24 kwietnia 2016 r V Niedziela Wielkanocna

Opublikowane przez Proboszcz w dniu

24 kwietnia 2016 r V Niedziela Wielkanocna

1. Ojciec Święty w związku ze szczególnie trudną sytuacją, w jakiej znajduje się społeczeństwo na Ukrainie, ogłosił nadzwyczajną inicjatywę o charakterze humanitarnym w formie tacy zbieranej w niedzielę 24 kwietnia br. we wszystkich kościołach Europy. Pozyskane w ten sposób środki zostaną wykorzystane na rzecz mieszkańców regionów dotkniętych konfliktem oraz osób wysiedlonych. Taca zebrana dzisiaj jest więc przeznaczona na pomoc dla Ukrainy.

2. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Tomasz Norbert Fiderer kawaler oraz Katarzyna Honorata Żmijewska panna, oboje z par. św. Józefa Oblubieńca NMP w Warszawie-Ursusie – zapowiedź pierwsza. Polecamy tych narzeczonych modlitwie naszej wspólnoty parafialnej, a gdyby ktoś znał przeszkody prawne dla tego małżeństwa zobowiązany jest do poinformowania kancelarii parafialnej.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku obchodzić będą rocznicę I Komunii św.

4. Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży informuje o możliwości skorzystania ze specjalnych pociągów z Warszawy do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym. Bliższe informacje w gablocie.

5. Dziękujemy wszystkim osobom i rodzinom, które w tym roku dokonały już wpłaty na sprzątanie, środki czystości i kwiaty w kościele. Prosimy pozostałych o przekazanie na ten cel zadeklarowanej kwoty.

6. Jutro 25 kwietnia liturgiczne Święto św. Marka Ewangelisty, a w piątek 29 kwietnia Święto św. Katarzyny Sieneńskiej patronki Europy.

7. Solenizantom i solenizantkom, którzy w tych dniach obchodzą swoje imieniny życzymy dużo zdrowia, radości życia, bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów, a wszystkim naszym parafianom i gościom udanej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.
Intencje mszalne w tym tygodniu:

ndz 24. IV,   V Niedziela Wielkanocna
g. 9.00   + Bogdana Gałeckiego w 7 r. śm.
g. 11.00  + Feliksa Czarnowskiego

pn 25. IV
g. 18.00 wolna

wt 26. IV
g. 7.00 wolna

śr 27. IV
g. 18.00 wolna

czw 28. IV
g. 7.00 wolna

pt 29. IV
g. 18.00 wolna

sob 30. IV
g. 18.00 wolna

ndz 1. V,   VI Niedziela Wielkanocna
g. 9.00   + Stanisława Bieleckiego, Stanisławy i Romana Bieleckich
g. 11.00  + Marianny i Apolinarego Łaszcz oraz Czesława Szpadkiewicza