25 październik 2015 r. 30 niedziela zwykła

Opublikowane przez Proboszcz w dniu

  1. Dziś wybory do sejmu i senatu. Biorąc w nich udział dajemy świadectwo naszej odpowiedzialności za Ojczyznę. Katechizm podpowiada, że katolik nie powinien głosować na osoby o poglądach i celach przeciwnych nauce Kościoła.
  1. Przed nami ostatni tydzień wspólnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy dorosłych, dzieci oraz młodzież. Msza św. za wszystkich uczestników nabożeństw różańcowych w naszej parafii zostanie odprawiona w piątek  30 października o godz. 18.00.
  1. W środę 28 X liturgiczne święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Składając życzenia solenizantom korzystajmy z orędownictwa świętych patronów. Św. Juda Tadeusz jest specjalistą od spraw trudnych, po ludzku nawet beznadziejnych.
  1. W przyszłą niedzielę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele o godz. 9.00 i 11.00. Na cmentarzu w Załubicach Msza św. połączona z procesją i modlitwą za zmarłych o godz. 12.00 Z tej racji mimo I niedzieli miesiąca nie będzie wystawienia   Najświętszego Sakramentu i adoracji eucharystycznej.
  1. Zgłaszajmy swoich zmarłych na wypominki na kolejny rok. Wypominki roczne to modlitwa w każdą niedzielę przed Mszą o godz. 11.00 oraz Msza św. za zmarłych w każdą pierwszą środę miesiąca. Wypominki jednorazowe obejmują Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada w czasie procesji na cmentarzu w Załubicach i w Dzień Zaduszny 2 listopada w naszym kościele. Prosząc o modlitwę za zmarłych składamy dobrowolne ofiary.
  1. Zarząd Wspólnoty Gruntowej wsi Kuligów zwołuje nadzwyczajne ogólne zebranie członków Wspólnoty. Odbędzie się ono w niedzielę 8 listopada o godz. 12.30 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Celem spotkania jest podjęcie uchwały o sfinansowaniu zakupu i montażu pieca gazowego w budynku parafialnym. W imieniu parafii jako proboszcz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za życzliwość i zrozumienie w tej sprawie.
  2. Intencje mszalne w tym tygodniu

ndz     25. X    g.   9.00   rez. p. Cecylia Bielecka
g.  11.00  + Henryka Dąbrowskiego w 5 rocznicę śmierci oraz  Janusza Pielaka
pn      26.  X   g. 18.00    Dziękczynno-błagalna w 60 r. ślubu Genowefy i Jana Szczęsnych z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla jubilatów
wt      27.  X   g.  7.00    + Wandy Kowalczyk – gregoriańska  16
śr       28.  X  g. 18.00    + Wandy Kowalczyk – gregoriańska  17
czw    29. X    g.   7.00     + Wandy Kowalczyk – gregoriańska  18
pt       30. X   g.  18.00     W intencji uczestników nabożeństw różańcowych
sob     31. X   g.  18.00    + Wandy Kowalczyk – gregoriańska  20
ndz     1. XI   g.   9.00     + Wandy Kowalczyk – gregoriańska  21
g.  11.00 + Michaliny – Reginy Kwiatkowskiej w 19 r. śm. Natalii i Kazimierza Kłopocińskich, Stefanii i Stanisława  Kwiatkowskich

Naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.
Parafia Matki Bożej Loretańskiej
ul. Kościelna 2
05-254 Kuligów
Proboszcz ks. Zbigniew Kloch