17 kwietnia 2016 r IV Niedziela Wielkanocna

1. W minionym tygodniu przeżywaliśmy 1050 rocznicę Chrztu Polski. Z tej racji w czasie dzisiejszych Mszy św. modlimy się w intencji Ojczyzny i Kościoła w Polsce oraz odnawiamy swoje przyrzeczenia chrzcielne.

2. Dzisiejsza niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Dołączmy tę intencję także do swojej osobistej modlitwy.

3. W sobotę 23 kwietnia przypada liturgiczna uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika głównego patrona Polski. Msza św. o godz. 18.00.

4. W przyszłą niedzielę 24 kwietnia po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku obchodzić będą rocznicę I Komunii św.

5. W niedzielę, 24 kwietnia po raz jedenasty przejdzie ulicami Warszawy Marsz Świętości Życia. Wyruszy z Katedry Warszawsko-Praskiej po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 11.00. Uczestnicy marszu na Placu Zamkowym spotkają się z wiernymi z Archidiecezji Warszawskiej. Stamtąd wspólnie wyruszą w kierunku Bazyliki św. Krzyża, aby manifestować radość z daru życia oraz obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
Biskup ordynariusz Henryk Hoser wraz z organizatorami serdecznie zapraszają do udziału w tym wydarzeniu całe rodziny, środowiska parafialne, grupy i wspólnoty oraz wszystkich ludzi dobrej woli.

6. Solenizantom i solenizantkom, którzy w tych dniach obchodzą swoje imieniny życzymy dużo zdrowia, radości życia, bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów, a wszystkim naszym parafianom i gościom udanej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.

7. Intencje mszalne na nadchodzący tydzień.

Intencje mszalne w tym tygodniu:

ndz 17. IV   IV Niedziela Wielkanocna
g. 9.00   + Jadwigi i Jerzego Mianowskich
g. 11.00  + Janiny Gawlik

pn 18. IV
g. 18.00 Msza św. dziękczynna w 1050 rocznicę chrztu Polski

wt 19. IV
g. 7.00 wolna

śr 20. IV
g. 18.00 wolna

czw 21. IV
g. 7.00 O dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne

pt 22. IV
g. 18.00 + Janiny i Henryka Garbacz

sob 23. IV,  Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika patrona Polski
g. 18.00 + Adama Getka w 6 r. śm.

ndz 24. IV , V Niedziela Wielkanocna
g. 9.00   + Bogdana Gałeckiego w 7 r. śm.
g. 11.00  + Feliksa Czarnowskiego