Relacja video z konsekracji kościoła w Kuligowie

« z 16 »

Konsekracja kościoła w Kuligowie ul. Kościelna 2, Kuligów, 23 sierpnia 2015.

W niedzielę 23 sierpnia Bp Kazimierz Romaniuk, Biskup Senior Diecezji Warszawsko-Praskiej, dokonał konsekracji kościoła w parafii Matki Bożej Loretańskiej w Kuligowie.

źródło: http://diecezja.waw.pl/4287
autor: Magdalena Kowalewska


Zdjęcia z konsekracji kościoła część 1:

« z 4 »


Zdjęcia z konsekracji kościoła część 2 – autorstwa p. Dagmary Jaworskiej:

« z 11 »

 • ​Odłóż szatę smutku!
  „Gdy Pan odmienił los Syjonu, wydawało się nam, że śnimy” – wołał zachwycony psalmista. Ileż razy przekonaliśmy się o prawdziwości tych słów! Bóg wyprowadzał nas z ciemnej doliny i zapalał światło w otaczającym nas gęstym mroku. Odłóż, Jeruzalem, szatę smutku i utrapienia swego, a przywdziej wspaniałe szaty chwały, dane ci na zawsze przez Pana (Ba 5,1). Szata chwały dana nam jest na zawsze!
 • Zrzuć z tronu władców
  Łukasz osadza wystąpienie Jana Chrzciciela w kontekście historycznym.
 • Bóg jeszcze ze mną nie skończył
  Do najpiękniejszych moich doświadczeń duszpasterskich należy przygotowanie młodych ludzi do sakramentu bierzmowania w jednej z warszawskich parafii.
 • Oczekiwanie i działanie
  Adwent jest oczekiwaniem nie tylko na święta, ale również oczekiwaniem na paruzję, czyli powtórne przyjście Chrystusa.
 • Walczcie o uświęcenie
  Tesalonika jest wielkim portowym miastem macedońskim. Żyjący tam uczniowie Chrystusa są szczególnie umiłowani przez piszącego do nich apostoła.
 • Nowe imię Adwentu
  Oto nadchodzą dni – słyszymy w słowach rozpoczynających pierwsze czytanie w niedzielę, która wprowadza nas w Adwent, czas liturgicznego oczekiwania, a jeszcze bardziej w nasze przygotowanie do przeżyć uroczystości Bożego Narodzenia.
 • Podnieś głowę!
  Doświadczymy tego samego. Tyle że zatrważające wiadomości, newsy dla świata, będą źródłem porażającego lęku („ludzie mdleć będą ze strachu”), a dla chrześcijan okazją do tego, by oddać Bogu chwałę. A gdy się to dziać zacznie, nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie. (Łk 21,28)
 • Piłat czy Chrystus?
  Jak rozumieć królewską władzę Jezusa nad światem, nad Kościołem, nad nami?
 • Szpaler ze smartfonów na powitanie Papieża
  Za pomocą trzymanych w dłoniach smartfonw z włączonymi ekranami Meksykanie chcą stworzyć korytarz świetlny, ktrym Franciszek przejedzie 12 lutego wieczorem z lotniska do nuncjatury apostolskiej. Trasa ta ma długość 19 km.
 • Papieskie przesłanie do Meksykanów
  Przyjeżdżam jako misjonarz miłosierdzia i pokoju zapewnił Franciszek w wideo skierowanym do mieszkańcw Meksyku,wyemitowanym przed rozpoczynającą się 12 lutego wizytą w tym kraju.
 • Przeciw wykorzystywaniu nieletnich
  Papieska Komisja ds. Ochrony Nieletnich podczas swych tygodniowych obrad w Watykanie wypracowała kolejne inicjatywy walki z tymi przestępstwami w Kościele wynika z komunikatu opublikowanego przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
 • Bohaterom polskiego morza
  10 lutego 1920 r. gen. Jzef Haller wraz z ministrem spraw wewnętrznych Stanisławem Wojciechowskim oraz nową administracją wojewdztwa pomorskiego dokonali w Pucku symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.
 • Kard. Marx: Niemcy nie są w stanie przyjąć wszystkich cierpiących z całego świata
  Przewodniczący niemieckiego episkopatu opowiedział się za ograniczeniem liczby przyjmowanych uchodźcw.
 • "Misjonarz na Post"
  Po raz trzeci rozpoczyna się oglnopolska inicjatywa Misjonarz na Post. Jej celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy. Na całym świecie pracuje ich 2085.
 • Prezentacja Orędzia na Dzień Chorego
  W klasztorze ojcw bonifratrw w Warszawie odbyła się 8 lutego prezentacja orędzia papieża Franciszka na XXIV Światowy Dzień Chorego. Jest on obchodzony co roku 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.
 • Przed premierą filmu "Cierń Boga"
  To pierwszy film o Jezusie widzianym oczami apostołw mwi Michał Kondrat, dystrybutor filmu, ktry 19 lutego wchodzi do polskich kin.
 • Trwa akcja ratownicza w kopalni Ruda
  Z jednym z górników jest kontakt. Cud, że żyje.
 • Misja na Fiedorowce
  Pamiętacie Saszę? Chłopca z Kazachstanu, który, aby przyjechać na ŚDM w Krakowie, zbierał złom? Obejrzyj film pokazujący drugą część tej poruszającej historii.
 • PŚ w skokach - polska drużyna czwarta w Wiśle
  Polscy skoczkowie narciarscy zajęli w Wiśle czwarte miejsce w drużynowych zawodach Pucharu Świata. Zwyciężyła reprezentacja Austrii, która o zaledwie 0,3 punktu wyprzedziła ekipę Niemiec. Na trzeciej pozycji uplasowała się Słowenia.
 • Polacy w Grecji czekają na spotkanie z Papieżem
  Pracujący na co dzień w Grecji, jezuita o. Marcin Baran zauważa, że atmosfera wokół pielgrzymki Papieża znacznie się poprawiła w stosunku do wizyty św. Jana Pawła II z 2001 roku. Wtedy przyjęcie ze strony prawosławnych było znacznie chłodniejsze. Teraz mieszkańcy kraju czekają z nadzieją na słowa Franciszka skierowane do zmęczonej kryzysami Europy, przede wszystkim: pandemicznym […]
 • Papież: od Pawła na Areopagu uczmy się ewangelizacji
  Ateny były miejscem, gdzie św. Paweł dał początek inkulturacji wiary. Czynił to z zaufaniem do Boga i otwartością na to wszystko, co Duch Św. działał w sercu człowieka zanim usłyszał Ewangelię. Franciszek mówił o tym podczas spotkania z kapłanami, zakonnikami i seminarzystami greckiego Kościoła katolickiego.
 • Ratownicy nawiązali kontakt z jednym z górników z kopalni Bielszowice
  Aktualizacja: Ratownicy nawiązali kontakt wzrokowy i głosowy z jednym z górników uwięzionych w skalnym rumowisku po sobotnim wstrząsie w kopalni Bielszowice – poinformował PAP rzecznik Polskiej Grupy Górniczej.
 • Premier Morawiecki w BBC: Rosja próbuje destabilizować UE, by doprowadzić do jej rozpadu
  Premier Mateusz Morawiecki w wyemitowanym w sobotę wywiadzie dla BBC World ostrzegł, iż Rosja próbuje na różne sposoby destabilizować Unię Europejską, aby doprowadzić do jej rozpadu, a jednym ze sposobów tej destabilizacji jest kryzys migracyjny.
 • Abp Hieronim do papieża: przeżywamy przełomowy okres dla całego świata
  Przyjmujemy Waszą Świątobliwość w przełomowym okresie nie tylko dla naszej ojczyzny, ale dla całego świata. Kryzys pandemiczny zmienił życie osób na całej planecie i nadal to czyni – powiedział prawosławny arcybiskup Aten i całej Grecji Hieronim II, witając 4 grudnia w siedzibie Synodu Kościoła Grecji Franciszka i towarzyszące mu osoby.
 • Jak wybrać odpowiednie rękawiczki jednorazowe?
  Rękawiczki jednorazowe i środki do dezynfekcji stały się w ostatnim czasie obowiązkowymi elementami nie tylko w wyposażeniu specjalistycznych gabinetów, czy lokali gastronomicznych, ale także wszystkich domów. Obecnie zasady higieny przestrzegane są z jeszcze większym zaangażowaniem w każdej placówce, a wiele osób odkryło ich szerokie możliwości zastosowania również w codziennych sytuacjach. Oferujący środki do dezynfekcji sklep, […]
 • Naturalne poduszki – hit, czy kit?
  Zdrowy sen to coś, czego potrzebuje każdy z nas do prawidłowego funkcjonowania, a wygoda, komfort i bezpieczeństwo powinny być jego domeną. Dawniej poduszki, były wypełniane naturalnymi wypełniaczami, dzisiaj spotykamy się znacznie częściej z tworzywami sztucznymi, obecnymi w każdym momencie naszego życia. Okazuje się jednak, że poduszki, na których śpimy w znaczącym stopniu wpływają na jakość […]
 • Piękna nawet w nocy? Tylko z Bohomoss
  Po długim dniu marzysz tylko o tym, żeby wskoczyć w piżamę ale masz dość wyciągniętych dresów? Nie wskakuj w byle co! Chcesz czuć się pięknie i wyjątkowo całą dobę? Teraz to możliwe. Wyjątkowe piżamy Bohomoss Bądź piękna nawet w nocy. Bielizna nocna jest niezwykle ważnym elementem naszej garderoby. Wpływa na samopoczucie, pozwala zwiększyć pewność siebie, […]
 • Wiertła – rodzaje i zastosowanie
  Trudno wyobrazić sobie prace techniczne, konstrukcyjne i budowlane bez wiertarek. Stanowią one podstawową grupę elektronarzędzi. Są łatwo dostępne, często osiągalne w atrakcyjnych cenach i sprawdzają się w bardzo różnych scenariuszach użytkowych. Jednakże trzeba pamiętać o tym, że sama wiertarka jeszcze nie zapewnia optymalnych efektów w czasie pracy. Ogromne znaczenie ma także aspekt związany z elementami […]
 • Ciepłe chusty i szale
  Sezon jesienno-zimowy to okres, który w przeciwieństwie do lata nie pozwala na pokazywanie zwiewnych i pełnych wdzięku kreacji tak często, jak tego chcemy. Wielu osobom kojarzy się on z nieprzyjemną pogodą, częstymi opadami i dojmującym chłodem, który zmusza ludzi do ubierania kolejnych warstw odzieży. Jednakże i w te zimne dni można czuć się komfortowo oraz […]
 • Kolekcjonerskie nasiona indoor – kilka porad przed zakupem
  Nasiona marihuany są kupowane coraz częściej i chętniej. Do niedawna jeszcze oferowały je niemal wyłącznie sklepy internetowe, specjalizujące się w asortymencie dedykowanym dla tzw. growerów. Obecnie, możesz z łatwością nabyć je w sklepach stacjonarnych, sklepach konopnych, a także w miejscach ze zdrową i ekologiczną żywnością. Do grona najchętniej wybieranych należą nasiona typu indoor, czyli dedykowane […]
 • Domki na wakacyjne wojaże
  Nie ma nic lepszego, niż możliwość zaplanowania wakacyjnych wojaży. Wiele osób przyznaje, że napawa ich to dodatkowych optymizmem, chęcią do działania. Tak samo duża ilość osób przyznaje, że planowanie wakacji rozpoczyna od znalezienia dobrego miejsca noclegowego. W ostatnich czasach, coraz większą popularnością, zaczęły cieszyć się wakacyjne domki letniskowe. Nowoczesne domki letniskowe Współczesne domki letniskowe nie […]
 • Jaki rower do jazdy rekreacyjnej?
  Mówi się, że siedzący tryb życia to „samobójstwo na raty”. WHO zaleca przynajmniej 150-300 minut umiarkowanej aktywności fizycznej tygodniowo. Taka ilość ruchu ma korzystny wpływ na zdrowie, kondycję i samopoczucie. Doskonałą formą aktywności dla każdego jest jazda na rowerze. Jak wybrać odpowiedni rower do jazdy rekreacyjnej? Jaki powinien być rower do jazdy rekreacyjnej? Na rynku […]

Parafia Kuligów


Fatal error: Call to undefined function array_column() in /wp-content/plugins/photo-gallery/frontend/views/view.php on line 9