10 kwietnia 2016 r III Niedziela Wielkanocna

1. W najbliższy czwartek 14 kwietnia pod przewodnictwem legata papieskiego kard. Pietro Parolina i z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy rozpoczną się w Gnieźnie centralne uroczystości 1050 rocznicy Chrztu Polski. Według zgodnej opinii historyków właśnie 14 kwietnia 966 roku, w przypadającą wówczas Wielką Sobotę, książę Mieszko I przyjął chrzest. Dla nas to wspaniała okazja by – używając słów Jana Pawła II – przypomnieć i głębiej uzmysłowić sobie skąd przyszliśmy i dokąd zmierzamy. W programie obchodów obrady Konferencji Episkopatu Polski, ekumeniczna modlitwa i Msza święta dziękczynna u grobu i relikwii św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

2. W naszej wspólnocie parafialnej to wydarzenie będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę.

3. Spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku obchodzić będą rocznicę I Komunii św. odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę 24 kwietnia po Mszy św. o godz. 11.00

4. Intencje mszalne na nadchodzący tydzień.

Intencje mszalne w tym tygodniu:

ndz 10. IV   III Niedziela Wielkanocna
g. 9.00   + Piotra Zielińskiego oraz Stefana Blok
g. 11.00  + Leokadii i Jana Baranowskich, dziadków Baranowskich i dziadków Jusińskich

pn 11. IV
g. 18.00 + Zofii Dawid w rocznicę śmierci, Antoniego, Józefa i Stanisława Dawid

wt 12. IV
g. 7.00 wolna

śr 13. IV
g. 18.00 + Piotra Grabskiego w 1 r. śm.

czw 14. IV
g. 7.00 wolna