23 Lipiec 2023- 16 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów z racji  św. Krzysztofa patrona podróżujących. Dziękując Panu Bogu za Jego opiekę możemy wesprzeć polskich misjonarzy ofiarą na zakup transportu. Dzień dzisiejszy jest również Światowym Dniem Dziadków i Osób Starszych w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa. Tegorocznemu świętowaniu towarzyszy hasło: „Jego miłosierdzie z pokolenia na pokolenie” zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Łukasza. Do naszych modlitw dołączmy intencje za osoby starsze i tych najbliższych, którym tak wiele zawdzięczaliśmy i zawdzięczamy. Z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych udziela się odpustu. Odpustu można uzyskać zarówno dla siebie, jak i dusz czyścowych pod zwykłymi warunkami, jakimi są spowiedź, komunia eucharystyczna i modlitwa według intencji Papieża.
  2. W tym tygodniu patronują nam:
    W poniedziałek 24 lipca św. Kinga, dziewica – wspomnienie
    We wtorek 25 lipca św. Jakub, Apostoł – święto
    W środę 26 lipca św. Ioachim i Anna, rodzice Najśw. Maryi Panny – wspomnienie
    W sobotę 29 lipca św. Marty, Marii i Łazarza – wspomnienie
  3. Przypominamy, że Msza św. w środy o godz. 19.00 połączona jest z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. XV Piesza Pielgrzymka z Warszawy do Ostrówka w intencji Rodzin w dn. 29 – 30 lipca. W tym roku pod hasłem: „ O pokój i jedność w rodzinach, narodzie i świecie”. Szczegóły programu na stronie internetowej naszej diecezji i w gablocie przed kościołem.
  5. Zbliżają się 37 Światowe Dni Młodzieży, które w tym roku przypadają w dniach:
    1- 6 sierpnia. Tegorocznym ŚDM przyświecać będzie Hasło: ”Maryja wstała i poszła z pośpiechem” Łk.1,39.
  6. Solenizantkom i solenizantom tego tygodnia życzymy dużo zdrowia, Bożego Błogosławieństwa i opieki św. patronów, a naszym parafianom i gościom odpoczywającym w Kuligowie, życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

23 – 30 Lipiec  2023r.

Nd.  23. VII. 2023   16  NIEDZIELA ZWYKŁA

g.   7.30  + Mariannę Sokólską  Gr. 21

g.   9.00  Int. zam.