23 Lipiec 2023- 16 NIEDZIELA ZWYKŁA

Opublikowane przez Parafianin w dniu

 

 1. Dziś po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów z racji  św. Krzysztofa patrona podróżujących. Dziękując Panu Bogu za Jego opiekę możemy wesprzeć polskich misjonarzy ofiarą na zakup transportu. Dzień dzisiejszy jest również Światowym Dniem Dziadków i Osób Starszych w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa. Tegorocznemu świętowaniu towarzyszy hasło: „Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie” zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza. Do naszych modlitw dołączmy intencje za osoby starsze i tych najbliższych, którym tak wiele zawdzięczaliśmy i zawdzięczamy. Z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych udziela się odpustu. Odpustu można uzyskać zarówno dla siebie, jak i dusz czyścowych pod zwykłymi warunkami, jakimi są spowiedź, komunia eucharystyczna i modlitwa według intencji Papieża.
 2. W tym tygodniu patronują nam:
  W poniedziałek 24 lipca św. Kinga, dziewica – wspomnienie
  We wtorek 25 lipca św. Jakub, Apostoł – święto
  W środę 26 lipca św. Ioachim i Anna, rodzice Najśw. Maryi Panny – wspomnienie
  W sobotę 29 lipca św. Marty, Marii i Łazarza – wspomnienie
 3. Przypominamy, że Msza św. w środy o godz. 19.00 połączona jest z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. XV Piesza Pielgrzymka z Warszawy do Ostrówka w intencji Rodzin w dn. 29 – 30 lipca. W tym roku pod hasłem: „ O pokój i jedność w rodzinach, narodzie i świecie”. Szczegóły programu na stronie internetowej naszej diecezji i w gablocie przed kościołem.
 5. Zbliżają się 37 Światowe Dni Młodzieży, które w tym roku przypadają w dniach:
  1- 6 sierpnia. Tegorocznym ŚDM przyświecać będzie Hasło: ”Maryja wstała i poszła z pośpiechem” Łk.1,39.
 6. Solenizantkom i solenizantom tego tygodnia życzymy dużo zdrowia, Bożego Błogosławieństwa i opieki św. patronów, a naszym parafianom i gościom odpoczywającym w Kuligowie, życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Intencje Mszalne

 23 – 30 Lipiec  2023r.

Nd.  23. VII. 2023   16  NIEDZIELA ZWYKŁA

g.   7.30  + Mariannę Sokólską  Gr. 21

g.   9.00  Int. zam.

g. 11.00  + Kingę i Tadeusza Więch

g. 13.00  + Irenę i Jerzego Trosińskich; Annę i Piotra Bombik

Pon. 24. VII  g. 18.30  + Mariannę Sokólską  Gr. 22

Wt. 25. VII  g.   7.00  + Mariannę Sokólską  Gr. 23

Śr. 26. VII  g. 19.00 + Mariannę Sokólską  Gr. 24

Czw. 27. VII  g.   7.00  + Mariannę Sokólską   Gr. 25

Pt. 28. VII  g. 19.00  + Mariannę Sokólską  Gr. 26

Sob. 29. VII  

g. 18.30  + Mariannę Sokólską  Gr. 27

g.  19.00  Dzięk. – błag. o Boże błog. i łaski, opiekę Matki Bożej, wstawiennictwo św. O. Pio dla Krystyny, Leszka oraz dla dzieci, wnuków i prawnuka

Nd.  30. VII. 2023   17  NIEDZIELA ZWYKŁA

g.   7.30  + Mariannę Sokólską  Gr. 28

g.   9.00  + Zm. rodziców Steczkowskich i Bieleckich

g. 11.00  + Wacławę, Władysława i Marka Mianowskich

g. 13.00  Int. zam.