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Tomasz Norbert Fiderer kawaler z par. św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie-Ursusie oraz Katarzyna Honorata Żmijewska panna, dawniej nasza parafianka obecnie z par. św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie-Ursusie – zapowiedź druga. Polecamy tych narzeczonych modlitwie naszej wspólnoty parafialnej, a gdyby ktoś znał przeszkody dla tego małżeństwa prosimy o informację do kancelarii parafialnej.

2.    Zwyczajem lat minionych w okresie od 1maja do 30 września wieczorna Msza św. w tygodniu będzie odprawiana godzinę później niż do tej pory tzn. o godz. 19.00.  W niedziele i święta porządek bez zmian.

3.    Rozpoczynamy dzisiaj nabożeństwa majowe z Litanią do NMP. Będą one odprawiane w tygodniu bezpośrednio po Mszy św., a w niedziele i święta po Mszy o godz. 11.00.  Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. W związku z tym ogłaszamy majowy konkurs dla  dzieci.    Dzieci na  specjalną planszę będą naklejać otrzymywane codziennie po nabożeństwie wizerunki Matki Bożej z różnych krajów. Na zwycięzców konkursu czekają nagrody

4.    W środę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, patronki naszej Ojczyzny. Msze święte jak w niedziele o godz. 9.00 i 11.00.

5.    4 maja w pierwszą środę miesiąca o godz. 19.00 Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach.

6.    Najbliższy piątek to I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 18.00. Rozpoczniemy też tego dnia Nowennę do Ducha Świętego.

7.    W przyszłą niedzielę 8 maja Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Taca z tego dnia w naszej diecezji jest na Seminarium Duchowne.

8.    Dziękujemy wszystkim osobom i rodzinom, które w tym roku dokonały już wpłaty na sprzątanie, środki czystości i kwiaty w kościele. Prosimy pozostałych o przekazanie zadeklarowanej na ten cel kwoty.

9.    Wszystkim solenizantom i solenizantkom, naszym parafianom i gościom, życzymy miłego świętowania,  dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.

Intencje mszalne w tym tygodniu:

ndz 1.V,  VI Niedziela  Wielkanocna                                         
g. 9.00   + Stanisława Bieleckiego, Stanisławy i Romana Bieleckich
g. 11.00 + Marianny i Apolinarego Łaszcz oraz Czesława Szpadkiewicza

pn 2. V
g. 19.00   W intencji Bogu wiadomej

wt 3. V,   Uroczystość NMP Królowej Polski
g. 9.00   rez. p. M. Karasiewicz
g. 11.00  + Marianny, Feliksa, Stanisławy i Tomasza Piwowarskich, Mieczysława Wróblewskiego

śr 4. V
g. 19.00 + Za wszystkich zmarłych poleconych w wypominkach  /I środa miesiąca /

czw 5. V 
g.  7.00  + Antoniny i Tomasza Kloch

pt  6. V 
g. 19.00 + Ireny i Jana Kwiecień

sob 7. V
g. 19.00   rez. p. C. Kuligowski

ndz 8. V,    Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
g.   9.00   + Stanisława Jusińskiego
g. 11.00   + Roberta Sołowieja