30 sierpień 2015 r. XXII niedziela zwykła

1. W minioną niedzielę przeżywaliśmy Uroczystość Konsekracji naszej Świątyni. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogła być tak okazała. Dziękuję parafii św. Izydora w Markach za użyczenie pięknych szat liturgicznych. Dziękuję państwu Barbarze i Wojciechowi Urmanowskim  za bezpłatne udostępnienie i przygotowanie Skansenu na przyjęcie gości. Dziękuję państwu Janinie i Jackowi Paczkowskim za ofiarowanie ciasta na przykościelny piknik. Bardzo serdecznie dziękuję paniom z Towarzystwa Gospodyń Wiejskich Nadbużanki oraz naszej Ochotniczej Straży Pożarnej za piękne przygotowanie i prowadzenie pikniku. Dziękuję tym, którzy ofiarowali nowy obrus, kwiaty, napoje. Serdecznie dziękuję całej Radzie Parafialnej i wszystkim którzy złożyli materialne ofiary. Zebrano 3543 złote. Dziękuję także tym, którzy w intencji konsekracji osobiście się modlili i ofiarowali swoje cierpienia. Bóg zapłać wszystkim !
  1. Dziś na Mszy św. o godz. 9.00 poświecenie wieńca dożynkowego wykonanego przez Towarzystwo Gospodyń Wiejskich Nadbużanki. Wieniec ten będzie reprezentował Kuligów na powiatowych Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych Dożynkach w Klembowie.
  1. We wtorek 1 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Warto rozpocząć czas nauki w stanie łaski uświęcającej. Msza św. w intencji wszystkich nauczycieli i uczniów poprzedzona możliwością skorzystania ze spowiedzi w piątek 4 września o godz. 19.00. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od godz. 18.00. Poświęcenie przyborów szkolnych nastąpi w najbliższą niedzielę 6 września na Mszy św. o godz. 9.00.
  1. Za tydzień także w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 z racji I niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Eucharystyczna.
  1. W najbliższą sobotę 5 września Wyruszy nasza Tradycyjna Procesja do Krzyży. Początek o godz. 17.00 na skraju Kuligowa od strony Załubic. Zakończenie Mszą św. w kościele. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości.
  1. Intencje mszalne w tym tygodniu
    pn     31.08  g. 19.00   rez. p. M. Załęska
    wt     1.09    g. 19.00   + Bronisławy i Eugeniusza Lidtke
    śr      2.09   g.  19.00  + za zmarłych poleconych w wypominkach
    czw   3.09  g.  7.00    wolna
    pt      4.09  g. 19.00   wolna
    sob   5.09   g. 17.00   Procesja do Krzyży
    g.19.00   + Stanisławy i Henryka Kuligowskich
    ndz    6.09  g. 9.00    + Stanisława Jusińskiego
    g.  11.00  rez. p. M. Młoduchowska
    g. 13.00  Msza święta chrzcielna
    g  15.00  rez. p. Gałecka

Naszym parafianom i gościom odpoczywającym w Kuligowie życzymy miłej niedzieli, dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia !

Parafia Matki Bożej Loretańskiej
05-254 Kuligów